Virtuální realita přímo na webu se rozšiřuje: Podporuje i levný Cardboard

virtualni realita

Nyní už se dá konečně virtuální realita na webu vychutnat téměř s jakýmkoliv telefonem. Stačí levný Cardboard headset a odkazy na ty správné stránky.

Virtuální realita přímo v Chrome prohlížeči

Původně byla virtuální realita  přímo v prohlížeči podporována pouze s dražším Google Daydream View headsetem. Google ale slíbil, že později se dostane i na ty, kteří mají Cardboard, což je valná většina uživatelů. Tak se stalo nyní a jak je u Googlu zvykem, spustila se i vlastní stránka WebVR Experiments, což je takový portál všemožných věcí pro virtuální realitu.

WebVR Experiments: Virtual reality on the web for everyone

WebVR Experiments: Virtual reality on the web for everyone

K použití vám bude stačit Android telefon, který podporuje aplikaci Cardboard, pak samotné brýle, které se dají koupit za pár korun, nebo případně vyrobit a také prohlížeč Google Chrome. Kromě podpory levnějšího headsetu, ale také přibylo rovnou 13 interkativních hříček ve virtuální realitě, takže dohromady jde přímo z webu spustit 18 věcí ve virtuální realitě. Další pak budou následovat.

Zrovna nedávno hovořil prezident Sony o tom, že virtuální realita bude mít v budoucnu hlavní slovo. Tohle je první malý krok k masovějšímu využití VR, kdy stačí pouze internetový prohlížeč ke spuštění virtuální reality.

Vyzkoušíte virtuální realitu přímo v prohlížeči Chrome?

Zdroj: androidcentral.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)