Weather Quick Settings Tile: přidejte si počasí do Rychlého nastavení

Weather-Quick-Settings-Tile_ico

Android 7.0 Nougat je doslova za rohem a jednou z mnoha novinek, které přinese, jsou širší možnosti přizpůsobení panelu Rychlého nastavení. Až dosud byla tato oblast vyhrazena jen několika systémovým funkcím. V Nugátu však budou moci přidávat interaktivní prvky také vývojáři třetích stran. Jednou z prvních vlaštovek, která ukazuje možnosti nového Androidu, je aplikace Weather Quick Settings Tile. Jak jsme napověděli už v nadpisu, přidá do Rychlého nastavení informaci o aktuálním počasí.

Co Weather Quick Settings Tile slibuje?

Weather Quick Settings Tile obsahuje celkem čtrnáct ikonek, kterými indikuje různé meteorologické situace a stavy. Samozřejmě jsou v čistém bílém stylu, aby dobře zapadly mezi ostatní tlačítka, přepínače a indikátory.

Kromě obrázku ukazuje také teplotu a stručný slovní popisek. V nastavení můžete zapínat/vypínat textový popisek, změnit jednotky (stupně Celsia nebo Fahrenheita) a nastavit frekvenci aktualizace. Jedno klepnutí na dlaždici provede aktualizaci, dvě pak otevřou nastavení. Údaje o počasí se zobrazují k aktuálnímu místu nebo ke zvolené lokalitě a jsou získávány ze služby OpenWeatherMap.org.

Na redakčním telefonu Sony Xperia Z3 s Androidem N však snaha o aktualizaci informací vždy skončila chybovou hláškou Update failed.

Pokud tedy na svém telefonu či tabletu testujete vývojářské sestavení Androidu 7.0 Nougat, můžete si tímto způsobem vyzkoušet jednu z chystaných novinek. Celkem jistě předpokládáme, že po oficiálním vydání bude aplikací tohoto typu daleko více.

Aplikace je v Obchodě Play k dispozici zdarma a instalovat ji můžete výhradně na Android 7.0/N. Instalační balíček je velký jen 814 KB. Uživatelé zatím Weather Quick Settings Tile hodnotí pěknou průměrnou známkou 4,5.

Weather - Quick Settings Tile
Weather - Quick Settings Tile

Napadá vás nějaká aplikace či přepínač, který byste ocenili v Panelu rychlého nastavení? Podělte se o své nápady a náměty v diskuzi pod tímto článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)