Menu

VIDEO: Cupcake – balíček vylepšení s trochou zklamání

android-s2-cupcake

Majitelé T-Mobile G1 již delší dobu vyhlížejí upgrade pro jejich telefony, tzv. Cupcake, který by vylepšil některé funkce firmwaru verze 1.0, nebo přidal funkce nové.

Majitelé T-Mobile G1 již delší dobu vyhlížejí upgrade pro jejich telefony, tzv. Cupcake, který by vylepšil některé funkce firmwaru verze 1.0, nebo přidal funkce nové. První zprávy koncem minulého roku zněly nadějně, balíček měl být dostupný do konce ledna 2009. Ale už nyní je jasné, že nebude. Dokonce nebyl ohlášen ani nový předpokládaný termín uvedení.

Před několika dny však bylo uveřejněno několik screenshotů, které nová vylepšení ukazují v akci. Čerstvou novinkou je pak video, které zachycuje práci s verzí firmwaru 1.5.

Video se zaměřuje na tyto novinky:

 • Softwarová klávesnice – ta se zobrazí pokaždé, když označíte políčko pro zadání textu. Nemusíte tak pokaždé vysouvat hardwarovou klávesnici. Výhodné zejména pro krátké psaní textu, třeba rychlé “naťukání” přihlašovacích údajů.
 • Notepad – velmi jednodchý textový editor.
 • Global Time – aplikace zobrazuje zatím pouze rotující zeměkouli. Ukazuje den a noc, neboli aktuální představu o Sluncem osvětlených místech.
 • Live Folders – asi nejužitečnější aplikace. Obsah složek se automaticky aktualizuje. Můžete v nich mít třeba odkazy na videa, seznam kontaktů. Složku pak můžete umístit třeba přímo na hlavní obrazovku.
 • Emoticony – grafické znázornění smajlíků ve zprávách a IM chatech.
 • Nové animace a přechody mezi nabídkami menu.
 • Přidána podpora více jazyků a regionů, včetně Češtiny!

Video pochází z emulátoru systému Android. Pokud si chcete nová vylepšení vyzkoušet na vlastní kůži, přinášíme Vám návod, jak na to:

 • Pokud nemáte Android emulátor, stáhněte si jej a nainstalujte (stačí rozbalit stažený soubor).
 • Stáhněte si samotný pre-release cupcake image – android_images_sdk1.5.zip, který obsahuje zmíněná vylepšení.
 • Před dalším krokem si zazálohujte adresář emulátoru /tools/lib/images.
 • Stažené soubory userdata.img, system.img a ramdisk.img nakopírujte do složky emulátoru /tools/lib/images.
 • Nyní můžete spustit emulátor (/tools/emulator.exe) s popsanými novinkami.
 • Pro obnovení původní verze emulátoru stačí nakopírovat zpět soubory ze zálohovaného adresáře.

httpv://cz.youtube.com/watch?v=KsYkQijq6ys

httpv://cz.youtube.com/watch?v=hfsvXJUVlY0

Ačkoliv cupcake přináší vesměs předem očekávané novinky, jde spíše o drobné úpravy. Mnoho uživatelů T-Mobile G1 však volá po větších změnách, jako například kdysi avizovaném přidání možnosti natáčet videa. Vše ale nasvědčuje tomu, že upgrade verzí bude po menších balíčcích, ale snad častěji. Kdy vyjde oficiální verze ještě není známo.

 

Komentáře

Miguel

Miguel

30.1.2009 12:17
milalof

milalof

4.2.2009 13:53

Ahoj zkoušel jsem tu verzi 1.5 na emulátoru a poprvé naběhl, pak už se mi FW 1.5 na emulátoru nepovedlo zprovoznit. Bojím se nahrát 1.5 do své G1, aby se nestlalo něco podobného:-( Věděli by jste jestli při tomto zákroku přijdu o rootovská práva. Současná verze 1.3 Jesusfreke. Děkuji

milalof

milalof

4.2.2009 15:20

Chtělo by to verze s metrickým systémem. Ten US je pro mne nečitelný a obtížně představitelný :-(

admin

admin

4.2.2009 16:16

Verze 1.5 na emulátoru dle návodu výše mi jede bez problémů. Pouze první spuštění trvalo asi dvě minuty. Nahrání verze 1.5 do telefonu jsem zatím nezkoušel, čekám na nějaké upřesnění datumu oficiálního vydání. Doufejme, že to už nebude dlouho trvat.

peacee

peacee

12.4.2009 18:44

ahoj,mam G1 a moc ji nerozumim,potrebovala bzch ten balicek s cestinou..Jak to mam stahnou??prosíím napiste mi nekdo jak na to..
Jo a je moc velkej problem ze tam mam vodafone kartu místo t.mobile?¨
Email :Peaceee@email.cz

RedDragCZ

RedDragCZ

13.4.2009 15:42

peacee: Instalovat bych ti to nedoporučoval, ještě není hotová finální verze. Případně ale můžeš mrknout na xda-developers, tam někde najdeš návod jak nacpat Cupcake do reálný G1čky.
Ad VF simka – problém to není, G1čka se dá odblokovat.

RSS (komentáře k článku)