Menu

Takto jsme vylepšili web Svět Androida na základě vaší zpětné vazby

Je to přibližně měsíc, kdy jsme na Svět Androida spustili novou sekci “Návrhy na vylepšení“, do které můžete zasílat své nápady na “vytunění” webu. Jsme nadšeni, že jste obratem aktivně zapojili a zaslali desítky skvělých nápadů, pro které mohli ostatní hlasovat (palec nahoru, dolů). U několika z nich se rozjela i konstruktivní diskuze, která nám v redakci pomáhá nejenom podívat se na projekt Svět Androida vašima očima, ale i lépe pochopit, co a kdy vylepšit, tak abyste se u nás cítili jako doma. Slíbili jsme vám, že každý měsíc vylepšíme minimálně jednu věc a tady jsou. Celkově jsme vylepšili v posledních dnech 7 věcí.

Co jsme na webu Svět Androida vylepšili?

 1. Nezobrazovat návrh na zadání e-mailu/zasílání zpráv – za návrh děkujeme uživateli Karle40
 2. Lepší přihlášení na mobilním webu i včetně sociálních sítí – za návrh děkujeme uživateli Beren
 3. Hlasovačky – vylepšení – za návrh děkujeme uživateli Kulichoid
 4. Odkaz na seznam návrhů – za návrh děkujeme uživateli Tomovefc
 5. Přidat odkaz na výsledek víkendových hlasovaček přímo do článku – za návrh děkujeme uživateli Zerthe
 6. Ankety s více odpověďmi – za návrh děkujeme uživateli Libb
 7. Vylepšit přihlášení přes G+ na mobilu – Lukáš Juda

 

Jak “návrhy na vylepšení” fungují a proč jsou tak úspěšné?

Hlavním důvodem, proč vše tak skvělé funguje je, že se informace soustředí na jedno místo, kterým jsou “Návrhy na vylepšení“. Všichni tedy přesně víme, kde návrhy hledat a jak moc jsou pro vás čtenáře důležité/zajímavé (palce nahoru a dolů). Už tedy není potřeba hledat feedback různě v komentářích pod články (kde se lehce stanou spamen), nebo sociálních sítích. Je možné taky u jednotlivých návrhů sledovat jejich stav, a to zdali nakonec patří mezi ty šťastné a budou se realizovat.

Návrhy na vylepšení - inforgrafika Svět Androida

Návod, jak přidat “návrh na vylepšení” Svět Androida?

Neusněme na vavřínech :). Moc si vážíme vaší zpětné vazby v této sekci a věříme, že i nadále se můžeme těšit na vaše konstruktivní návrhy na vylepšení a společně se nám tak podaří ze Světa Androida udělat lepší místo pro všechny.

 1. Jít na tuto speciální stránku
 2. Mrknout, zdali vás názor už někdo nesepsal dříve
 3. Pokud ano, dát Like (máš jich až 30 za měsíc), pokud ne …
 4. Pomocí tlačítka “Zaslat nový návrh na vylepšení” jej zaslat do systému
 5. Co nejpodrobněji popsat váš zlepšovák a v čem by byl užitečný (přidat můžete obrázek a podrobnější popisek)

Který z dokončených návrhů na vylepšení se vám nejvíce líbí?

 

Komentáře

Loko

loko -6

15.2.2018 18:31

Tak už chápu proč mi byla zrušena původní registrace…

Mach4

Petr MišákAdministrátor 22

15.2.2018 19:26

loko:
A povíte nám proč tedy? A jak to souvisí s tématem článku?

Bobo

Bobo 0

15.2.2018 19:57

Petr Mišák: Souvisí to tak, že je v článku odkaz na https://www.svetandroida.cz/navrhy-na-vylepseni/lepsi-prihlaseni-na-mobilnim-webu/, kde je odkaz na https://www.svetandroida.cz/vypadky-webu-ucty-premium-nove-moznosti-201802/. Konečně to díky tomu už vím taky, protože ten článek je jinak bez znalosti jeho adresy na webu nedohledatelný – byl vydán 8. 2., ale na hlavní stránce v článcích z 8. 2. není. Dokonce nejde ani vyhledat (https://www.svetandroida.cz/?s=v%C3%BDpadky).

Libb

Libb 38

15.2.2018 20:13

Bobo: nestačí ten velký červeně podbarvený odkaz v záhlaví?

Mach4

Petr MišákAdministrátor 22

15.2.2018 20:19

Bobo:
Díky. Škoda že to loko trochu nerozvedl hned na začátku, bylo by to mnohem jasnější :)

Bobo

Bobo 0

15.2.2018 20:43

Libb: Mluvím o odkazu na článek https://www.svetandroida.cz/vypadky-webu-ucty-premium-nove-moznosti-201802/, ne o odkazu na návrhy na vlepšení, tak si to příště lépe přečti, než komentuješ a dáváš záporný hlas. ;)

Škoda, že mi pořád nikdo nevysvětlil, proč článek o problémech webu není v normálním seznamu článků. Účet mi zmizel, schválně jsem nedělal nic a čekal na nějaké oficiální vyjádření, a ten článek jsem prostě nečetl, protože není vidět.

Zerthe

Zerthe 2

16.2.2018 0:18

Děkuji převelice :)

Radeg

radeg 20

16.2.2018 6:23

@Bobo:
Protože to tady provozují a čtou samí masochysté.
Například mé návrhy aby redaktoři odpovídali relevantněji anebo články k jednomu tématu byly pouze aktualizované nějak neprošly.
A tak nadále budeme čítat odpovědi “… mělo by…”, “…asi ne…”, “… mám za to, že by asi jo…”, “…obávám se, že ne…”, ke každému prdu tu bude samostatný článek a najít něco v tomhle marastu? Nadlidský úkol.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 22

16.2.2018 13:39

Bobo:
To proč tam není je na delší povídání. Ale rozhodně s tím plánujeme v dohledné době něco udělat, myšleno obecně z přehlednosti webu. Je skvělé že jste rovnou založil návrh na vylepšení, díky za něj https://www.svetandroida.cz/navrhy-na-vylepseni/ponechat-clanek-v-seznamu-clanku-kdyz-se-dostane-top/

Zerthe:
I my děkujeme a těšíme se na vaše další návrhy.

radeg:
Jenom proto, že jste poslal návrh na zlepšení https://www.svetandroida.cz/navrhy-na-vylepseni/relevantni-odpovedi-autoru-clanku-recenzi-na-dotazy-ctenaru/ se kterým se ostatní nedokáži ztotožnit přece neznamená, že jsou masochisti :). Pokud se vám ale na webu špatně orientuje a zdá se vám nepřehledný, budeme rádi, když nám to pošlete jako návrh na vylepšení.

Bobo

Bobo 0

16.2.2018 19:19

Petr Mišák: Poděkování nemohu bohužel přijmout, neboť jsem to nepřidal já, ale někdo mě předběhl. :-D

Jinak děkuji za reakci a celkově za tento krok ke zlepšení webu, myslím, že je to opravdu důležité a už byly změny potřeba jako sůl. :-)

Radeg

radeg 20

19.2.2018 6:50

@Petr Mišák:
“Pokud se vám ale na webu špatně orientuje a zdá se vám nepřehledný, budeme rádi, když nám to pošlete jako návrh na vylepšení.”
Neumíte číst?
Návrhy jsem poslal.
Ale pokud nikomu nevadí probírat se desítkami jednoodstavcových článků ke stejnému tématu, prosím.
Že si musím další informace dohledat sám a nespoléhat na odpovědi redaktorů, už jsem si zvykl. Ostatní se s odpovědi: “Možná..” asi spokojí, já ne.
Pokud to ani redakci nepřijde špatně, není má chyba.

Mach4

Petr MišákAdministrátor 22

19.2.2018 9:29

radeg:
Chvíli jsem uvažoval, co vám odpovědět, jelikož předpokládám, že opravdu nečekáte odpověď na popichovačné otázky typu “Neumíte číst?”. Zkusím to vzít čistě věcně.

Psal jste: najít něco v tomhle marastu? Nadlidský úkol.
Odpověď zněla: Pokud se vám ale na webu špatně orientuje a zdá se vám nepřehledný, budeme rádi, když nám to pošlete jako návrh na vylepšení. https://www.svetandroida.cz/navrhy-na-vylepseni/

Pokud ale myslíte tento návrh https://www.svetandroida.cz/navrhy-na-vylepseni/aktualizace-clanku-na-zajimave-temata . Mnoho lidi s vámi bohužel nesdílí. Napadá vás ještě něco dalšího, co by dle vás pozitivně přispělo ke zlepšení “přehlednosti webu”?

Radeg

radeg 20

19.2.2018 11:58

OK.
Když jsme u toho vyhledávání.
Níže jsou výsledky vyhledávání slovního spojení ‘android pay’. Služba byla nedávno spuštěná, říkám si najdu si co o tom psali na SA.
https://www.svetandroida.cz/?s=%22android+pay%22
Hm, už na první pohled je vidět, že je něco špatně. Nevím podle jakého klíče se seřazují výsledky, ale řazení namátkově: 1/2018, 6/2015, 11/2017, 9/2015…. naznačuje, že ne vše je úplně OK. Nějaké upřesnění zadání: v nadpisu, v textu, obsažená pouze všechna slova, přesné slovní spojení, řazení sestupně/vzestupně zcela chybí.
Napište mi zadání přesného tvaru tohoto slovního spojení do vyhledávání abych obdržel výsledek hledání, kde budou články seřazeny sestupně a kde si rolováním stránkou dolů budu v nadpisech hledat články, které mně zajímají.
Zkoušel jsem: “android pay”, ‘android pay’, android+pay.
Návrh na lepší vyhledávání je jedním z prvních: https://www.svetandroida.cz/navrhy-na-vylepseni/lepsi-vyhledavani/
Ale dostal se už na druhou stránku, takže chápu, že se při současném stavu vyhledávání jednoduše ztratil.

Radeg

radeg 20

24.2.2018 18:29

Apropo anketa.
Jsem zjistil, že lze hlasovat dvakrát. Možná i více. Pod stejným účtem.
Dopoledne jsem hlasoval z telefonu, teď večer z počítače.
Myslím, že tohle je chyba. Jeden účet, jeden hlas.

RSS (komentáře k článku)