Android 6.0 se naučí novým kouskům. Xposed Framework dorazí koncem týdne

xposed_framework_ico

Xposed Framework je jedním z nejvšestrannějších dostupných nástrojů pro ladění operačního systému Android, který má mnoho uživatelů a příznivců. Instalace frameworku na rootnuté zařízení otevírá široký svět možností změn a ovlivnění chování systému i aplikací, bez jakýchkoli úprav aplikačních souborů. Tento typ úprav přitom býval původně dostupný pouze uživatelům alternativních ROMek.

Xposed Framework pro Android 6.0 Marshmallow vyjde tento týden Xposed Framework pro Android 6.0 Marshmallow vyjde tento týden

Od konce října kolují po Internetu informace, že verze pro Android 6.0 Marshmallow bude uvolněna v dohledné době. Na světlo nyní vyplaval reálný termín, který sice není zcela konkrétní, nicméně poskytuje alespoň rámcovou představu. Podle vyjádření vývojáře, vystupujícího pod přezdívkou rovo89, na diskuzním fóru serveru XDA Developers, bychom se první stabilní verze Xposed Frameworku měli dočkat někdy koncem tohoto týdne.

Xposed Framework funguje, potíže budou s moduly

Vývojář sám provozuje novou verzi Xposed na svém tabletu Nexus 9 a podařilo se mu vyřešit příčiny několika pádů, na jejichž odhalení potřeboval dostatek času. I když stále existuje několik problémů, které je nutné do vydání vyzkoušet, stanovený termín by mělo být možné dodržet. rovo89 také konstatuje, že Xposed Framework by měl být vhodný pro běžné použití, nicméně ne všechny pro něj určené moduly budou fungovat z důvodů značných systémových změn v AOSP.

Zdroje: Android Authority, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)