Total War Battles: Shogun – Strategie, na jakou jsme čekali.

shogun main

Strategií na Android je málo a těch dobrých ještě méně, proto jsem se na Total War Battles: Shogun těšil a konečně jsem se k němu dostal. Rozhodně se jedná o jednu z nejlepších strategií na Android, ale pojďme si ji společně přiblížit, ať vás mohu přesvědčit. Total War Battles: Shogun byl speciálně vyvíjen pro dotekové displeje. Jedná se o strategii hranou v reálném čase od výrobců slavné série Total War. Tato hra nabízí pěkně zpracované středověké Japonsko, lokální multiplayer, povedené ovládání, skvělou grafiku a mnoho dalšího.

Total War™ Battles: SHOGUN – Launch Trailer

Total War™ Battles: SHOGUN - Launch Trailer

Začátky

Při spuštění hry máte na výběr ze tří možností. Začněme z pravé strany, kde se nachází multiplayer pro dva hráče na jednom zařízení a tři možné mapy k vybrání. Uprostřed se nachází skirmish, ve kterém si můžete zahrát proti počítači mnoho map a předdefinovaných situací, které si vysvětlíme v klasické kampani. Úplně vlevo je kampaň. Ta nabízí až 10 hodin herní doby a příběh zasazený do pozdního Japonska, kde mezi sebou válčí jednotlivé klany. Vy v roli mladého vůdce klanu se budete snažit zahnat zpět nepřátelský klan z vašeho území a pomstít jimi způsobenou smrt svého otce. Proto cestujete po mapě a postupně tlačíte nepřátele zpět za hranice. Z hlavní kampaňové linie můžete sem tam odbočit v logických misích, za které máte zkušenostní body.

úvodní obrazovka

Zkušenostní body můžete využít k různým vylepšením, čí nakoupení pomocných vojáků využitelných přímo na bitevním poli. Hra se dá samozřejmě dohrát bez mikrotransakcí, ale pokud by vám zkušenostní body nestačily, můžete si jich pár dokoupit. Pojďme se vrátit k hlavní herní části. Mise nejsou monotónní a mění se. Jednou musíte klasicky stavět budovy, vyprodukovat jednotky a zabít protivníkova generála, čímž vyhrajete hru. Podruhé se zas třeba musíte bránit po určitou dobu, nebo dostanete přidělené jednotky a je třeba projít nepřátelským územím atd., takže vás hra jen tak neomrzí.

2012-10-27_17-10-48

Ovládání

Ovládání pro dotekové displaye je vyřešeno dobře. Jednotky a budovy stavíte do pole sestaveného z mnoha šestiúhelníků a vše řešíte pomocí klikání nebo přetahování vybraných věcí. Pohyb jednotek můžete provádět pouze vpřed a ovlivňujete, jestli stojí, jdou, nebo zatáčejí nahoru, nebo dolů. Tohle řešení se mi moc líbilo, jelikož klasické strategie se na displayích ovládají trošku krkolomně.

ovládání jednotek

Principy a grafika

Ve hře bude na výběr mnoho jednotek, které vzájemnou kombinací pomáhají vyhrávat bitvy. Kombinace a určování správných jednotek jsou v této hře klíčové, jelikož každá jednotka je silnější proti jiné, anebo mají určité specifické vlastnosti jako např. jízda na koni je rychlejší než pěšáci, lučištníci mohou střílet přes překážky, nebo vojáci s mušketami střílejí pouze rovně a bez překážek. Také musíte pracovat s herním polem, pomocí kterého si musíte domyslet, kde a jak se jednotky střetnou, nebo jaké překážky máte v cestě. Někdy se správným manipulováním s jednotkami v určitých misích můžete úplně vyhnout soubojům, či minimalizovat ztráty.

mušketýři

Po grafické stránce hra vypadá nádherně, dokonce si můžete herní pole přibližovat a dívat se jak jednotlivé jednotky spolu bojují a že je se na co dívat, protože vojáci spolu vyloženě šermují, vykrývají útoky, anebo pěkně a realisticky umírají po smrtelných zásazích.

souboj 2

Závěr

Total War Battles: Shogun se opravdu povedl a já si ho v mém soukromém žebříčku zařadím mezi nejlepší hry na androidu. Tato hra se dokonce stala tak úspěšnou, že si ji můžete koupit na steamu a zahrát na počítačích, což je úplně opačný způsob než jsme zvyklí, protože většinou se předělávají věci z konzolí a počítačů právě na telefony. Sega zde přišla s originálním nápadem a řešením, které se osvědčilo. Hra stojí zhruba 120 korun a rozhodně si je zaslouží.

Videorecenze

Total War Battles: Shogun — Strategie, na jakou jsme čekali

Total War Battles: Shogun -- Strategie, na jakou jsme čekali


0ec53f485b64048c1cb4aad54734e36f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(
David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

nejocekvanejsi android hry roku 2020

10 nejočekávanějších Android her v roce 2020

Hry David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (11)