Výrobce psacích strojů Olivetti vydává svůj tablet pro Android

No Image-02

Známý italský výrobce mechanických a později také elektronických psacích strojů, tiskáren a dalších výrobků začne v pondělí prodávat nový tablet s Android OS uvnitř. Společnost Olivetti svůj tablet nazvala OliPad, prodejní cena je stanovena na 399 €  ~ 9700 Kč včetně DPH.

Tablet OliPad od Olivetti

Co za tuto cenu nabízí? Především je to 10palcový širokoúhlý více-dotykový displej s rozlišením 1024×600 pixelů. O výkon se stará dvoujádrový procesor Dual Cortex A9 s frekvencí 1 GHz na platformě nVidia Tegra 2 a paměť RAM o kapacitě 1 GB. Pro ukládání slouží interní flash paměť 512 MB a údajně SSD disk o kapacitě 16 GB. Tablet dále nabízí slot na SD kartu, připojení přes WiFi, BlueTooth a 3G, 1,3megapixelovou kameru a konektory USB a HDMI (Tegra má nabízet přehrávání FullHD videa).

Tablet disponuje systémem Android OS bohužel jen ve verzi 2.2.2 (tabletová verze OS 3.0 Honeycomb není zatím zmiňována ani pro případný upgrade), na druhou stranu výrobce slibuje řadu přizpůsobených aplikací právě pro tento tablet, které budou dostupné přes vlastní portál Application Warehouse. Olivetti cílí tento produkt nejen na běžné spotřebitele, ale také pro nasazení do firem, a tomu mají odpovídat možnosti nastavení a nabízených aplikací.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)