Menu

Problémová Xiaomi aktualizace. Přinášíme několik způsobů, jak opravit telefon

Xiaomi aktualizace

V sobotu jsme vás informovali o tom, že poslední Xiaomi aktualizace na FW 6.12.15 u některých telefonů této značky obsahuje chybu, kvůli které neustále padá uživatelské rozhraní a telefon se tak stává naprosto nepoužitelným. V původním článku naleznete i jeden ze způsobů řešení tohoto problému, pokud však ten nezabere, připravili jsme pro vás další 3 metody, jak svůj telefon vzkřísit i bez zásahu servisu.

Kterých telefonů se chyba týká?

 • Xiaomi Redmi 3
 • Xiaomi Redmi 3 Pro
 • Xiaomi Redmi 3S
 • Xiaomi Redmi 3S Prime
 • Xiaomi Mi3
 • Xiaomi Mi4
 • Xiaomi Redmi Note 3 Pro
 • Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition / LTE

Jak vyřešit problém s updatem 6.12.15?

Problém se špatným updatem se nevyhnul ani nám ve Světě Androida a poslední Xiaomi aktualizace potrápila i nás. Konkrétně nás postihl u Xiaomi Redmi Note 3 Special Edition (kódové označení Kate) – ten u některých obchodníků bývá pro lepší odlišení od verze bez českého LTE označen jako “Xiaomi Redmi Note 3 LTE”. Zpět ale k řešení problému s nepoužitelným telefonem. Nabízejí se hned tři možná řešení, my jsme zvolili variantu, která využívá tzv. Fastboot. Ta je možná uživatelsky nejméně přívětivá, zato však bude její úspěšnost nejvyšší.

Nahrání nového FW přes Fastboot

Hned na začátek upozorňujeme, že se jedná o metodu otestovanou na Xiaomi Redmi Note 3 SE a u dalších postižených telefonů může být postup mírně odlišný. Návod je psán pro uživatele počítačů s operačním systémem Windows. Na začátek vás musíme upozornit, že tento postup vymaže veškerá data v interním úložišti telefonu. Tento návod může být použit také pro běžnou “čistou” instalaci nové verze FW.

Postupujte na vlastní nebezpečí

Ačkoliv je zde popsaný postup ověřený a funkční, mohou při obnově telefonu nastat nepředvídatelné komplikace. Postup obnovy se navíc může u jednotlivých telefonů nepatrně lišit. Redakce SvětAndroida.cz tak nenese odpovědnost za případné poškození vašeho telefonu. Pokud si při obnově telefonu nejste čímkoli jisti a nechcete riskovat ještě vážnější potíže, přenechejte obnovu telefonu odborníkům.

Budeme potřebovat:

Instalace MiFlash

 • Rozbalte stažený soubor a spusťte .exe soubor jako správce (pravý klik na soubor > spustit jako správce).
 • V průběhu instalace potvrďte instalaci nepodepsaných ovladačů.
 • Je nutné mít povolenu instalaci nepodepsaných ovladačů ve Windows.

Připojení telefonu v EDL režimu

Naprostá většina zařízení s chipsetem Qualcomm na palubě obsahuje takzvaný Emergency Download (EDL) režim. Do něj potřebujeme před nahráním nového FW telefon přepnout. EDL režim lze u různých Xiaomi telefonů aktivovat různými způsoby. My si ukážeme 2, které by měly fungovat na naprosté většině postižených zařízení.

První varianta připojení telefonu v EDL

Tento způsob je otestován na Xiaomi Redmi Note 3 SE, kde fungoval bez problému.

 • Vypnout telefon.
 • Podržet tlačítko Volume – a zapnout telefon tlačítkem napájení. Jakmile se objeví obrázek zeleného robota s králíkem, pustit tlačítko Volume.
 • Připojit telefon a počkat, až se dokončí instalace zařízení.
 • Rozbalit stažený archiv Fastboot_edl.
 • Ve složce s nově rozbaleným archivem kliknout do volného prostoru pravým tlačítkem se současným podržením klávesy Shift a zvolit “zde otevřít příkazové okno”.
 • Do příkazového řádku napsat “fastboot devices” následně by se měla zobrazit informace o připojeném telefonu – tímto jsme si ověřili správné připojení telefonu ve fastboot režimu.

fastboot-devices

 • Spustit soubor edl.cmd, příkazové okno jen problikne, displej telefonu zhasne a začne blikat červená LED – telefon je v EDL režimu.

Druhá varianta připojení telefonu v EDL

Tento způsob obvykle nefunguje na telefonech z globální distribuce, jakým je například náš Redmi Note 3 SE. U ostatních by však měl fungovat.

 • Vypnout telefon.
 • Zmáčknout Volume + a při jeho držení stisknout a držet napájecí tlačítko dokud se na obrazovce neukáže logo Mi. Poté pustit napájecí tlačítko.
 • Objeví se menu s kombinací čínských znaků a anglických nápisů.
 • Zmáčknout tlačítko “download”.
 • Obrazovka zhasne a měla by se rozblikat červená dioda – telefon je v EDL režimu.

Flash nového FW

 • Po úspěšném přepnutí telefonu do EDL jej připojte k počítači a nechte proběhnout instalaci ovladačů.

qualcomm-hs-usb

 • Správně nainstalované ovladače si můžete ověřit ve správci zařízení, kde by se mělo nacházet zařízení s názvem Qualcomm HS-USB QDLoader 9008.
 • Rozbalit staženou ROM.
 • Spustit MiFlash jako správce.
 • V programu kliknout na tlačítko “Browse” a najít adresář rozbaleného .zip souboru.
 • Kliknout na “Refresh” – měli bychom vidět připojený telefon, obvykle přes COM10 (v našem případě to však je COM20).
 • Kliknout na tlačítko “Flash” a počkat na dokončení instalace – ta obvykle trvá kolem 5 minut.

miflash xiaomi aktualizace

 • Odpojit telefon a znovu jej zapnout.
 • První boot systému může trvat i přes 10 minut, mějte tedy trpělivost.

Další možnosti záchrany vašeho telefonu

Výše uvedený postup pochopitelně není jedinou možností, jak váš zablokovaný telefon prostřednictvím nepovedené Xiaomi aktualizace vzkřísit. Vyzkoušet můžete i návod, který jsme uveřejnili v předešlém článku věnovanému nepovedenému updatu od Xiaomi. Ten by měl fungovat pokud máte k telefonu přiřazen Google účet se všemi potřebnými oprávněními.

 1. Nechejte telefon nabíjet, nejlépe poblíž Wi-Fi sítě, kde byl telefon naposledy připojen.
 2. Na počítači otevřete prohlížeč a běžte na stránku Android Device Manager, kde se musíte přihlásit Google účtem, kterým jste přihlášení v telefonu. Z nabídky zařízení vyberte váš telefon a klikněte na vymazat.
 3. Zhruba 10 až 30 minut se bude telefon restartovat do továrního nastavení.
 4. Po restartu telefonu nevybírejte český jazyk. Zvolte například angličtinu nebo slovenštinu a nechte jazyk takto nastavený až do další, tentokrát snad bezproblémové Xiaomi aktualizace.

A ani to není jediná možnost jak systém telefonu obnovit. Postup nahrání nového firmwaru pro telefony Xiaomi prostřednictvím programu Mi PC Suite naleznete na stránkách Beryko.cz.

Také vám problémová Xiaomi aktualizace zkomplikovala život? Jak jste problém vyřešili?

Zdroje: Beryko.cz, XDA-Developers.com, en.miui.com.

 

Komentáře

pol104

z aplikace
20.12.2016 18:45

ja to vyřešil ze na strankach googlu ve správci zarizeni jsem dal vymazat zařízení (telefon musi byt v dosahu zname wifi ) pak stačilo počkat dat jiny jazyk než češtinu( v mem případě sk) chvili počkat pak se přihlásit xiaomi účtem a tel. je v puvodnim stavu ;-)

cardic

20.12.2016 19:36

xiaomi ani se nedivim

Kulichoid

kulichoid 148

z aplikace
20.12.2016 20:32

Ke zmíněným všem postupům jediné: pro většinu běžných uživatelů, kteří chtějí telefon jen užívat a ne něco řešit, bude nejlepší vyhodit Xiaomi z okna. :-)

Was3k

Vašek Švecexternista 8

20.12.2016 20:39

kulichoid: Troufám si tvrdit, že většina běžných uživatelů nebude mít v telefonu týdenní beta verzi, které se tento problém týká.

pol104

z aplikace
20.12.2016 21:20

Týká se to právě global verze to by asi redaktor mněl vědět.Xiaomi zatim aspoň nevybuchuje aten co říká ze je nejlépe ho vyhodit by se mnel nad sebou zamyslet pro mně teda top ma ho unas v rodině asi každý a nej spokojenost;-)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 26

z aplikace
20.12.2016 21:54

Pol104
Týká se to globální verze, ale jak kolega správně poznamenal, jen ROM pro vývojáře, která ani není pro běžné používání určena. Situace s ROM u Xiaomi je ale podivná.

ACEMajky

z aplikace
20.12.2016 22:24

Cele je to divne, kamaradovi co se v tel. nehrabe, pouziva ho jako normalni uzivatel to padlo… A predstava ze sem 3 kolegum z prace doporucil pod stromecek xiaomi a ted tohle… Uz se tesim, jak po vanocich jim davam mobily dokupy a to se nebavim o tom, ze pro normalni uzivatele je bohuzel zaloha dat spanelska vesnice….

Kulichoid

kulichoid 148

z aplikace
21.12.2016 0:48

pol104: Top nej spokojenost pro celou rodinu s Xiaomi? Zřejmě nepotřebujete české LTE. Ale to budete asi výjimka.

cardic

21.12.2016 4:37

kulichoid: dobřes napsal :D

Rolf

Rolf 9

z aplikace
21.12.2016 7:25

přešel jsem na Xiaomi redmi note 3 před několika měsíci z LG g2 a pak z LG g3,ale je to samé padání systému, samovolné restarty, neudržení spuštěných aplikací na pozadí ,takže po novém roce rychle pryč.Ale abych jen nehanil,je to první foun ze kterého se dovolam i z míst,kde již jiní nemají signál.

Vw.jirka

vw.jirka 0

z aplikace
21.12.2016 9:27

Zase v článku zmínka o Beryko. Už je to docela trapné. Uvést jako zdroj, OK. Ale v každém článku o Xiaomi v něm napsat, že si ho máme koupit na Beryko nebo něco podobného.
Já snad kdybych o téhle značce někdy uvažoval tak si ho díky tomuto podsouvání koupím jinde.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

21.12.2016 10:03

vw.jirka: tak to se divím že lamentujete zrovna pod tím to článkem, kde vám nikdo Xiaomi neprodává a na Beryko se odkazuje jelikož na jejich stránkách jsou další postupy jak vyřešit popisovaný problém.

Milan Berka

21.12.2016 19:24

Dost podivné je, že se to týká pouze verze s českým jazykem…. Všechny ostatní fungují normálně včetně slovenštiny… Kdopa se to postaral????

Vw.jirka

vw.jirka 0

z aplikace
21.12.2016 22:25

Petr Mišák:
Napsal jsem, že v každém článku o Xiaomi. Tedy i v tomhle. Napsal jsem koupit nebo něco podobného.
Projděte si články. Snad ve všech je Beryko, Beryko, Beryko.
Nevzpomínám si, že byste v článku třeba o Sony, Samsungu napsali kupte si ho na xxxx.cz nebo se “aspoň podívejte na jejich web”.
Jak píšu, neplánuju koupit telefon této značky, ale kdyby ano tak mě tohle podsouvání dokonale odradí.

MilanS

z aplikace
22.12.2016 10:33

větší šrot jak xiaomi jsem v ruce neměl

Markova00271

23.5.2017 20:49

MilanS: Bohužel, musím souhlasit. I já si v bláhové iluzi, že jde o dobré zařízení, koupila Xiaomi. Bohužel, je to šmejd, seká se, zamrzá, hrůza s ním něco chtít dělat. Klasicky čínský výrobek – na pohled krásný, na práci bohužel nepoužitelný. Xiaomi už prostě ne! Ono… stačí si projít žebříčky nebo recenze na internetu, tady https://vas-pomocnik.cz/mobilni-telefony/ třeba nebo na Heuréce, už to by mělo člověka varovat… Nic moc, spíš záporná hodnocení. Příště si koupím iPhone a bude mi líp třeba :-D A jestli můžu doporučit, udělejte to taky.

Petrmoric

Petrmoric 0

26.5.2018 18:02

Tak to je hodně mimo komentář :). Porovnávat Xiaomi a iPhone na základě aktualizace je totálně vedle. Navíc Heuréka zrovna na Xiaomi nedá moc dopustit, protože sami uživatelé je vesměs hodnotí poměrně kladně. Jde o to, co požadujete, když hledáš mobil cena/výkon, tak ti Xiaomi může nabídnout hodně.

RSS (komentáře k článku)