Xiaomi Mi Band 4 láme prodejní rekordy. Má se Apple začít bát?

Prodeje Xiaomi Mi Band 4 jsou dechberoucí

Xiaomi v minulém roce svým nositelným příslušenstvím notně zatápělo třeba i Applu. Novinka v repertoáru čínského výrobce, model Mi Band 4, na svou první významnou metu nenechal dlouho čekat. Vyspělé funkce, solidní výdrž, ale hlavně atraktivní cena tohoto produktu nalákaly už na milion kupců. A to zatím jen v Číně. Od začátku prodeje náramku navíc uplynulo teprve osm dní a Xiaomi má tak zaděláno na opravdový trhák, 26. června se totiž spustí prodeje ve zbytku světa.

Xiaomi Mi Band 4 Official Trailer Commercial

Xiaomi Mi Band 4 Official Trailer Commercial

Mezi hlavní prodejní taháky nového fitness náramku patří barevný AMOLED displej, který se oproti předešlé generaci zvětšil o téměř 40 %. Dále se zvětšila i baterie, která nyní nabízí velmi přívětivou kapacitu 135 mAh, která by měla vystačit na 20 dní používání. Také technologie bluetooth jde s dobou, na Mi Band 4 najdete verzi 5.0. Ta se vyznačuje hlavně snížením spotřeby energie. Spárovat půjde náramek jak s Androidem, tak iOS. Hlavní předností náramku je ale cena, která začíná na 169 čínských juanech, v přepočtu nějakých 550 Kč.

Není divu, že s touto výbavou a cenovkou, láme Mi Band 4 prodejní rekordy. Za prvních osm dní prodeje pouze na čínském trhu Xiaomi stihlo expedovat už celý milion kusů. Frekvence objednávek přitom čítala až 5000 objednaných kusů za hodinu. Na serveru Weibo se tím sama značka pochlubila formou obrázku přiloženého výše. Vyhlídky má tento náramek zatím velice přívětivé. Je vidět, že i v přehršli podobných produktů dokáže ověřená značka válcovat konkurenci, o to lépe jí to ovšem jde, když nasadí takto dravou cenovou politiku. U nás si jej budete moci koupit již 26. června.

Máte v plánu pořídit si Xiaomi Mi Band 4?

zdroj: GSMArena

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)