VLC pro Android v nové verzi 1.2 s mnoha novinkami

vlc_ico

Oblíbený multimediální přehrávač Video LAN Client, neboli VLC, se nedávno dočkal opuštění stádia betaverze (psali jsme v aktualitě VLC pro Android konečně v „ostré“ verzi, beta končí), což ale neznamená, že by vývojáři přestali s jeho dalším vylepšováním. V pátek uvolněná aktualizace na verzi 1.2 přinesla například podporu seznamů hudebních skladeb (“playlistů”), která v předchozích verzích chyběla. Bohužel, vzhledem k omezení souborů M3U (výchozí typ seznamu skladeb pro desktopové verze VLC), bude poměrně složité zkopírovat seznamy skladeb z počítače do telefonu tak, aby fungovaly (uživatel bude muset pravděpodobně nastavit seznamy ručně v aplikaci).

Mezi další změny patří třeba podpora obalů alb (“cover art”) pro videa, třídění seznamu videí a souborů podle data poslední změny, schopnost vyřadit složky, aby se v nich obsažené soubory nezobrazovaly v seznamech či tlačítko pro rychlé přehrání videa od posledního sledovaného místa. Zejména rodiče malých dětí pak potěší dvojitý zámek, zamezující jednoduchému ukončení přehrávače. Pokud používáte VLC v Android TV, budete moci najít soubory v síti pomocí metody UPnP, přibyla také vylepšená podpora pro navigaci gamepadem. Další opravy se týkaly nastavení hlasitosti a jasu, dále by se správně mělo zobrazovat tmavé téma.

Co přináší VLC 1.2 v bodech?

  • Podpora jednoduchých playlistů.
  • Nabídka pro přehrávání videa od posledního místa.
  • Třídění podle data změny.
  • Obaly alb pro videa.
  • Vyloučení adresáře z knihovny médií.
  • Dvojitý zámek v režimu přehrávání.
  • Lepší navigace a doporučení na Android TV.

VLC pro Android můžete používat zdarma, podobně jako více než půl milionu dalších uživatelů, kteří si tuto aplikaci stáhli. V Obchodě Play má tento přehrávač průměrnou známku 4,4.

VLC for Android
VLC for Android

Zdroje: Android Police, Obchod Play.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Comp-1_00000-300×196

VLC Remote – pán Vašeho přehrávače

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
5 min. uložit na později
vlc

VLC Player pro Android je podvod

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (4)