Volání v letadle bude federálním zločinem: V USA vás pošlou do vězení

volani v letadle federalni zlocin vezeni

Sněmovna reprezentantů Spojených států amerických schválila nové zákony, které se týkají ochrany cestujících v letadlech. Z pohledu našeho odvětví je nejzajímavější to, že volání v letadle v USA bude federálním zločinem. Pokud tedy pravidla nebudete respektovat, můžete skončit ve vězení. Po světě se přitom zákaz telefonování v letadlech takhle tvrdě nepostihuje.

Volání v letadle v USA bude federálním zločinem, už nepůjde o přestupek

Zákon prošel nejprve dolní komorou Kongresu Spojených států amerických, horní komora by jej měla schválit v těchto dnech. Federální komise zakázala hlasové volání během letu, neznamená to tedy, že se zakazují jen klasické hovory. Do zákazu se počítají i hovory přes Wi-Fi síť například přes Skype, Messenger apod.

volani v letadlech zakaz

Zákaz neplatí pro posádku letadla a také policii či obdobné složky na její úrovni s policejními kompetencemi. Nejedná se také o úplný zákaz používání telefonů. Zákaz hovorů je zkrátka kvůli tomu, abyste nerušili okolí, chatovat, nebo třeba hrát hry se může stále. Cílem těchto zákonů je usnadnit cestování v letadlech, obzvlášť těm, pro které už je samo o sobě nepříjemné létání.

Necháváte telefon v letovém režimu po celou dobu letu?

Zdroj: eu.usatoday.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)