Menu

Ovládněte YouTube díky těmto 8 tipům a trikům

ovladejte-youtube-jako-profesionalove-diky-8-tipum-a-trikum-ikona
Ovládněte YouTube díky těmto 8 tipům a trikům
1 (20%) 1 hlasů

Největší video portál YouTube jistě nemusíme čtenářům SvětAndroida.cz představovat. Jeho rozhraní je intuitivní a i začátečníci si velice rychle osvojí základy ovládání. Jenže proč zůstávat u základů? Ovládněte YouTube jako profesionál díky následujícím tipům a trikům!

Stáhněte si jakékoli video

Videa na YouTube jsou v první řadě určena pro streamování, takže k jejich sledování potřebujete Internet. Co když ale například jedete na dovolenou a chcete některé snímky zhlédnout i bez připojení k síti? Existuje poměrně jednoduchá možnost, jak stáhnout video pro pozdější použití offline.

Postup je skutečně prostý – přepište v adresním řádku prohlížeče www.youtube.com na www.ssyoutube.com (tj. přidejte před řetězec youtube dvě písmena s) a potvrďte klávesou Enter. Tímto postupem se ocitnete na stránce, kde si zvolíte požadovaný typ a formát videa. Po výběru stačí stisknout tlačítko Download a video se začne stahovat do počítače.

Ovládněte YouTube a stahujte videa

Ovládněte YouTube a stahujte videa

Jestliže chcete stahovat videa na telefonu, doporučíme vaší pozornosti článek Jak na Androidu stahovat a přehrávat na pozadí videa z YouTube?

Vyzkoušejte nový vzhled a tmavý režim

Google neustále pracuje na vylepšování svých aplikací včetně webového rozhraní portálu YouTube. Pokud chcete zkusit, jak bude vypadat nové prostředí, zadejte adresu youtube.com/new. Na další stránce vás čeká uvítání a vaším úkolem zde bude potvrdit záměr stiskem tlačítka Vyzkoušet. Tím se dostanete do nového rozhraní, odpovídajícího současným designovým trendům Design Material. Pokud klepnete na tlačítko se třemi tečkami, můžete si přes volbu Tmavé téma zapnout tmavé rozhraní, které vypadá opravdu dobře.

V tomto případě ale musíme upozornit, že uvedený odkaz nemusí fungovat všem. Na několika redakčních počítačích jsme narazili na hlášení, že Tento náhled je prozatím uzavřen. Klíč, podle kterého web rozhoduje o tom, zda vás k testování pustí, či nikoli, nám není znám.

Ovládněte YouTube díky klávesovým zkratkám

V současnosti je sice v kurzu ovládání myší nebo dotekem, ale YouTube přináší i porci klávesových zkratek, díky kterým si přijdou na své příznivci klávesnice. Pojďme si některé z nich ukázat:

  • Klávesy šipka vlevo/šipka vpravo – posun ve videu o pět sekund vzad/vpřed.
  • Numerické klávesy 1 až 9 – přeskočí ve videu o 10 až 90 %.
  • Numerická klávesa 0 – přeskočí na začátek videa. Stejně funguje také klávesa Home.
  • Klávesa End – přeskočí na konec videa. Pokud sledujete seznam videí, přejde na další video v pořadí.
  • Klávesy šipka nahoru/šipka dolů – zvýšení/snížení hlasitosti zvuku.
  • Klávesa K – pozastaví a spustí přehrávání videa. Pokud klávesu podržíte, bude video přehráváno zpomaleně. Stejně funguje také Mezerník.
  • Klávesa F – přepíná mezi normálním a celoobrazovkovým režimem přehrávání.

Sdílejte video od určitého okamžiku

Pokud chcete sdílet s přáteli určitou scénu z videa, je to poměrně prosté. Jako první krok pozastavte přehrávání v tom okamžiku, od kterého chcete sdílet. Pak klepněte na tlačítko Sdílet. V dalším nastavení aktivujte zatržítko Začátek, čímž bude vygenerován odkaz, obsahující čas, od kterého bude video přehráváno.

Vyhledávání podle klíčových slov

Podobně, jako Google, nabízí i vyhledávání na YouTube několik „přepínačů“. Ovládněte YouTube pomocí parametrů! Pokud například použijete allintitle:klíčové_slovo, bude toto klíčové slovo vyhledáváno v rámci názvu videa/titulku.

Dalším šikovným znakem pro vyhledávání je mínus (ano, myslíme tím ). Tímto přepínačem vyloučíte videa, obsahující dané slovo. Pokud tedy do vyhledávání zadáte například Svět -Androida, dostanete jako výsledek všechna videa, obsahující slovo „Svět“, ale současně neobsahující slovo „Androida“. Naopak zadáte-li Svět+Androida, budou hledána jen videa, obsahující obě dvě slova.

Nechte si zobrazovat texty písniček

Zajímá vás, o čem zpívá váš oblíbený interpret? Nebo snad máte ambice zpívat společně s ním? Pak by se vám mohl hodit doplněk prohlížeče Chrome, který zobrazuje texty písniček přímo v rozhraní YouTube.

Jděte tedy do Internetového obchodu Chrome, stáhněte a nainstalujte si doplněk Musixmatch Lyrics for YouTube. Když pak otevřete video, které doplněk pozná, objeví se v levém horním rohu hlášení Lyrics powered by musixmatch a následně se v dolní části začnou zobrazovat titulky s textem.

Převeďte video z YouTube do animovaného GIFu

Formát GIF zažívá díky komunikačním aplikacím a sociálním sítím takovou malou reinkarnaci. Věděli jste ale, že animovaný GIF můžete vytvořit i z videa na YouTube? Postup je podobný tomu, který jsme předvedli v první kapitole, jen v adresním řádku prohlížeče připíšete před youtube.com písmenka gif. Tímto budete přesměrováni na web gifs.com, kde si můžete upravit GIF podle vašich preferencí. Jakmile budete hotovi, dostanete možnost stáhnout soubor GIF nebo ho sdílet s přáteli na sociálních médiích.

Vyzkoušejte televizní rozhraní YouTube

YouTube nabízí skrytý televizní režim, o kterém mnoho uživatelů neví. Dostanete se do něj jednoduchým zadáním na youtube.com/TV. Je v podstatě stejné jako YouTube, ale s novým uživatelským rozhraním, které je speciálně navrženo pro televizor. K primárnímu ovládání slouží klávesy se šipkami pro výběr videa, klávesa Enter pak spustí přehrávání.

Napadají vás nějaké další tipy a triky, které by profesionálové měli znát? Podělte se o ně v diskuzi!

Komentáře

MarQus

MarQus

15.5.2017 12:10

yout.com je taky super… stačí umazat u odzazu „ube“ a můžete stahovat :)

Cenzzor

Cenzzor

z aplikace
15.5.2017 12:17

panecku…. prijde mi ze tohle vsechno jsou zakladni veci co by mel umet i začátečník pokud berete začátečníka co zvladne pouze prehrat video a podivat se do sve historie pak vam nerozunim….

Flamb38

Flamb38

15.5.2017 13:26

Cenzzor: Celej tenhle článek je clickbait, nic jinýho. Ano, jsou to základní věci, co zná defakto každej. Karel má ale občas pár dobrejch článků…

Viktor Špička

Viktor Špička

15.5.2017 14:59

Jo co takhle jednoduchý trik na přehrávání Tube na pozadí ?

V mobilu snad nic jiného nepotřebuji a neustálé změny v aplikacích, které se snaží držet YouTube ve formě v jaké začínalo jen obtěžují .
Samozřejmě bych mohl akceptovat omezenou oficiální aplikaci ale proč musím mít video stále na očích to mi zdravý rozum nebere ( Asi kvůli RED a pak všichni normální hned vidíme rudě ;))

uni

uni

15.5.2017 16:59

Ta hlavní fotografie je „by the way“ snímek někoho z redakce? Zajímavé:) Nebo není v databance nic adekvátnějšího pro tento server?

Poustevnak Fenixu

Poustevnak Fenixu

15.5.2017 20:45

To Cenzzor a Flame 38

Pánové, máte dost sobecké názory. Vy jste se samozřejmě narodily a hned jste věděli jak se zachází s YouTube. A nebo vám to někdo ukázal? Nebo nedejbože jste se to dočetli?
Nechápete, že nejste jediní na světě a že po vás přichází nová mladší generace, která objevuje svět internetu. A právě pro ně je určený tento článek. Ještě jste zapoměli napsat, že tohle si stačí za pár vteřin vygooglit.

A teď bych rád připsal informaci, která není pro vás, tak prosím přestaňte číst ;)

Trik se stažením skrze „ss“ funguje i v mobilu, konkrétně v aplikaci Chrome přepnuté do verze pro PC.

kulichoid

kulichoid

z aplikace
15.5.2017 21:11

Cenzzor: Pochopte, že každý den se v naší zemi objeví desítky a stovky lidí, kteří youtube vidí poprvé v životě. I Vám se to kdysi stalo. :-)

kanecak

kanecak

z aplikace
15.5.2017 21:44

Za mě moc díky. Jsou v článku věci o kterých jsem ani nevěděl 👍👍👍

Lipo

Lipo

z aplikace
16.5.2017 0:58

Keď kliknete pravým na video, sú tam rôzne možnosti. Napríklad pustiť si video v slučke (stále dookola). Dosť využívam skopírovanie linku od danej sekundy videa – táto možnosť sa tiež nachádza po kliku pravým tlačítkom na video.

uni

uni

16.5.2017 8:53

Hned ta první rada je zajímavá. Předně, ne, každé video se nepodaří stáhnout. A není to takhle náhodou nabádání k porušení podmínek?

Flamb38

Flamb38

16.5.2017 9:49

Poustevnak Fenixu: Nekomol můj úžasný nick prosím. /s

Hele chápu tvojí pointu, ale i nadpis je už teď jinej. Jestli ty dokážeš ignorovat vlezlej clickbait, tak prosím, dělej jak myslíš. Na Youtube budeš jako doma, tam jich je plno. Zkus si uvědomit, že komentáře pod článkem OBČAS pomůžou autorovi článku zlepšit celkovou kvalitu nebo opravit chyby momentální nebo v budoucnu. Nevím, jestli si sem přišel předtím nebo potom, co se nadpis změnil, a to je dost zásadní, protože díky těmhle tipům opravdu nebude nikdo žádnej profesionál. Upřímně, nevím co jsem vlastně čekal.

Cenzzor

Cenzzor

z aplikace
16.5.2017 10:11

presne a ten kdo dneska nevidel youtube se bud houpe tatovi v koulich a nebo ma dost prace s krmenim se v porodnici…

kulichoid

kulichoid

z aplikace
16.5.2017 14:13

Cenzzor & Flamb: Buďte shovívaví a tolerujte fakt, že holt každý článek není pro vás. Ať už obsahem nebo vhodností nadpisu. Autorům tu nic neplatíme. :)

nitram 007

nitram 007

16.5.2017 15:19

Článku bych dal název 8 funkcí pro YouTube……Že bych pomocí těchto funkcí se stal profesionálem nebo bych ovládl YT se mi nezdá

Cenzzor

Cenzzor

z aplikace
16.5.2017 18:11

kulichoid ano souhlasim ale at to tedy nema nadpis jak z blesku… tedy velice zavadejici…

Poustevnak Fenixu

Poustevnak Fenixu

16.5.2017 21:40

To Flamb38 – Sorry (doopravdy). Za to může SwiftKey a má nepozornost ;)
Nadpis jsem četl myslím ten, co je teď.

Cenzzor – …. nemám slov …

yanda

yanda

z aplikace
17.5.2017 10:46

Nenechte se odradit zadnymi cenzory. Dik

Radomil Beneš

Radomil Beneš

18.5.2017 11:22

To stahování videí je placené. To je k ničemu. Existuje aplikace Save2PC Ultimate, která se zaplatí jednorázově a stahuju si pak videa neomezeně a nejen z Youtube.

RSS (komentáře k článku)