Xiaomi jde do války proti výřezům, zatím zbrojí reklamami

Reklamní válka proti výřezům začíná

Doba výřezů se pomalu a jistě blíží ke konci. Z průkopnických vyjížděcích selfie kamerek se již stává vcelku běžná ozdoba telefonů. Nejnovějším přírůstkem do rodiny zařízení s touto funkcí je Xiaomi Mi 9T, ze kterého má čínský výrobce očividně velkou radost. Spustil totiž reklamní kampaň, která se právě výřezům vysmívá. Jak by vypadal svět, kde byste neustále museli zvládat ignorovat černý pruh v zorném poli? A jaké by mohlo mít následky nechat se jím upoutat?

Mi 9T: Beware The NOTCH! (Episode 1)

Mi 9T: Beware The NOTCH! (Episode 1)

Reklamy jsou situovány do více i méně běžných životních situací, jsou vcelku nápadité a sdělení je jasné a úderné. O jejich humornosti ale necháme rozhodnout vás. V první situaci u holiče dojde asi k nejnešťastnější příhodě, nicméně nechat si odsávat nos u zubaře nebo hledat svůj obličej pod nánosem rtěnky také není zrovna příjemné. Snad se naopak z čekání na vyjetí selfie kamerek nestane kampaň nějakého jiného výrobce.

Mi 9T: Beware The NOTCH! (Episode 2)

Mi 9T: Beware The NOTCH! (Episode 2)

Xiaomi zvolilo vcelku klasickou reklamní strategii utahování si z nedokonalostí ostatních výrobců a vlastní technologické pokročilosti. Jsme tedy zvědavi, jestli se bezvýřezová filozofie projeví i u nadcházejících modelů této značky, potažmo u podznaček Redmi a Poco. Nový Pocophone F2 by si určitě vysouvací mechanizmus zasloužil, jen aby to ale zbytečně nenavýšilo výdaje na výrobu tohoto novodobého zabijáka vlajkových lodí.

Mi 9T: Beware The NOTCH! (Episode 3)

Mi 9T: Beware The NOTCH! (Episode 3)

Uvidíme, zda na sebe nechají PR oddělení ostatních firem dlouho nechat s odpovědí. Zajímavé pak bude sledovat co se stane, až se někomu podaří zakomponovat selfie kameru přímo do displeje dříve, než Xiaomi. Dočkáme se pak reklamní kampaně vysmívající se vyjížděcím kamerám? Je sice dobré vidět, že marketingovým oddělením nechybí představivost, ale utahovat si z ostatních za každou cenu by se Xiaomi nemuselo vyplatit.

Preferujete vyjíždění nebo jste si zvykli na výřez?

zdroj: YouTube

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)