Vaše oči – posílejte vlastní videa přímo do vysílání televize Metropol

vase

Téměř každý z nás denně sleduje zpravodajství v televizním vysílání, kde se dozví, co se kolem nás děje. Stane-li se nějaká zajímavá událost, divák jistě ocení video přímo z místa dění. Redaktoři televize však nemohou být všude, svědků s mobilním telefonem ale bývá u podobných událostí spousta, a tak se televize Metropol rozhodla spustit projekt s názvem Vaše oči. O co jde? Každý uživatel mobilního telefonu se systémem Android či iOS má možnost stažení bezplatné stejnojmenné aplikace, díky které může natočit video z místa dění a během pár okamžiků zaslat do redakce.

http://youtu.be/7AWDDFj4bWc

Nově se tak mohou i diváci aktivně podílet na tvorbě materiálu pro televizní vysílání. Každé video je umístěno na Youtube kanál, kde si ho redaktoři prohlédnou a rozhodnou, zdali se video použije do televize. Videa může každý odeslat přímo z ulice prostřednictvím mobilní aplikace Vaše oči nebo video nahrát na webu. Zde si může každý založit svůj profil, na kterém získává body. Nejlepších 20 za každý měsíc bude finančně ohodnoceno, stejně tak autoři tří nejsledovanějších videí.

„Pomocí této technologie chceme veřejnost zapojit nejen do tvorby televizního zpravodajství. Lidé budou moci svoje příspěvky posílat i do lifestylových magazínů nebo do pořadů věnovaných hobby. Interaktivita a vzájemná komunikace s diváky je důležitou součástí naší strategie. Zapojování veřejnosti do vysílání pomocí moderních komunikačních technologií vnímáme jako princip, který by se měl prolínat celou televizí,“ řekl generální ředitel Televize Metropol Marek Vítek.

21f3e7c35f4ab733cc5b65d31760b402?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)