Menu

Waze dostane zásadní aktualizaci, verze 4.0 má zcela nové rozhraní

waze android náhled
Waze dostane zásadní aktualizaci, verze 4.0 má zcela nové rozhraní
Ohodnoťte článek

Mezi českými řidiči stále populárnější navigace Waze, který má i na portálu Svět Androida silnou fanouškovskou základnu, se brzy dočká verze 4.0. Významná aktualizace s sebou přinese celkovou změnu uživatelského rozhraní – podle uniklých screenshotů se updatu nevyhnul jediný element. Prostředí v nadcházející aktualizaci je bezesporu modernější, vzdušnější a protkané animacemi skrz na skrz. Waze je stále starý dobrý Waze, facelift podle nás však rozhodně nebyl na škodu.

Aktualizace Waze co nevidět – je na co se těšit!

Nový Waze ve verzi 4.0 míří na Google Play – kdy se ho dočkáme oficiálně není zatím známo, podle dostupných úniků však vypadá aplikace připravena nahradit stávající verzi a přinést uživatelům vylepšené a přehlednější prostředí. Modernější ikony, barvy i animace nezanechaly žádný prvek bez povšimnutí – podle nás vypadá vše uhlazeněji a podobněji Material designu.

Chod aplikace v nové verzi můžete posoudit i na videu:

Líbí se vám nadcházející update nebo preferujete zaběhlé rozhraní?

Zdroj: Android Police

Komentáře

Honza Krenstetter

Honza Krenstetter

z aplikace
29.1.2016 23:41

tak hlavně že tam všichni beta testri mají že je to striktně tajné… .

Mazec

Mazec

z aplikace
30.1.2016 4:32

To už jste psali před půl rokem… A nic…

hradsy

hradsy

z aplikace
30.1.2016 8:07

pokuď chcete aktualizovat, stáhněte si apku „Aptoide“. ta vyhledava uktualizace ze vsech serverů nejen z Play. tento článek jsem si precetl před malou chvílí. posléze jsem kliknul na Aptoide a boom. aktualizace byla tam. sisi ma oznaceni 3.9.9.906 a ne 4.0 ale vypada přesně jako na videu. naprosta zmena

Bruk

Bruk

z aplikace
30.1.2016 8:49

@hradsy: to máš ale jen tu alfa verzi pro testování. Jaká je stabilita? Nepadá? Je vše funkční?

zdf

zdf

z aplikace
30.1.2016 9:32

@Honza: Co je na tom tajné? Na iPhone je 4 již k dispozici dávno :)

ondrejkovic

ondrejkovic

30.1.2016 9:47

Taky tak milujete tu situaci, kdy sednete do auta (velmi spěcháte), zapnete Waze a najednou je všechno jinak a jinde, nic nemůžete najít a aplikace má milion všelijakých keců (jestli byste chtěli tuhle barvičku sem a tuhle barvičku a jestli souhlasíte s tím, že vám může každý kdykoli poslat jakýkoli spam, apod.) předtím, než vám vůbec dovolí zadat cíl cesty?

Vladimír Březina

Vladimír Březina

30.1.2016 11:15

Bruk: testuju od čtvrtka a zatím relativně bez problému. Asi 2x jsem musel restartovat, protože dlouho počítala trasu a nevypadalo, že to bude mít konce, 3x se na pár vteřin zasekla na odbočce, ale jen obrazovka, hlasová navigace jela normálně dál a 3x shodila proces com.android.systemui ve chvíli, kdy dokončila výpočet trasy a začala navigovat. Nefunguje zobrazení tachometru, byť v nastevní ho mám zapnutý a nefunguje jiné barevné téma, než defaultní. Ostatní se sice dají zvolit, ale bez viditelné změny.Jinak to šlape, byť třeba vykreslování občas drhne. To se ale dá u alphy tak nějak čekat. Celkově je to sice možná přehlednější, ale připadá mi to víc omalovánkoidní. Navíc jsem čekal např. možnost větší customizace zobrazení, což ale není a zřejmě se na to nesáhlo.

Jiří Marek93

Jiří Marek93

30.1.2016 11:49

Jak jsem rychle nainstaloval, tak jsem ještě rychleji odinstaloval. Neustále padá, seká se, je vidět, že to je nedokončené. Absolutně nedoporučuji instalovat…….

Dedii

Dedii

z aplikace
30.1.2016 12:05

3.9.9.906 nainštalované na Honor 6+ , mapa ide pekne plynulo neseka neskace , na ležalo je odzoomovane viac ako na stojato ,a neukazuje tachometet , inak ok

maran1

maran1

z aplikace
30.1.2016 12:09

Žádný spěch, až to bude finální tak to bude. Waze používám na navigaci, ne na hraní si a tak tedy alfu nepotřebuji.

hradsy

hradsy

z aplikace
30.1.2016 12:54

@bruk: otestuji stabilitu na delsi trase a dam vedet

Bruk

Bruk

z aplikace
30.1.2016 14:59

@hradsy: Díky za info. Svět Androida měl varovat před touto instalací, protože zbytečně tady lidi píšou o nesmyslech.

mimar48

mimar48

z aplikace
30.1.2016 16:08

Nedávno jsem se doslechl, že v Německu jdou policajti při kontrole po telefonu řidiče a kontrolují, jestli tam nemá nainstalovaný Waze. Že prý je oficiálně zakázaný kvůli varování před policejnímy radary a kontrolami a hrozí za to pokuty.
Nevíte o tom někdo něco? Mě to přijde dost přitažené za vlasy, aby mi policajt při silniční kontrole lezl do telefonu a kontroloval mi aplikace, ale v dnešním poblázněném světě jeden nikdy neví, co koho napadne v rámci „vyššího demokratického dobra“ uzákonit…

Mazec

Mazec

z aplikace
30.1.2016 18:43

hradsy díky.
už ji mám…

maxipes

maxipes

31.1.2016 14:18

Mimar: Po Německu najezdím s Waze pěkných pár tisíc ročně, ale zatím mě ještě nikdy nestavili. Fakt je ten, že jsou tam zakázány programy a zařízení upozorňující na radary a hlídky. Jsou stavěny na úroveň antiradaru. Na druhé straně vím, že na území Německa je ve Waze takové varování vyloženě raritní záležitostí (narozdíl např. od ČR) a Waze je tam celkem běžně používáno, takže si myslím, že by s tím policie neměla mít problém. Stejně tak by museli kontrolovat všechny ostatní navigace, bo do většiny z nich se dá databáze s radary běžně dohrát. Kromě toho se ve Waze dají najít notifikace, které tam vkládá např. místní autoklub (typicky stavby na dálnici). Pochybuji, že by to dělal, kdyby Waze byl na Blacklistu.

mimar48

mimar48

z aplikace
31.1.2016 14:26

Mě to bylo podáno jako horká novinka někdy před cca čtrnácti dny…
Ale protože Waze nepoužívám, tak jsem to nějak zvlášť neřešil. Jen mě zarazilo (… a přijde mi to nepravděpodobné), že by mi německý policajt měl chtít čenichat v mobilu.

maxipes

maxipes

31.1.2016 15:15

Nevím, snad si umím představit, že když pojedu jako prase a než mě zastaví, tak spáchám ještě další tři přestupky, tak mi auto odstaví, prohledají všechno a třeba to slíznu i za Waze (i když i to je divoké). Ale ze zkušenosti kolegů vím, že i když německá policie zastaví a pokutuje, tak do auta nelezou, pokud pro to nemají zvláštní důvod, není to starý vrak nebo tuningový paskvil.

mimar48

mimar48

z aplikace
31.1.2016 17:19

Jezdím dodávkou, také tisíce kilometrů i po Německu, je bez reklam a vypadá slušně. Mám ji vždy čtyři roky, od funglovky. Za ty roky už mi auto párkrát prolezli, i když vypadám jako normální slušnej taťka od rodiny a rozhodně to nedělají běžně. Policajt si nasadil gumové rukavičky a začal šmejdit. Prohrábl mi dokonce i igelitku, kterou mám mezi sedačkami na odpadky. O batůžku s osobními věcmi nemluvě.
Nejhorší to bylo, když si jednou bral doklady a když dostal řidičák i občanku, tak se ptal, co to tam mám za další doklad. Do té doby pohodička, ale když jsem mu řekl, že je to zbroják, tak začalo rošambo… To prohledal mě osobně, následně auto, kde prolezl i všelijaké dutiny. Jako by legální průkaz znamenal zvýšené riziko nelegální aktivity …
Takže si umím poměrně snadno představit, jak mě žádá o odemčení telefonu a ukázání seznamu aplikací.

maxipes

maxipes

31.1.2016 17:29

No jo, to si umím představit. Dodávka s SPZ z východu je samozřejmě něco, co je pro německou policii když už ne podezřelé, tak vhodné ke kontrole, to uznávám. Můžu si o tom mysle své, ale třeba česká policie a celníci se chovají docela stejně. Zánovní bílá Octavia s decentně vyvedeným polepem jedné z největších německých firem, to je jaksi o něčem docela jiném, to uznávám… Ale už jen fakt, že Waze má detailně zpracované mapy pro celé Německo, o lecčems vypovídá. Fakt bych se toho nebál.

mimar48

mimar48

z aplikace
31.1.2016 17:30

… snad ještě dodám, že zpravidla jezdím spíš na spotřebu a platit pokuty se mi taky nechce, takže jezdím dle předpisů a snažím se moc nevyčnívat z davu. Stejně mě cca tak třikrát do roka kontrolují, drtivou většinou v určitém pásmu blízko hranic.

maxipes

maxipes

31.1.2016 17:37

Jo, za/před Rozvadovem je vídám často. Mecedesy E, Insignie a Passaty obrácené na nájezdech čumákem do protisměru. Zatím za mnou nikdy nevyrazili. :-D

mimar48

mimar48

z aplikace
31.1.2016 17:57

Mezi Rozvadovem a křížením s devadesát trojkou dole u Naaby jsem vždycky ve střehu, na tomhle úseku jsem měl kontrol nejvíc :)

Mazec

Mazec

z aplikace
1.2.2016 13:05

Tak jak bylo zmíňeno níže, už mam tu aktualizaci z aplikace Aptoid, ale musím říct že po celém dni navigování, uznávám že Waze je nejhezčí a nejlepší navigace…
V patek minulý tyden jsem měl prošvihlý FUP. Potřeboval jsem navigaci, tak jsm se mordoval z ofline Sygic. Ale hnus…
Myslím že Waze používá i vedení sygicu. nebo by měli aby se inspirovali…

RSS (komentáře k článku)