Menu

Xperia Beta Program: vrcholí testování Androidu 6.0 pro Z3 a Z2

xperia_beta_program
Xperia Beta Program: vrcholí testování Androidu 6.0 pro Z3 a Z2
Ohodnoťte článek

Japonská společnost Sony jako jedna z prvních prezentovala podrobné plány aktualizace na Android 6.0 Marshmallow a jako první představila program testování nazvaný „Concept for Android.“ Počátkem února firma vydala aplikaci Xperia Beta Program, která slouží jako pozvánka pro zapojení do širokého betatestování Androidu 6.0 Marshmallow a vychytání všech jeho chyb a nedostatků ještě před publikováním.

Xperia Beta Program: zatím jen pro vyvolené

Neměli bychom pominout důležitý fakt, že tento nový program není totéž jako „Concept for Android,“ ale je určen výhradně pro vyzkoušení Androidu 6.0. Jedná se tedy o samostatnou vývojovou větev softwaru. Jinými slovy „Xperia Beta Program“ slouží jako beta test kvality oficiálního softwaru, zatímco „Concept for Android“ je experimentální software. Sony tímto způsobem aktivně buduje komunitu svých příznivců, kteří jsou ochotni pomoci společnost nejen při formování budoucího softwaru („Concept for Android“), ale také při odhalování chyb a nedostatků firmwaru, který přijde na trh v blízké budoucnosti („Xperia Beta Program“).

Pod dosavadních informací je předfinální vydání Marshmallow dostupné pro telefony Xperia Z3, Xperia Z3 Compact a Xperia Z2 jen v několika vyvolených zemích: jmenovitě v Itálii, Nizozemsku a Španělsku. Čeští majitelé uvedených modelů se v Obchodě Play dočtou jen to, že „Tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení.“

Xperia Beta program v Česku není dostupný

Xperia Beta program v Česku není dostupný

Xperia Beta Program celkem jednoznačně naznačuje, že vydání konečné verze by mělo být velmi blízko. Společnost sice neuvedla žádný konkrétní termín, kdy by se zákazníci měli očekávat oficiální aktualizace, nicméně jsme přesvědčeni o tom, že je to otázka týdnů.

Uživatele „Concept for Android“ Sony navnazuje, že by se během několika týdnů měli dočkat nové verze softwaru.

Zdroje: Android Central, Xperia Blog, Android Authority.

Komentáře

lggl

lggl

z aplikace
12.2.2016 8:35

Skvělá zpráva ze je Sony opět o krok vpřed. Teď ještě počkat na Kašpárka který nám oznámí krach mobilni divize SONY.

jakub33

jakub33

12.2.2016 11:17

Pro Z2 juchů :-) Já věděl, že je to dobrá koupě a to mám Z2 teprve půl roku.

Josh

Josh

13.2.2016 6:31

Lggl vlastní Sony? Pravděpodobně ne….nevlastní jako tisíce mozná desetitisíce dalších, kteří neváhají se zde značně záporně vyjádřit k Sony….a proč ne jsem přeci z nadpoloviny negativní názor tak s chutí do toho….přečtu si článek o mobilu, který slouží jako informace a jupí šlehnu sem svůj negativní názor už jen z principu negativního Čecha. Již více jak rok zde příspěvky pročítám a věřte že je jich hodně negativních. Ale samozřejmě svoboda názoru a projevu to je dobře víme jak to opravdu je. Sám vlastním Sony Xperia X3 compact a když pominu fakt, že vlastně není vodotěsný jen možná voděodolný je to jediný mobil, který se nikdy za rok používání ani jednou nesekl, nikdy neměl problémy cokoliv uchodit, má skvělý foťák atd atd. Ano jsou lepší a lepší ale to není teď důležité. Tak zase piště své negativita…..je sranda jak si vždycky něco někdo najde v článku čeho se chytit a dát najevo ano jsem negativní Čech…. hezký den všem ještě kladně smýšlejícím :-)

Lexon

Lexon

z aplikace
13.2.2016 10:23

Mám Z3C a jsem spokojený se současnou 5.1.1. Jestli bude 6, tak proč ne, ale nijak ji nevyhlížím. Vše šlape jak má ;-)

RSS (komentáře k článku)