Menu

6 jednoduchých tipů a triků pro Facebook Messenger

facebook-messenger-tipy

Facebook Messenger patří mezi nejvíce používané aplikace na mobilních telefonech, kdy se počet stažení počítá již v miliardách. Zde je několik tipů a triků, které nejsou tolik známé mezi uživateli, nebo jsou šikovně schované.

1) Messenger hry

O tom, že Messenger měl nějakou hru pravděpodobně víte. Znáte ale všechny? V době psání články jsou dostupné celkem tři, a to šachy, hod na koš a “fotbal”. První jmenovanou spustíte tak, že do chatu napíšete “@fbchess play”, ovládání hry pak najdete pod příkazem “@fbchess help”.

Zbylé dvě hry spustíte tak, že do chatu vložíte emoji basketbalového nebo fotbalového míče a po odeslání na ně poklepáte. U fotbalu musíte udržet míč co nejdéle na displeji a nesmí vám spadnout dolů, u basketbalu je to pak klasický hod do koše. Samotný hod připomíná chytání Pokémonů, takže můžete trénovat i při chatování.

2) Natáčení videa přímo v aplikaci

To, že z Messengeru můžete rovnou fotit a vkládat fotky je obecně známá věc, stačí stisknout ikonku fotoaparátu a rychle fotíte. Pokud ale podržíte kolečko uprostřed, tak místo focení začnete nahrávat. Šipkou pro odeslání pak jednoduše video odešlete. Natočené video může mít maximálně 15 sekund.

3) Fotky roztomilých zvířátek jednoduše

Pokud často používáte fotky roztomilých zvířátek. Například, když chcete někoho rozveselit, nemusíte je pracně hledat na internetu a vkládat je ručně. Stačí napsat do chatu “@dailycute” a vše je zařízeno. Automaticky a náhodně se odešle fotka s roztomilým zvířátkem.

screenshot_2016-09-22-09-04-34

4) Messenger bez Facebooku? Ano

Ne každý má Facebook, ať už proto má jakékoliv důvody. Pokud mezi ně patříte, neznamená to ale, že nemůžete používat i Messenger. Stačí jen zadat vaše telefonní číslo, čímž se pak Messenger propojí s telefonem a další lidé vás budou moc najít právě podle čísla, nebo podle piktogramu, o kterém píšeme níže.

messenger-sign-up-android

5) Zástupce na ploše

Své oblíbené kontakty si můžete vložit na plochu, abyste k nim mohli přistupovat rychleji. Stačí jen podržet prst na kontaktu a z nabídky vybrat “vytvořit zástupce”. Stejně to funguje i na skupinové konverzace.

6) Profilový kód alá Snapchat

Žlutý obrázek s duchem je velmi oblíbený u mladé generace, díky tomu si můžou rychle propojit své Snapchat účty. Jedná se o velmi zajímavou inovaci, která je nějakou chvíli dostupná i pro Messenger. K vašemu piktogramu se dostanete tak, že v aplikaci přejdete na svůj profil a kliknete na svůj obrázek , otevře se vám speciální okno, ze kterého budete moc svůj speciální kód sdílet, nebo naopak naskenovat kód jiných.

Znáte i jiné tipy pro Facebook Messenger?

zdroje: pcadvisor.co.uk, makeuseof.com, pcmag.com

 

Komentáře

TomVal

TomVal 30

23.9.2016 20:28

Jeden mi chybí – jak si zvětšit písmo po vzoru Telegramu? A nemyslím tím použití systémové lupy, ta nezalomí text na šířku displeje, když je zvětšený

Tomask.tk

tomask.tk 0

z aplikace
23.9.2016 21:17

+ Ode dneška je už možné posílat šifrované zprávy, kde si můžete nastavit i čas, kdy zmizí :)

Thorkaufmanmini

Tom Šmíd 0

z aplikace
23.9.2016 22:29

Mě by zajímalo, jestli se dá přihlásit k Messengeru i přes PC, když ho mám pouze přes telefonní číslo. Bez profilu. Číslo se sice zadat dá, ale nebere to.

jurasrajer

z aplikace
24.9.2016 0:07

Opravdu to jde když nemám fb respektive mám fb lite? A nemusím mít své číslo i na profilu na fb aby to fungovalo? Má s tím někdo zkušenost? Protože psaní přes lite je naprd, ocenil bych kdybych mohl mít messenger ale fb kvůli tomu stahovat nechci.

Hurvajs Spejblu

24.9.2016 0:50

jurasrajer: Aplikace FB ani FB lite není třeba, sám mám jenom záložku v chromu. Tel. číslo jsem nikdy fb nedával (ale stejně nepochybuji že ho FB má :-D ). A i tak messenger funguje bez problémů.

bejzbi

24.9.2016 13:05

Mě na messengeru nejvíc štve, že když se prihlasim k síti, tak zprávy skáčou po jedné, místo aby se zobrazily všechny najednou. Mlpak třeba 15s poslouchám pipani a na obrazovce naskakujou okénka konverzací.

jurasrajer

z aplikace
24.9.2016 20:28

Tak díky hurvajs, stáhnu si ho :)

RSS (komentáře k článku)