Yellow Posters: vyražte ven za kulturou s pomocí plakátů

Yellow Posters

Měli jste někdy zrovna volný víkend a přemýšleli, co kde podniknout? Existuje samozřejmě možnost, podívat se na internetové stránky vašeho města a hledat. Další možností je nainstalovat si aplikaci Yellow Posters, která vám přehledně ukáže, co se ve vašem městě děje.

S aplikací Yellow Posters vám neuniknou události ve vašem městě

Aplikace funguje zcela jednoduše. V úvodní obrazovce si můžete zvolit, zdali se chcete přihlásit pomocí svého Facebookového účtu nebo pokračovat bez přihlášení. Jestliže zvolíte přihlášení přes Facebook, budete mít přístup ke všem funkcím. Nicméně de facto jediná, kterou po přihlášení využijete, je sdílení přímo na zdi Facebooku.

Na hlavní obrazovce vidíte vedle sebe plakáty akcí, které ve vašem městě aktuálně probíhají. V horní části obrazovky je měsíc, den a rok události, tedy víte přesně, která událost proběhne dnes, nebo až za měsíc. Právě plakáty jsou rozdílnou funkcí oproti jiným podobným aplikacím. Místo nudného seznamu akcí, se události ve zvoleném městě zobrazují jako virtuální plakáty.

Přejetím prstu po obrazovce zprava doleva se dostáváte na další dny. Pomocí malé ikonky v pravé horní části se dostanete do hlavního menu. V něm však vidíte pouze svůj profil, za předpokladu, že jste přihlášeni. Další položky menu pravděpodobně nevyužijete. Nabízí totiž pouze možnosti zanechání zpětné vazby, info o samotné aplikaci popřípadě odkaz na webovou verzi aplikace

Jak hledání optimalizovat?

Aplikace Yellow Posters najde sama vaši aktuální pozici. Pokud byste však chtěli jet například do Prahy nebo Ostravy, v levé dolní části zvolíte „-město- posters“ a vyhledáte například Ostravu.

Pomocí položky „Search Event“ zase vybíráte typ akcí, které upřednostňujete. Když zvolíte například „theatre“ vyjedou vám plakáty pouze divadel apod. Po rozkliknutí plakátu vidíte další podrobnosti, jako například, kde přesně se akce bude konat, kdo ji přidal, odkaz na web apod. Užitečnou funkcí je potom možnost zakoupit si lístky „Get Tickets“. Tlačítko vás odkáže na webovou stránku události, kde si lístky můžete zakoupit, popřípadě jen zjistit cenu vstupenky.

Aplikace Yellow Posters vám taky umožňuje akci přidat do vlastního kalendáře. Naleznete ji v pravé horní části po rozklinutí plakátu v podobě malé ikony kalendáře. Google kalendář si vezme všechny potřebné údaje z aplikace a vy potom vidíte událost ve vlastním kalendáři.

Přidávejte vlastní plakáty

Jestliže máte například vlastní kapelu a chcete jí propagovat, nebo pořádáte třeba divadelní akci, máte možnost do rozhraní služby nahrát vlastní plakát a popis akce. Abyste mohli provést tuto akci, musíte být přihlášeni ve webové verzi Yellow Posters. Posléze už jenom zvolíte svůj plakát, vyplníte, o jaký typ akce se jedná, a další zbytek kategorií, aby vás potenciální návštěvníci mohli naleznout.

yellow-poster-udalosti-ve-meste-akce-pridat-plakat

Yellow Posters zatím není tak rozšířená aplikace, aby v ní byla většina událostí, které se ve vašem městě zrovna dějí. Čím větší město, tím samozřejmě více akcí. Dalo by se říct, že je to lepší alternativa, než populární aplikace Eventbrite, která v ČR nabízí jen hrstku událostí, oproti Yellow Posters. Nabídne také zajímavý design s dobrým nápadem virtuálních plakátů. Mínusem by pro někoho mohla být absence českého jazyka. Aplikace ve vašem telefonu nebude se svými 6 MB zabírat mnoho místa a vy vždy budete vědět, kam večer vyrazit.

Yellow Posters
Yellow Posters

Jak vyhledáváte akce ve vašem městě vy?

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)