Menu

Xiaomi Redmi S2: První pohled na levný telefon se zajímavými parametry

Dostal se nám do rukou exkluzivní mobil Xiaomi Redmi S2, který byl před malou chvílí představen v Číně. V předchozím článku jsme vám přinesli hlavně základní specifikace a fotografie. Nyní se v krátkém pohledu podíváme na žhavou novinku podrobněji.

Xiaomi Redmi S2: 18:9 displej, Snapdragon 625 a duální fotoaparát

Na přední straně najdeme 5,99″ velký displej s HD+ rozlišením. Z krátkého testování jsme s menším rozlišením neměli problém. Horší to bylo s používáním na denním světle, obzvlášť v těchto dnech, kdy Slunce svítí hodně. I při nastavení maximálního jasu byla čitelnost špatná. Jde zkrátka vidět, že jde o levnější telefon. Displej má moderní poměr stran 18:9.

Konstrukčně je na tom velmi dobře, přesně tak, jak se očekává od Xiaomi zařízení. Nikde se nic neprohýbalo nebo nevrzalo. Oproti Mi Mix 2S je také mnohem lehčí, což je samozřejmě způsobeno tím, že nemá tělo z keramiky, jako vlajkový model značky. Na zadní straně potěší čtečka otisků prstů, se kterou jsme během testování neměli problém. V levé horní části zad se nachází duální fotoaparát s 12 a 5 MPx, ten je ve vertikální poloze, podobně jako iPhone X. Selfie kamera má 16 MPx

Fotografií jsme udělali pár a jejich kvalita byla taková, jaká se od levného telefonu očekává. Nekonalo se žádné kladné ale ani záporné překvapení. Záporně se už ale musíme vyjádřit k použití microUSB konektoru, který už má nejlepší léta za sebou. I díky použití microUSB se pak musí počítat s tím, že Redmi S2 má 3,5mm jack, který se nachází na horní straně, hned vedle infraportu.

xiaomi redmi S2 cena

Nejvíce toho ale očekáváme od výdrže baterie, kde se kombinací úsporného čipsetu Snapdragon 625 a rozlišení HD+ můžou stát divy. Kapacita sice není největší, má 3 080 mAh, ale v reálném použití jsme během testování byli spokojeni. Telefon jsme měli k dispozici na necelý den a i přes to, že jsme jej hodně používali, tak baterie neklesla pod 80 procent. Rovnou z krabice poběží na Androidu 8.1 Oreo a nadstavbě MIUI. Zde jsme se nedočkali žádných překvapení. Cena Xiaomi Redmi 2S  je 999 CNY, v přepočtu s DPH tak 3 999 Kč.

Jak se vám líbí Xiaomi Redmi 2S?

 

Komentáře

TonyKuba

TonyKuba 15

28.4.2018 15:13

“Telefon jsme měli k dispozici na necelý den a i přes to, že jsme jej hodně používali, tak baterie neklesla pod 80 procent” trochu nefér sdělení. Podle vaší informace by měl takový telefon při hodně používání vydržet až 5 dnů ?? Zázrak, že ? Ale pokud jste četli jen maily a párkrát si zavolali, tak by to mohlo být pravda. Takže jak dlouho byl v provozu a co se na něm dělo ?

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

28.4.2018 19:48

Vynechal jste ale také tu část, kde píšeme, že očekáváme skvělou výdrž. Nepíšeme, že jde o skvělou výdrž. To ani nejde určit po necelém jednom dni testování, kdy jsme se v podstatě nedostali ani pod 80% baterie. I z toho důvodu jsme do telefonu neinstalovali battery log pro přesnější informace, byly by totiž k ničemu.

Ve zkratce, z nabíječky jsme telefon oddělali dva dny zpátky večer. Přes noc šlo pár procent baterie dolů, nic neobvyklého. Od půl sedmé ráno do tří hodin odpoledne pak byl v podstatě neustále aktivní. Ať už je to klasické používání, měření benchmarků, focení anebo jen zkrátka neustále rozsvícený displej s maximálním jasem.

Na 5 dní se samozřejmě nedostane, ale pokud podobné hodnoty bude vykazovat i při delším testování tak si myslím, že zde máme telefon, který dokáže vydržet i 3 dny, podobně jako třeba Redmi 3.

Hosan77

Hosan77 0

28.4.2018 19:55

Ještě nám vysvětlete jak je to s tou baterkou, v článku uvádíte 3080mAh a ve videu 4205mAh,tak která hodnota platí???

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

28.4.2018 20:01

@Hosan77: Správná hodnota je 3 080 mAh, za chybu se omlouváme. Na chybu v něm i upozorňujeme, jak nejlépe nám momentálně YouTube dovoluje. Bohužel to vyšlo tak blbě, že náš video editor je nyní mimo PC, ihned jakmile se ale k němu dostane, tak video nahradíme správnými údaji.

Kulichoid

kulichoid 140

28.4.2018 21:48

A jaká je cena? Někde jsem ji přehlédnul?

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

28.4.2018 22:06

Telefon ještě nebyl oficiálně oznámen, takže cenu ani dostupnost nevíme. :)

MartinP

Martin Prokop 9

10.5.2018 12:45

6ti palcový phablet v Evropě trhákem nebude. Jinak ničím zvláštní, své zákazníky si to najde .

Smates

smates 3

10.5.2018 22:28

Coz o to 6″ me navadi ale to rozliseni je tragicky.Takze i kdyby byl za 2000Kc tak dekuji nechci.Mozna tak pro dite.

RSS (komentáře k článku)