Velikonoční vajíčko v Androidu 6.0 konečně odhaleno!

marshmallow_flappy_ico

Google schovává do každé verze Androidu nějaké to překvapení – “velikonoční vajíčko” neboli “easter egg” (viz náš článek Přehled velikonočních vajíček (easter eggs) ve všech verzích Androidu). Postup aktivace této skryté funkce či hříčky je stabilně shodný: stačí vstoupit do systémového nastavení, otevřít sekci Informace o telefonu/Informace o tabletu a pak několikrát za sebou klepnout na položku Verze systému Android.

V případě testovacích sestavení Androidu 6.0 Marshmallow se ale po absolvování uvedené procedury objevil jen řetězec v podobě panáčka, krčícího rameny: ¯\_(ツ)_/¯.

“Velikonoční vajíčko” v Androidu 6.0: opět klon Flappy Bird

Server Android Police nyní přišel s informací, že “velikonoční vajíčko” v následující verzi Androidu bude opět klon populární hry Flappy Bird. Tentokrát ovšem zelený robotek nebude prolétávat mezi lízátky (Lollipop), nýbrž se bude muset trefit mezi bonbóny marshmallow.

Velikonoční vajíčko v Androidu 6.0: opět klon Flappy Bird Velikonoční vajíčko v Androidu 6.0: opět klon Flappy Bird

Pointa hříčky zůstává stejná: uživatel musí udržovat robota ve správné letové hladině, přičemž má k dispozici jedinou možnost ovládání: po klepnutí na obrazovku Android stoupá vzhůru, bez doteku padá dolů. V případě kontaktu robota s překážkou hra okamžitě končí. Pokud jste se tedy dosud nestačili poučit z nekonečných pádů a srážek s lízátky, budete se moci vyřádit dosyta v nejnovější verzi Androidu mezi marshmallows.

Odezva uživatelů na nejnovější hříčku schovanou systému je zatím spíše vlažná – většinou se shodují v tom, že od Googlu čekali něco originálnějšího než pouhou záměnu lízátek za bonbóny. Samozřejmě je možné, že ve finální verzi bude ještě všechno úplně jinak a v Androidu 6.0 nalezneme zcela nově pojaté “velikonoční vajíčko.”

Spolu s “velikonočním vajíčkem” se objevilo také logo Androidu 6.0/M ve vyšším rozlišení, které je místo dosavadní oranžové barvy v purpurových odstínech.

Logo Androidu 6.0/M ve vyšším rozlišení Logo Androidu 6.0/M ve vyšším rozlišení

Android 6.0 Marshmallow bude pravděpodobně představen 29. září v San Franciscu spolu s novými zařízeními Nexus, jejichž výrobci budou společnosti LG a Huawei (více viz Telefony Nexus od LG a Huawei budou představeny 29. září).

Zdroj: Android Police, HDBlog, ProAndroid, Android Headlines.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)