UMi Zero nabízí změnu ROM prostřednictvím oficiálního nástroje

UMi Rootjoy

Není nic neobvyklého, že výrobci chytrých telefonů své produkty běžící na Androidu obohacují o různé grafické nadstavby, které mají sloužit jednak jako poznávací znamení daného výrobce a zároveň jako přidaná hodnota a nástroj pro boj s konkurencí. Bohužel se ne vždy výrobci podaří přijít s kvalitní a vyladěnou nadstavbou, kterou by se zavděčil všem svým zákazníkům. Někteří uživatelé pak sáhnou po neoficiálních verzích firmwaru s vlastním, alternativním rozhraním. Čínská společnost UMi si je tohoto faktu velmi dobře vědoma, a tak pro svůj aktuální nejvybavenější model Zero nabízí nástroj s názvem ROOTJOY.

UMi-Zero

Díky tomuto oficiálnímu nástroji je všem majitelům UMi Zero umožněna snadná a rychlá přeinstalace ROM. Skrze ROOTJOY lze dokonce požadovanou ROM přímo stáhnout. Na výběr je momentálně MIUI 5, pocházející od známého “čínského draka” Xiaomi, nebo EMUI 3.0, standardně běžící na telefonech Huawei a Honor, či Android L, což je Android 4.4 KitKat s tématem ve stylu Androidu 5.0 Lollipop. Výběr by v brzku měla doplnit také ROM s vlastním uživatelským rozhraním LEWA OS. Pochopitelně nemůže chybět ani možnost stažení původní ROM, běžící na Androidu 4.4, která se svým rozhraním ze všeho nejvíce blíží čistému Androidu.

UMi Rootjoy 1

Kromě instalace ROM zvládá nástroj ROOTJOY podobné úkony jako běžné PC Suite programy. Jeho pomocí tak může uživatel telefon aktualizovat, zálohovat či spravovat data a aplikace v něm.

Uvítali byste podobný nástroj umožňující snadnou oficiální přeinstalaci ROM i pro vaše zařízení?

Zdroj: GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)