Vizio dostalo velkou pokutu za shromažďování dat o zákaznících

Vizio

Vizio, výrobce například chytrých televizí má problém. Společnosti vyla uložena pokuta 2,2 milionů dolarů za to, že sbírala informace o zákaznících a následně je prodávala. A to bez jejich souhlasu.

Společnost Vizio sbírala data od roku 2014

Speciální software byl do chytrých televizí značky Vizio nainstalován celkem u 11 milionů kusů. Anonymní informace, které se sbíraly, byly hodně specifické, zachytávala se každá sekunda toho, co uživatelé na televizi dělali. Pak navíc měla spolupracovat s jinou společností, aby se tak spojily získané informace s demografickými údaji jako je pohlaví, věk, příjem, rodinný stav apod.

Vizio TV

Historie vaší televize může hodně prozradit o vaší domácnosti. Kromě pokuty 2,2 milionu dolarů, což je v přepočtu zhruba 55,5 milionů korun, musí nyní Vizio získat jasný souhlas uživatelů s odesíláním a shromažďováním informací. Dále bude muset odstranit všechna data, která doposud získala.

I když se jasně rozhodlo v neprospěch společnosti Vizio, tak ti nechtějí připustit chybu. Vyjádřili se v tom smyslu, že tohle usnesení nastavuje nový standard pro sbírání a analýzu dat ze zařízeních, která jsou připojena k internetu. Znamená to, že i jiné společnosti budou muset získat souhlas uživatelů ke shromažďování informací?

Čtete si podmínky používání u svých zařízení? Vadí vám anonymní shromažďování informací?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)