Menu

Voděodolná čtečka PocketBook Aqua – čtení e-knih ve vaně bez obav

Společnost PocketBook vyrazila na trh s novou čtečkou e-knih, která nese název PocketBook Aqua. Jak už samo jméno napovídá, zařízení útočí na zákazníky především voděodolností, která je právě v tomto případě velice praktická. PocketBook Aqua si klidně můžete vzít do vany beze strachu, že ji upustíte, umokříte nebo jinak poškodíte. Vývojáři slibují, že čtečka vydrží do 1 metru hloubky (a to už by byla pořádná vana). Kromě této vychytávky je zařízení prachotěsné – tedy odolá písku, drobkům a jiným nečistotám.

640aqua_blue_en-alice_sand

PocketBook Aqua cílí především na outdoorové uživatele. Můžete jí s klidem vzít s sebou na cesty, na pláž, k vodě nebo třeba jen na víkend na chalupu a když zmoknete, nebo budete mít nutkání číst si v dešti, čtečce to neublíží. Co se týče další výbavy, zařízení váží pouhých 170 gramů. Displej o velikosti 6 palců je vybaven technologií E-ink Pearl, tedy elektronickým inkoustem. Takový displej věrně simuluje skutečnou knihu a je příznivější pro oči. PocketBook Aqua má 256 MB operační paměti, což pro takové zařízení stačí na plynulý chod všech aplikací. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi a díky zabudované službě ReadRate se můžete snadno připojit k sociálním sítím. Interní úložiště tvoří 4 GB, což je dostačující, považte, kolik místa zaberou e-knihy. Na trhu jsou k dostání dvě barevné varianty – tmavě modrá a černá.

Využili byste čtečku jako PocketBook Aqua?

Zdroj: livepr.

 

Komentáře

Ivo Rundt

z aplikace
19.6.2014 7:38

Zbrusu nová určitě není, pár měsíců již na trhu je.

sarlej

sarlej

19.6.2014 8:29

Prave, novinka to zrovna neni. Vodeodolnst bych bral, kdyz cekam v desti na zastavce :-) Ale nema ani podsviceni, takze na outdoor to zrovna moc neni kdyz nekde prespavate a chcete si vecer cist :-(
Skoda ze pocket book ultra neni vodotesny, pak bych ho bral vsemi deseti.

Barpob

Barbora Pobříslová 0

19.6.2014 9:18

Máte pravdu, díky ;)

sarlej: je to fakt, podsvícení tomu chybí. Na druhou stranu cena je celkem přiznivá vzhledem k voděodolnosti – teď je v prodeji asi za 3 300 Kč..

eF

eF

19.6.2014 19:34

Jako uprimne… je to zpusob jak si vzit ebook na klidny cteni ve vane, takze vyuziti by asi nasla. Na druhou stranu ctu vetsinou knizky z amazonu, coz by mohl byt malinko problem.

V.

V.

19.6.2014 23:51

Novinka to je! První dodávka přišla do Evropy teprve začátkem června. Výrobce sice model uvedl již v dubnu, ale koupit se nedal….

RSS (komentáře k článku)