Tip: Primitivní genialita, nebo chytrá hloupost? Fingerbot je vlastně obojí

chytré tlačítko Fingerbot

Chytrá elektronika může mít ze své podstaty hned několik účelů. Kromě toho, že je někdy schopná posouvat schopnosti člověka na novu úroveň, občas taky zastává primitivní úkoly, o které se pak nemusí starat sám uživatel. Do druhé kategorie zvláštním způsobem zapadá i dálkově ovládané tlačítko Fingerbot, které má za sebou povedený projekt na crowdfundingovém serveru Indiegogo a míří k dalším úspěchům. Čím zaujal stovky přispěvatelů, kteří se na jeho vývoj a výrobu složili na částku kolem sedmi milionů korun? Svou až neuvěřitelně primitivní genialitou.

Adaprox Fingerbot: Controlling All Buttons and Switches Remotely and Smartly

Adaprox Fingerbot: Controlling All Buttons and Switches Remotely and Smartly

Tlačítko Fingerbot prozrazuje své poslání i samotným názvem. Jde totiž o robotický prst, který zná jen pohyb tam a zpět. Jako by šlo o klepání ukazováčkem. Stačí jej nainstalovat na patřičné místo a elementární funkci lidského prstu zvládne obstarat pomocí příkazů odeslaných z mobilní aplikace. Jeho největší výhodou je pak právě to, že tvoří mezičlánek mezi „hloupými“ zařízeními a chytrým ovládáním domácnosti.

Když se vám nechce investovat například do chytrého ovladače osvětlení, můžete k běžnému přimontovat Fingerbot. Nebo spíš dva. Toto tlačítko se po úspěšně dokončeném crowdfundingovém projektu prodává na webu výrobce Adaprox za 30 dolarů, tedy cca 650 Kč. A už se chystá nová verze Plus, která se pokusí zaujmout na Kickstarteru s novými druhy ovládání.

Co říkáte na takový nápad? Využili byste toto tlačítko?

Zdroj: Indiegogo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)