Vánoční nadílka 22 aplikací a tapet. Zkraťte dětem i sobě čekání na Štědrý den!

vanoce_aplikace_ico

Štědrý den se blíží každým okamžikem, vy svědomitější už máte určitě nakoupené dárky pro všechny kolem, ovšem neměli byste zapomenout na jednoho velmi důležitého člena vaší domácnosti! Vzhledem k zaměření tohoto serveru již patrně tušíte, že máme na mysli telefon nebo tablet s Androidem. Přinášíme vám výběr těch nejzajímavějších aplikací a nejhezčích tapet, jež vnesou do vašeho křemíkového kamaráda tu správnou vánoční atmosféru.

Vánoční nadílka 22 aplikací Vánoční nadílka 22 aplikací

Raději předem upozorňujeme, že většina aplikací pochází ze Spojených států, kde je hlavní vánoční postavou Santa Claus. Chápeme, že čeští uživatelé často lpí na tradičním Ježíškovi, nicméně komerční potenciál této figurky je nesrovnatelně menší – přeci jen kojenec roznášející dárky je o trochu absurdnější a obtížněji ztvárnitelnou představou než otylý postarší vousáč v rudém oděvu.

Magic Christmas Coloring Book

Prosinec je nesporně vzrušujícím měsícem plným radostných očekávání nejdůležitějších zimních svátků – Vánoc a Nového roku. Pokud chcete zkrátit čas svým dětem, nainstalujte jim Magic Christmas Coloring Book – aplikaci, ve které mohou objevovat vánoční obrázky díky “teplu svých dlaní”. Dítě pohybem prstu po obrazovce postupně odkryje celou scénu za doprovodu sváteční hudby.

Magic Christmas Coloring Book si zatím stáhlo přes tisíc uživatelů a jeho průměrná známka je 5,0. 25 MB velký balíček zdarma nainstalujete na Android 2.3 a vyšší.

Magic Christmas Coloring Book

Magic Christmas Coloring Book

61acec2615987ff0421ba5066c656bc8?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas Ringtones

Co to slyšíme? Vám ještě nezvoní telefon ve vánočním duchu? Tak to je ten správný čas okamžitě zjednat nápravu! Proč to dělat složitě, když to jde jednoduše? Stačí stáhnout aplikaci Christmas Ringtones a hned budete mít na výběr z bezmála čtyřicítky těch nejvánočnějších skladeb, skladbiček a zvuků, jež jsou průběžně doplňovány. Tapnutím na tón si ho můžete poslechnout, a pokud se vám zalíbí, stačí ho nainstalovat a poté zvolit jako výchozí v systémovém nastavení.

Christmas Ringtones už vyzkoušelo více než padesát tisíc uživatelů, přičemž průměrná udělená známka 4,9 zní velice slibně. Balíček je velký 9,4 MB a použít ho můžete na Androidu 2.0 a novějším.

Christmas Ringtones 2021
Christmas Ringtones 2021

100 Christmas Gifts

Potřebujete zabavit své potomky? Nainstalujte jim sérii “miniher”, jejichž cílem je pomoci Santa Clausovi s otevřením všech dárků.

Hlavní vlastnosti této aplikace v bodech:

 • Zábavné hlavolamy.
 • Zcela zdarma.
 • Kompletní využití funkcí zařízení!
 • Návykové mini hry.
 • Nádherná grafika a zvuk.
 • Vyvážené úrovně obtížnosti od velmi jednoduchých až po velmi těžké.

Vyřešením hlavolamu, spočívajícím v přesouvání a odkrývání správných objektů na příslušná místa se odemknou dveře a hráč se dostane do další úrovně. Každý level pochopitelně obsahuje jinou hádanku.

Sbírku her “vše v jednom” si nainstaloval více než milion uživatelů a průměrná známka je 4,8. Stahovat budete 12 MB velký balík, který lze instalovat na Android 2.2 a vyšší.

892b7b8be1068eb0560f6b6c22a3f5a5?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas Live Wallpaper

Počítáte, kolik času ještě zbývá do Štědrého dne? Abyste to měli jednodušší, můžete si nainstalovat tuto živou vánoční tapetu, která vám zbývající čas ukáže přímo na domovské obrazovce. Ve výchozím stavu prozáří váš displej 3D světla ve tvaru vánočního stromku. Ve verzi zdarma dostanete pouze Vánoce, ale pokud budete ochotni sáhnout do peněženky a utratit čtyřicet korun, získáte navíc například scénu s ohňostrojem, odpočet do přelomu roku či k jinému datu a řadu dalších scenérií a možností nastavení.

Verzi zdarma z Obchodu Play nainstalovalo více než pět milionů uživatelů, kteří v průměru udělili známku 4,7. 1,6 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 2.2 a vyšším.

Christmas Live Wallpaper (v3.0)

Christmas Live Wallpaper (v3.0)

Christmas Live Wallpaper Free
Christmas Live Wallpaper Free

Talking Santa meets Ginger

Pokud vám něco říkají názvy aplikací Talking Tom Cat nebo Talking Ben, pak už s velkou pravděpodobností tušíte, o co půjde v Talking Santa meets Ginger. Vězte tedy, že Ginger je nezbedný synovec mluvící kočky jménem Tom. Spolu se vydávají do nákupního centra, kde Ginger poprvé uvidí Santu. Milý starý Santa si myslí, že ho čeká další běžný rozhovor s dítětem na téma jeho vánočních přání, ale Ginger má v rukávu nejedno překvapení. Skrze obrazovku může malý kocour Santu lechtat, kopnout ho, tahat za vousy, strkat prst do nosu, zapálit mu čepici, dát mu výbušný balíček a provádět řadu dalších neplech.

Co aplikace umí?

 • Promluvte na Santu a on bude opakovat vaše slova.
 • Polechtejte Santu a sledujte jeho veselé reakce, případně mu vlepte facku, ať překvapeně kouká!
 • Můžete zkusit pozlobit Gingera, který umí interaktivně reagovat.
 • Postrčením vláčku ho vykolejíte, po stisku tlačítka s píšťalkou mašinka zahouká.
 • Zazvoňte na vánoční stromeček potřesením telefonu, nebo klepnutím na zvonek.
 • Po zmáčknutí tlačítka s kočičí tlapkou bude Ginger různými způsoby zlobit Santu.
 • Na stisk tlačítka s ohněm Ginger zapálí Santovi klobouk a na ikonku s dárkem dá Ginger Santovi tikající balíček (obě funkce jsou ale dostupné až po zaplacení 0,99 dolarů). ;-)
 • Možnost poslat originální vánoční přání (e-mailem, jako MMS nebo skrze Facebook ) stisknutím tlačítka pohlednice.
 • Záznam videa s možností nahrávání na YouTube a Facebook nebo odeslání e-mailem či jako MMS.

Interaktivní hříčka Talking Santa meets Ginger zaznamenala více než deset milionů stažení a její hodnocení je 4,4. Instalovat můžete na Android 2.1 a novější, balíček má 11 MB, ovšem měli bychom podotknout, že po prvním spuštění aplikace dojde ke stažení dalších dat o objemu až 43 MB.

My Talking Tom – Gameplay Trailer

My Talking Tom - Gameplay Trailer

82132b1c40d7f5bf3eaa594cc91b4cd3?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas 3D Live Wallpaper

Vánočních živých tapet není nikdy dost! Takže tu máme další virtuální vánoční stromeček, vznášející se v 3D prostoru, se kterým můžete svému telefonu dopřát malou oslavu zimních svátků. V nastavení této tapety lze ovlivnit typ a počet světel, barvu pozadí (červená, zelená, modrá, žlutá, nachová, bílá a černá), velikost a zapnout či vypnout otáčení.

Tuto tapetu si stáhl více než milion uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Instalační balíček velký jen 1,4 MB můžete použít na Androidu 2.2 a vyšším

Christmas 3D Live Wallpaper

Christmas 3D Live Wallpaper

Christmas Live Wallpaper
Christmas Live Wallpaper

Christmas Gift List

Už máte nakoupené dárky pro své blízké? Pokud se k tomuto kroku teprve chystáte, možná oceníte pomocníka v podobě aplikace Christmas Gift List. Naplánujete rozpočet pro jednotlivé obdarované, postupně zadáváte již pořízené dárky a můžete sledovat, kolik jste zatím utratili.

Z hlavních funkcí a vlastností jmenujme:

 • Zajištění seznamu dárků heslem.
 • Možnost odeslat seznam e-mailem, na Twitter, do Evernote, atd.
 • Automaticky po Novém roce archivuje vaše dary.
 • Přidávání a editace osob na vašem vánočním seznamu.
 • Možnost přidat či odebrat dárky pro každou osobu na seznamu.
 • Nastavení plánovaných částek na osobu a dar.
 • Ke každému dárku lze přidat poznámku.
 • Podpora více měn.
 • Užitečné statistiky, jako jsou utracené peníze a celkový rozpočet.
 • Označení darů jako zakoupených.

Christmas Gift List vám také poskytne rychlý přehled o tom, za kolik dnů budou Vánoce, jakou sumu jste prozatím utratili a kolik dárků ještě musíte koupit. Aplikace má uživatelské rozhraní ve stylu Holo UI, líbilo se nám nápadité pestré provedení ikonek dárků.

Christmas Gift List má více než 50 tisíc instalací a známku 4,5.

Christmas Gift List
Christmas Gift List

Christmas List

Z podobného soudku, jako Christmas Gift List, je Christmas List – taktéž se jedná o evidenci plánovaných a zakoupených dárků, nabízející přehledy podle osob, dárků a celkových výdajů. Verze Pro, která je také zadarmo, navíc nabízí odstranění reklam a možnost ochrany seznamu heslem. Drobnou nevýhodou může být fakt, že autoři se již o tento program nestarají, neboť poslední aktualizace proběhla v listopadu 2010, čemuž odpovídá i zastarale působící rozhraní.

U jednotlivých osob můžete mít uloženy informace užitečné při nákupu oděvů, jako je velikost kalhot, bot, hrudníku a další. Svá data můžete zálohovat, obnovit, nebo odeslat e-mailem.

Aplikaci si nainstalovalo více než sto tisíc lidí, průměrná známka je 4,3. Balíček velký 238 KB lze instalovat na Android 1,5 a novější.

CruClA3elYuhn iFEEdL6RLyjcuaGxjb6fIWr3sKGHtUv 0nZFyKrpvy6MbV58eiJBI=w300
Free Christmas List
Developers Simplify Lives
Verze 2.2.0
Velikost 238 kB
1.5+

8B1QtsJNK3cPcAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

bAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

 

Christmas Carols & Songs

“Džinglbéls, džinglbéls, …” Nedokážete si představit vánoční atmosféru bez klasických odrhovaček, pardon, koled? V tom případě nesmíte minout tuto aplikaci, která vám vykouzlí opravdové Vánoce. Obsahuje prý ty nejoblíbenější vánoční koledy a písně ve vysoké kvalitě. V prostém rozhraní můžete spouštět a zastavovat přehrávání jednotlivých skladeb, pokud budete chtít některou slýchat častěji, lze kteroukoli nastavit jako vyzváněcí tón.

Po více než pěti tisících stažení má Christmas Carols & Songs v Obchodě Play známku 4,8. 12 MB velký soubor můžete použít na zařízeních s Androidem verze 2.1 a vyšší.

6ccdc26c1a15700a8ecacd82dcb034f5?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

NORAD Tracks Santa

NORAD je Severoamerické velitelství protivzdušné obrany, tedy jedna z nejpovolanějších institucí, sledujících co se děje v oblacích. Jejich radarům neunikne žádné letadlo, vrtulník, vzducholoď, a pochopitelně ani Santa Claus. Pokud k vám domů nenosí dárky Ježíšek, ale jeho tělnatá varianta v červeném hávu, rozhodně musíte sobě i svým dětem nainstalovat tuto aplikaci! Každý den pak můžete z důvěryhodného zdroje zjistit, za jak dlouho Santa a jeho sobí spřežení přiletí. Na Štědrý den pak aplikace ukazuje, nad kterým koutem světa se aktuálně “nadělovač” dárků nachází.

Čekání si lze zkrátit studiem tajných informací o tom, co všechno ví NORAD o Santovi.

Aplikaci zatím vyzkoušelo více než půl milionu zvědavců a její známka v Obchodě Play je 3,9. Balíček velký 7,9 lze instalovat na Android 4.0 a novější.

e2e455b077c5f019fcb49d4e2b9b9e89?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Santa’s Workshop

Živé tapety s vánočním stromkem se vám okoukaly? Pak můžete zkusit jinou – Santa’s Workshop vám ukáže, co se děje v zákulisí Vánoc! Nahlédněte pod ruky Santovým pomocníkům – dokonce budete moci otevřít již zabalené dárky (ovšem jen v placené verzi)! Když se dotknete obrazovky nebo přesunete nějaký widget, ozvou se klasické hlášky jako “Ho, ho, ho” či “Merry Christmas!”

V placené variantě za 20 Kč navíc získáte možnost zobrazit odpočet do Vánoc s přizpůsobitelnou barvou a velikostí textu.

Tuto tapetu si stáhlo přes sto tisíc uživatelů a její průměrná známka je 3,7. 2,9 MB soubor můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 2.1 či vyšším.

f2ad56614666216d9e402bf3e0e758d7?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas Ringtones

Pořád ještě nemáte dost vánočních melodií? No, řekli jste si o to, máte to mít – protože váš mobil minimálně v následujících dvou týdnech nemůže zvonit jinak, než svátečním tónem, musíte si nainstalovat aplikaci Christmas Ringtones. Obsahuje celkem 48 vánočních melodií a zvuků, které snadno nastavíte jako vyzváněcí tón pro všechny nebo vybrané kontakty, oznámení nebo zvuk budíku dlouhým tapnutím na ikonu. Nechybí vyhledávání a chválíme rozhraní ve stylu Holo UI!

Užijte si tyto zábavné a skvělé vánoční tóny, které si nainstalovalo více než půl milionu uživatelů z celého světa. Známka 4,3 vypadá slibně, co říkáte? Ho, ho, ho, hó – 8,9 MB velký balíček lze nainstalovat na Android 2.0 a novější.

Christmas Ringtones
Christmas Ringtones

Christmas RADIO

Co vám ještě chybí ke štěstí v této nabídce vánočních aplikací? No přeci rádio, které nehraje nic jiného než vánoční písně! Vaší přátelé, kolegové a rodina jistě ocení, když jim od ranního kuropění do pozdních nočních hodin zajistíte přísun nepřetržitého proudu té správně naladěné muziky. Na výběr budete mít z padesáti stanic, jako jsou Xmas in Frisko, Jazz Radio Christmas, Christmas Lounge a Kristmas Kountry. Nesmí chybět North Pole Radio, vysílající přímo od severního pólu, jež určitě potěší i skeptické a pochybovačné děti (a pravděpodobně i nějaké ty dospělé) o Santově existenci.

Příjem vysílání probíhá přes Internet, takže pokud nemáte neomezený FUP, doporučujeme připojení k Wi-Fi. Aplikace umí běžet na pozadí, kdy je dostupná z notifikační lišty a nepřekáží tak při dalších činnostech.

Tento hudební svátek si můžete užít zdarma, podobně jako více než sto tisíc uživatelů, jež si Christmas RADIO nainstalovali. Průměrná udělená známka je 3,9, instalačka je velká jen 1,3 MB a použít ji můžete na Androidu 1.6 a vyšším.

https://www.youtube.com/watch?v=ylmr_5mh19k

Christmas RADIO & Podcasts
Christmas RADIO & Podcasts

V podstatě totéž v maličko jiném obalu nabízí také aplikace Christmas Radio Stations.

Christmas Radio Stations
Christmas Radio Stations

Xmas Tree

Baví vás zdobení vánočního stromečku? Pak právě tohle bude ta správná aplikace pro vás! Xmas Tree je jakýmsi simulátorem ověšování jehličnanu, kde výsledek své snahy můžete nastavit jako tapetu na domovskou obrazovku, nebo poslat přátelům, kteří budou mít jistě obrovskou radost (pokud je vám pět ;) ). Kromě věšení ozdob můžete také vybrat jedno z “cool” pozadí.

Aplikace zaznamenala více než padesát tisíc stažení a její známka je 3,8. Podporuje Android 1.5 a novější, stahovat budete soubor velký 2,5 MB.

44afbddbfc3d8f8f003a14ef31ef472d?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Snow Globe

Kdo by neznal skleněné koule naplněné kapalinou s nějakou scenérií, nad kterou po zatřepání poletují sněhové vločky?! Tak přesně takovou kouli můžete mít nyní ve svém telefonu! Budete si moci vybrat z několika scén: bude sníh padat na sněhuláka, dům, Santu Clause, nebo vánoční strom? Podobně lze měnit pozadí za koulí. Obrázek můžete uložit a sdílet s rodinou a přáteli třeba na sociálních sítích. Jistě nejen děti bude po nějakou dobu bavit třást telefonem a vířit tak vločky. V nastavení lze určit množství sněhu, jeho rychlost a dobu trvání. Aby toho nebylo málo, součástí je také hudební doprovod, který je možné zapínat a vypínat.

Snow Globe můžete stáhnout zadarmo, jako to již udělalo přes 10 000 dalších uživatelů. Průměrná známka je pěkných 4,6, instalační balíček je velký 4,3 MB a použít ho můžete na Androidu 2.2 a vyšším.

Snow Globe Winter Christmas
Snow Globe Winter Christmas

Christmas Countdown Story Elf

Čokoládový adventní kalendář viděl asi každý, ale co takhle virtuální varianta s Elfy? Jistě i tak můžete svým dětem zkrátit čekání na nadílku – pochopitelně pokud umí anglicky.

V každém okýnku se skrývá jeden příběh, úkol a legrační verše, přičemž každý den lze otevřít jen jedno okno. Prostě chvilka učení hrou pro malá dítka na každý den!

Plná verze za 25 korun obsahuje všech 24 epizod a bez reklam. Hru, kterou můžete použít na zařízeních s Androidem 2.2 a novějším, si zatím nainstaloval více než milion uživatelů. Průměrné hodnocení v Obchodě Play je 4,3.

The Elf Adventure – A Christmas Countdown App for Android

The Elf Adventure - A Christmas Countdown App for Android

Elf Adventure Christmas Countdown Story 2018
Elf Adventure Christmas Countdown Story 2018

Santa’s Village

Je tu někdo, kdo by chtěl pomoci Santovi s jeho nelehkým úkolem? Santa’s Village je odpočinková hra nejen na vánoční prázdniny, ve které bude vašim cílem vybudování co možná největší a nejlepší vesnice a ochrana Vánoc před zlomyslnými Grumpkiny. Ano, tušíte správně, máme tady opravdovou vánoční budovatelskou strategii!

Začínat budete stavbou domečků pro Santu, výstavbou továrny na hračky a následnou výrobou hromady hraček (těch je více než tucet druhů). Vašim úkolem také bude naučit soby létat a setkat se s kouzelnými sousedy jako je například Yobo the Yeti. Budete odemykat speciální budovy a barevné dekorace, které vesničku rozveselí, to vše v působivé 3D grafice s možností přibližování a otáčení scény. Pro městečko na severním pólu je k dispozici nabídka čítající více než 120 budov a doplňků.

Součástí jsou dále “minihry” a komiks s příběhem o tom, jak se žije na severním pólu, sloužící ke zpestření budovatelské mise. Hra funguje v režimu offline a nevyžaduje připojení k Internetu. Musíme ale upozornit na skutečnost, že hra je sice sama o sobě zdarma, ale některé budovy a “minihry” je možné odemknout pouze po jejich zakoupení skrze nákup v aplikaci.

Santovu vesničku si na svém telefonu či tabletu vyzkoušely více než dva miliony uživatelů a hodnocení této hry je 4,4. 32 MB velký instalační balík můžete instalovat na Android 2.2 a vyšší.

cce63d60bf33cc6b3147ff4a1beb2e68?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas Facts

Konec zábavy, pojďte si rozšířit svůj všeobecný vánoční přehled! Věděli jste například, že v roce 1643, britský parlament oficiálně zrušil oslavy Vánoc? Tuto a další řadu zajímavostí, informací a faktů o Vánocích se můžete dozvědět díky aplikaci Christmas Facts. Z uživatelského hlediska to sice není kdovíjaký vánoční zázrak, nicméně určitě se zde dozvíte řadu věcí, o kterých jste neměli tušení.

433 KB velkou aplikaci si zatím stáhlo něco přes tisíc uživatelů a její známka je 4,6. Použít ji můžete na Androidu 2.1 a novějším.

9594e98f4efde93ffbfd765d9b4eacef?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas Hymnal

Chtěli byste si zazpívat anglické vánoční koledy? Christmas Hymnal je malá sbírka textů (chcete-li “zpěvník”) oblíbených vánočních kostelních skladeb, koled a písní z minulých století. Uživatelské prostředí je velmi prosté – ze seznamu si vyberete píseň a na obrazovce se zobrazí její text. Funguje zde také vyhledávání a označování skladeb jako oblíbených.

Z Obchodu Play si tento 160 KB velký prográmek nainstalovalo více než tisíc lidí. Jeho průměrná známka je 3,8 a instalovat ho můžete na zařízení s Androidem 2.3.3 a vyšším.

db302686ef99c0a0a4b9ed60215dc65a?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas Coloring Book

Hledáte způsob, jak “zaměstnat” své děti a najít tak alespoň několik minut na zasloužený vánoční odpočinek? Můžete zkusit zabavit ratolesti svátečními omalovánkami, které se budou líbit děte všech věkových kategorií.

Samozřejmě nesmí chybět Santa, čepice, sněhuláci a další vánoční artefakty, které lze vybarvovat s pomocí sady nástrojů pestrých barev. Na výběr je celkem více než osmdesát obrázků s vánočními a zimními motivy. Práci usnadňuje možnost zoomovat obrazem.

Program má po více než 100 000 stažení velmi pěknou známku 4,2. Instalovat můžete na Android 1.5 a novější, stahovat budete balíček velký 5,2 MB.

Christmas Coloring Book Games
Christmas Coloring Book Games

Christmas Countdown Widget

Díváte se několikrát denně nervózně do kalendáře, abyste zjistili, za jak dlouho přijde ten všemi očekávaný den? Zjednodušte si život jednoduchým widgetem, který si umístíte na domovskou obrazovku svého telefonu!

Widget o rozměru 4×1 umí odpočítávat v mnoha různých jednotkách – rocích, měsících, dnech, hodinách, minutách, sekundách, nebo tepech srdce. Aplikace podporuje režim na šířku, nabízí obrázky na pozadí, ale můžete si vybrat i fotografii z galerie.

Christmas Countdown Widget si stáhlo více než sto tisíc nedočkavců, kteří ho hodnotí známkou 4,1.

e1470da4616dba88469bcd38b32f851c?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Christmas Photo Frames

Tak, co jsme ještě v tomto přehledu vánočních aplikací nenabídli? Aha – vánoční editor fotografií! Pojďme tedy na to – Christmas Photo Frames vám nabídne obrovskou škálu vánočních rámečků a efektů, ze kterých si zaručeně vyberete. Nabídka čítá více než 45 šablon, se kterými můžete vytvořit vánoční přání a překvapit tak svou rodinu a přátele. Vytvoření vánočního obrázku je naprosto jednoduché:

 1. Vyberte si šablonu z kolekce.
 2. Zvolte fotografii nebo fotografie z Galerie, případně je pořiďte fotoaparátem.
 3. Přidejte text a sdílejte výsledek.

“Fotomrvítko” Christmas Photo Frames si dosud nainstalovalo více než půl milionu uživatelů a jeho průměrná známka je 4,3. 4,7 MB velkou aplikaci můžete nainstalovat na Android 2.1 a novější.

Christmas Photo Frames, Editor
Christmas Photo Frames, Editor

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)