Menu

Vaše oči – posílejte vlastní videa přímo do vysílání televize Metropol

Téměř každý z nás denně sleduje zpravodajství v televizním vysílání, kde se dozví, co se kolem nás děje. Stane-li se nějaká zajímavá událost, divák jistě ocení video přímo z místa dění. Redaktoři televize však nemohou být všude, svědků s mobilním telefonem ale bývá u podobných událostí spousta, a tak se televize Metropol rozhodla spustit projekt s názvem Vaše oči. O co jde? Každý uživatel mobilního telefonu se systémem Android či iOS má možnost stažení bezplatné stejnojmenné aplikace, díky které může natočit video z místa dění a během pár okamžiků zaslat do redakce.

http://youtu.be/7AWDDFj4bWc

Nově se tak mohou i diváci aktivně podílet na tvorbě materiálu pro televizní vysílání. Každé video je umístěno na Youtube kanál, kde si ho redaktoři prohlédnou a rozhodnou, zdali se video použije do televize. Videa může každý odeslat přímo z ulice prostřednictvím mobilní aplikace Vaše oči nebo video nahrát na webu. Zde si může každý založit svůj profil, na kterém získává body. Nejlepších 20 za každý měsíc bude finančně ohodnoceno, stejně tak autoři tří nejsledovanějších videí.

„Pomocí této technologie chceme veřejnost zapojit nejen do tvorby televizního zpravodajství. Lidé budou moci svoje příspěvky posílat i do lifestylových magazínů nebo do pořadů věnovaných hobby. Interaktivita a vzájemná komunikace s diváky je důležitou součástí naší strategie. Zapojování veřejnosti do vysílání pomocí moderních komunikačních technologií vnímáme jako princip, který by se měl prolínat celou televizí,“ řekl generální ředitel Televize Metropol Marek Vítek.

Vaše oči
BIOPORT Software Labs
Verze1.2.0.4 (13. 7. 2012)
Velikost667 kB
2.1+


Zdarma

 

Komentáře

s.s.rock:

s.s.rock:

19.7.2012 20:05

Nikde tu není napsáno že TV Metropol bude od 1. Října vysílat klasickým DVB-T po celé republice. Zpráva pochází že serveru digizone.cz ;-)

rudy

rudy

19.7.2012 20:19

som si hovoril co mi to dnes vyskocilo na telce.. som myslel ze tam bude “fanda” ..skdoa no

Libb76

Libb76

19.7.2012 20:40

Chraňte nás všichni svatí před milióny “novinářů” s mobily… :-(

jirkah

jirkah

20.7.2012 0:25

fanda? nemrda ti trochu? pivni tv pro burany? ne, dekuji…

s.s.rock:

s.s.rock:

20.7.2012 10:00

Nova má licenci na DVB-T do srpna tak že buď tam fandů dají do srpna (je to jen otázkou peněz) nebo ho tam nedají a letos už tam určitě nebude protože, jesli jěště někdy vůbec. Museli by totiz zažádat o novou licenci.

RSS (komentáře k článku)