VR One: Carl Zeiss představil headset pro virtuální realitu

VR-One

Virtuální realita je něco, co nám ještě relativně nedávno mohlo připadat jako naprosté Sci-Fi, díky Oculus Rift se však pomalu, ale jistě toto Sci-Fi mění v realitu a o její využití se zajímají i velké společnosti. Například i Samsung na letošním veletrhu IFA představil headset pro virtuální realitu. Ten ke svému chodu využívá smartphone, jenž se vloží do těla zařízení. Bohužel jediným telefonem se kterým Gear VR od Samsungu funguje je Galaxy Note 4. Nyní však s obdobným řešením jako právě Samsung přichází i společnost Carl Zeiss, známá zejména svými produkty z oblasti optiky.

VR One 1

Její produkt se nazývá VR One a bude podporovat více než jeden typ smartphonu. Stejně jako v případě Gear VR, i zde bude telefon se svými senzory, jako akcelerometr či gyroskop, mozkem celého zařízení. VR One bude podporovat vybrané telefony s úhlopříčkou od 4,7″ do 5,2″. Každý takto podporovaný smartphone bude ovšem potřebovat speciální rámeček, který umožní jeho přesné usazení do headsetu. Zatím jsou podporovány pouze iPhone 6 a Samsung Galaxy S5. Výrobce však slibuje, že podpora pro další přístroje přijde brzo a to v závislosti na ohlasu od zákazníků a vývojářů.

VR One 2

VR One je koncipován jako otevřená platforma s volně přístupným SDK. Menší obavy o budoucnost headsetu od Carl Zeiss však vzbuzuje fakt, že hned od zahájení prodeje nebude dostupného moc speciálního obsahu. Vlastně jediné, co Carl Zeiss do začátku dodá je prohlížeč fotografií a demo mající za úkol předvést, co VR One dokáže. Dalo by se tak říct, že společnost vkládá osud svého produktu do rukou komunity vývojářů. Tu ale chce trochu pobídnout k vytváření obsahu připravovanou soutěží, jenž by měla propagovat jak VR One, tak výtvory vývojářů. VR One by se měl dostat do prodeje již v prosinci s cenovkou 99$, což je polovina oproti ceně Samsung Gear VR.

Zaujal vás některý z projektů virtuální reality natolik, abyste nad jeho pořízením uvažovali? Případně který?

Zdroj: wired.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)