Pro Zombie Soccer – netradiční fotbal s nemrtvými

featured2

A když už jste si zrovna mysleli, že nám herní vývojáří dají od zombie her pauzu, bang! Vyšla další! V tomto případě se však nejedná o zcela běžnou střílečku, jako tomu bývá u zombie her zvykem, ale o naprosto absurdní a nesmyslný paskvil, který je tak směšný, že vás položí do kolen. Pojďme si Pro Zombie Soccer zrecenzovat.

Příběh

Hlavní hrdina hry, Jax, je svým trenérem vyhozen z jeho vysněného fotbalového týmu. Bohužel si neurčil, co je pro něj v životě prioritou a místo toho, aby se před tréninkovým dnem pořádně vyspal a podával pak prvotřídní výkony, si raději chodil s kamarády po diskotékách a vykazoval téměř nulovou kázeň. Když se ten večer pak hrabe v odpadcích a zpytuje svědomí, znenadání na něj zaútočí zombie a kousne jej do ruky. Tím Jax získá jakousi speciální schopnost, schopnost likvidovat nemrtvé pomocí fotbalového míče. Po tomto kousnutí je ale zároveň nakažen infekcí. Zda se v průběhu hry promění ve stejnou zrůdu, jako jsou ty, proti kterým bude bojovat, vám ale neporozradím. Příběh této hry je neskutečně zábavný a poutavý, jednotlivé rozhovory se rozhodně nevyplácí přeskakovat, protože se u nich náramně nasmějete.

1

Hratelnost

Nyní se tedy odloučíme od příběhové linie a řekneme si, o co tady vlastně jde. V každém kole na vás budou nabíhat vlny nepřátel a vy do nich budete kopat váš fotbalový míč. Jednoduchým ovládáním budeme směrovat ukazatel výkopu. Některým zombíkům je dobré mířit na hlavu, jiným zase do těla. Setkáme se zde i s napomádovanými obry, které musíme zasáhnout přímo do rozkroku. Na dlouhé zaměřování a vybírání si cíle nebudete mít čas. Je sice pravda, že úvodní levely jsou (co se týče počtu nepřátel) mírnější, později však zažijete totální peklo a nebudete vědět, kam kopnout míč dříve. Mění se nejen množství, ale také typy nepřátel. Narazíte na tlouštíky s mačetou, obrněné zombie se štítem, sprintující šílence a mnohé další.

3

 

Za každého zneškodněného protivníka se vám načítají speciální body, díky kterým poté můžete využít 3 podpůrné síly. V kritických chvílích, kdy vám zombie doslova šlapou na paty, je vhodné použít maximální rychlost. Ve slow-motionu pak máte dostatek času pro nejrůznější manévry a samozřejme se také zvýší rychlost vašich výkopů. Dále můžete využít vyšší průraznost. Míč pak proletí všemi nemrtvými na obrazovce a má devastující účinky. Poslední silou je vesmírný satelit, který po označení všech nepřátel (za využití gyroskopu) sešle z vesmíru smrtící paprsky, taktéž s ničivým účinkem. Před koncem hry je satelit zničen a vy získáte další speciální sílu.

5

 

Zombie Pro Soccer není stereotypní. Autoři se neustále snaží o obohacení základní myšlenky kopání míče a to různými prostředky, jako je např. level, kde můžete využít pouze vesmírný satelit. Jindy máte za úkol trefit aktivátory laserů, bez kterých byste nepřátele jen těžko skolili. Zkrátka po celou dobu hraní jsem se bavil. Jediný moment, kdy jsem měl chuť Zombie Pro Soccer vypnout, bylo při neúspěšných pokusech absolvovat závěrečná kola. Jsou totiž hrozně složitá a pořádně se u nich zapotíte. V takových chvílích se asi opravdu vyplatí hru vypnout, dát si krátkou pauzičku a poté se vrhnout zpátky do boje. Celková herní doba se pohybuje okolo jedné hodiny.

Grafika

Po grafické stránce se nejedná o kdovíjaký skvost, to ale vůbec neubírá na hratelnosti jako celku. Navíc to vynahrazují delší komiksové rozhovory. Jsou velmi hezky nakresleny, a jak už bylo jednou řečeno, o vtipné momenty v nich není nouze.

7

 

Klady

  • Vtipný příběh
  • Jednoduché ovládání
  • Není stereotypní
  • Cena

 

Zápory

  • Slabší grafické zpracování
  • Herní doba mohla být delší
  • Některé levely neskutečně náročné

Video

Pro Zombie Soccer – první pohled [game]

Pro Zombie Soccer - první pohled [game]

 

378d47761f05f2f870e6fabbd8fda3ac?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)