XDA fórum: Zvyšte rychlost čtení z SD karty

No Image-02

Rychlost načítání dat z microSD karty závisí v první řadě na tom, jakou má daná karta třídu (class). Pokud ale porovnáte rychlost čtení z téže karty v počítači a v telefonu, patrně budete zklamáni, neboť telefon bude výrazně zaostávat. Podle člena XDA fóra, vystupujícího pod přezdívkou brainmaster, nezáleží na tom, jestli máte rychlou SD kartu třídy 10 třídy nebo horší – výsledky prostě nebudou světoborné. Problém je v nastavení vyrovnávací paměti. Velikost cache pro čtení z SD karty na zařízeních s Androidem je nastavena na 128 kB a na některých ROM dokonce jen na 4 KB.

Chcete-li zkontrolovat či změnit nastavení vašeho telefonu, přejděte do složky /sys/devices/virtual/bdi/179:0/read_ahead_kb (raději připomeňme, že bez roota a šikovného správce souborů tento krok neuděláte). Zde můžete nastavit novou hodnotu v kilobajtech, ale po restartu dojde k jejímu přepsání na původní stav. Aby provedené změny přetrvaly, je třeba zajistit spouštění skriptu při každém startu systému přes init.d. Tuto operaci si můžete usnadnit pomocí skriptů, které jsou na XDA fóru ke stažení.

Chcete-li zjistit nejvhodnější velikost cache pro vaší SD kartu a nejlepší metodu, jak ji změnit, doporučujeme prostudovat příslušné vlákno.

Zdroj: XDA Developers.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

htc-logo-1

Ladění HTC Desire – část 1.

Návodyredakce redakce
6 min. uložit na později
htc-logo-1

Ladění HTC Desire – část 2.

Návodyredakce redakce
12 min. uložit na později

Komentáře (8)