Menu

Tip z redakce: Rychlé sdílení polohy v Hangouts

Máme pro vás další šikovný tip, který se tentokrát hodí uživatelům využívající chatovací službu Hangouts. Jistě se vám několikrát stalo, že se někdo z vašich přátel zeptal, kde se právě nacházíte, a vám by se hodilo, aby telefon díky GPS a Google Mapám tuto informaci prozradil za vás. A ono to skutečně tak funguje, což není zase taková novinka – přímo v chatovacím okně v telefonu stačí vybrat ikonku sponky a zvolit možnost Sdílet vaši polohu. To zná nejspíše většina uživatelů. Věděli jste ale, že když někomu napíšete formulaci “Kde jste?” nebo “Kde jsi?”, že Hangouts automaticky nabídnou sdílení vaší polohy přímo v chatovacím okně? Díky tomu stačí na tuto reakci pouze jednou kliknout a telefon vše prozradí za vás.

Tip z redakce - Hangouts (2) Tip z redakce - Hangouts (3) Tip z redakce - Hangouts (1)

Hodil se vám tento tip z redakce?

 

Komentáře

freddy158

z aplikace
10.2.2015 8:19

věděl ale diky ;-)

Wexter

Tomáš Očadlýgrafik 1

10.2.2015 8:28

Tak to je super a ještě jsem si toho nevšiml :)

figura

figura

10.2.2015 8:28

To je první věc, kterou vypínám ve všech aplikacích, nechci, aby kdokoli věděl kde jsem , dokud mu to sám nesdělím a ne, že to za mně bude dělat mobil. Je to jeden z důvodů proč uvažuji o odchodu od AOS, po každé aktualizaci se to nahodí a sdílí polohu.

Faktuzmezacinatekakinkat

10.2.2015 8:35

Jsem názoru, že normální člověk si nejen vypne sdílení polohy pro Google (v jakékoliv formě), ale současně v nastavení deaktivuje a následně odinstaluje Hangouts (není potřeba ROOT ať si rozumíme).

Faktuzmezacinatekakinkat

10.2.2015 8:37

figura: A na co chcete přejít? U iOS stačí mít spárovaný telefon a bez šifrování získáte polohu rodinného příslušníka kdykoliv i v případě, že to má v nastavení telefonu zakázáno všemi možnými způsoby, což je ještě horší než u Android. U WP je zase sdílení polohy něco jako snažit se vytáhnout šišku z análního otvoru, prostě zdlouhavé a komplikované utrpení, které navíc není spolehlivé.

Soom

Soom

z aplikace
10.2.2015 8:42

Faktuz…:
A muzes sdelit duvod odinstalace.? Mam ji nastavenou jako aplikaci pro sms s moznosti posilat uzivatelum gMailu zpravy. + muzu kontakty sjednotit v jeden a spravovat jak sms, tak zpravy.. Dekuji za konstruktivni odpoved a ne zas nejaky tvuj spam.!

lupo

lupo

z aplikace
10.2.2015 8:47

faktuz. dovolím si nesouhlasit, že normální člověk sdílení polohy okamžitě vypne. Jsou situace kdy tuto funkci velmi kvituji, v mé situaci např. k dohledu nad tím kde se nacházejí mé děti, ale takových situací je určitě mnohem více. Ale musím spíš poznamenat, že s touto službou naopak nejsem vůbec spokojen z důvodu její nepřesnosti a prodlení změny pozice.

Ryon

Ryon 0

z aplikace
10.2.2015 9:07

To jsem nevěděl :) Díky za skvělý tip :)

Faktuzmezacinatekakinkat

10.2.2015 9:33

Soom: Až o 10% menší výdrž telefonu (neustále běží + žere data), na Nexus 5 o 3% menší výkon, onen zmíněný vliv na data, údaje z Hangouts lze zcela jednoduše získat z důvodu že se jedná o Spyware bez zabezpečení a ochrany dat … atd.

František Očenáš

z aplikace
10.2.2015 9:46

používám Glympse už asi rok a maximální spokojenost. ….pro mne je na rozdíl od jiných mnohdy důležité aby jistí lidé věděli přesně kde mně mohou právě zastihnout. ….a díky Glympse mi nemusejí pořád psát nebo volat kde právě sem.

figura

figura

10.2.2015 9:51

Faktuzmezacinatekakinkat: Přemýšlím o Firefox OS, nebo i uvažuji o downgrade k hloupému mobilu. Stejně používám mobil jen na volání+SMS+Hangouts+email+čtení na netu a to uměl i můj starý Samusng Soul.

figura

figura

10.2.2015 9:53

Lupo: chudáci děti. Si představte, že já vyrostl v době, kdy byla jedna pevná linka v celém paneláku. Podle mě mají i děti právo na soukromí, obzvláště jsou-li to děti nad 10 let.

Soom

Soom

z aplikace
10.2.2015 9:54

Faktut…:
Jasne, bezi. Chci byt stale online. Kdybych chtel, aby mi nechodily zpravy, vypnu ho jako Messenger. Ten mi staci na PC. Pustim ho jen v pripade nutnosti. A data, 12 MB za 10 dni mi opravdu neprijde hodne. Kdyz pres to posilam i fotky.

Presnost zamereni zalezi na zapnute gps. Pri vypnute bere vysilace, pri zapnute docela ujde..

Mach4

Petr MišákAdministrátor 27

10.2.2015 11:50

že vy tomu “Faktme…..” na to vždy skočíte :). Ve většině případů se snaží odvést od tématu a rozdmýchat flame.

Náš tip z redakce je hlavně o intuitivní funkci hangoutu. Ta nesdílí polohu za vás, jak tady v komentářích uvedl “Figura”, ale pouze vám intuitivně nabídne sdílení polohy v hlavním okně na jeden klik, pokud se vás protější strana zeptá “kde jsi”

Faktuzmezacinatekakinkat

10.2.2015 11:55

figura: Já ti doporučím počkat na Ubuntu. Mám jej v testovací S4 a byť je to hodně jednoduchý systém (myslím uživatelsky), vypadá to dobře.

Boos

z aplikace
10.2.2015 12:47

Firefox OS a Ubuntu mám v MultiROM na svém Nexu 4 a ty systémy jsou (alespoň zatím) nepoužitelné. Pomalé, neintuitivní… Co se týká sdílení polohy google, tak bez Google Now ani ránu.

CiMSTER

z aplikace
10.2.2015 16:58

A vy si fakt myslíte že keď si vypnete zdieľanie polohy tak si google nič o vás nezaznamenáva? :-D :-D

Faktuzmezacinatekakinkat

10.2.2015 18:21

CiMSTER: Když máte vyplou GPS a ne jen tuto funkci, tak opravdu ne. Maximálně z mobilního signálu, ale to dělá i Nokia 3310

Netopyr

Netopyr

10.2.2015 18:30

Faktuzmezacinatekakinkat: …to jsou zase kecy. Rád bych si tě poslech naživo. Ty musíš být “odborník” přes tolik “věcí”.

Faktuzmezacinatekakinkat

10.2.2015 20:17

Netopyr: Možnost si mě poslechnout využívá měsíčně přibližně 150 lidí. Pojem odborník je z mého pohledu nemístný, byť jsem pro širší veřejnost asi díky dvěma diametrálně odlišným titulem rádoby odborník dvojnásobný. Nic to však nemění na tom, že dokážu poznat sarkasmus. Věřím, že poslouchat lidi někde ve 4. cenové, kde je ve zvyku odkávávat hlavou prkotiny, musí být pro některé místní diskutující záživnější.

Netopyr

Netopyr

10.2.2015 20:27

Faktuzmezacinatekakinkat: Tak to neokecávej a napiš kde si tě můžu poslechnout chytrolíne.

Vláďa 77

Vláďa 77

z aplikace
10.2.2015 21:48

Netopyr:
Ten blb Faktuzme…, mě silně připomíná vyučujícího mojí manželky.
Ten je taky pan všeználek, všichni ho poslouchají, ale proč, protože na přednášce musí.
Kdyby to mělo být o jeho vědomostech, tak už by dávno dostal od jejích spolužáků dost přes držku, a samo nulový zájem.

Takový lidi se rádi poslouchají, kdyby něco věděl, nebo uměl, tak by tu uvedl své plné jméno a nepsal tu tak debilní přezdívku “Faktuzme….”

avenged

z aplikace
10.2.2015 23:41

Většího pohadkare ,než faktuzjsemblb,to aby člověk pohledal.Jak je možné,ze takový genius ,výkvět lidstva,trčí někde v zaplivany díře a nedělá ředitele Zeměkoule.

Orbit09

11.2.2015 8:28

Hangouts používám jen na SMS, takže tento tip nevyužiju, ale díky za něj :)

Faktuzmezacinatekakinkat

11.2.2015 18:00

Vláďa 77: Ohánět se na internetové diskuzi siláckými řeči alá „už by dostal přes držku” atp. poukazuje na to, že budeš patřit mezi 25% populace ČR, která má nižší nejen inteligentní, ale také emocionální a sociální kvocient. Máš manželku, heuké … bude ti 40 let, jsi v další pubertě, zcela jistě zplácíš hypotéku na starý dům či byt, vůz je odhadem Škoda Octávia s nalepenými doplňky z Tesca, atp. a v životě tě prostě a jednoduše všechno štve. Ruce od pohledu namakané z dělnické činnosti vyvolávají v těle pocit se uvolnit a jelikož masturbace nestačí, je třeba ruku sevřít a dát někomu ránu.

Vláďa 77

Vláďa 77

z aplikace
11.2.2015 19:00

Hele Faktuz….:
neuhodnul jsi ani jedno

IQ dle různých testů 135 – 148…,
40 mi ještě nějakou dobu nebude,
aut mám několik a ani jedno nemá doplňky z Tesca…
;-)
Ale to neva, to všechno ukazuje jak si prázdný duševně i mentálně, když máš takhle lidi rozškatulkovaný předem, a nedojde ti ani to, že už lidi kolem sebe fakt se…š.

Irun66

z aplikace
11.2.2015 20:33

Znám, ale když jsem se snažil tuto možnost využít, nedopadlo to zrovna nejlépe… Adresáti měli (mají) hloupé mobily a co je ještě horší, že jim nepřišlo vůbec nic a to jsem měl v té době hangouts nastaven jako sms klienta. Takže za mě, bych na to moc nespolehal.
Možná je lepší tato appka
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rclick.ukazkde

Faktuzmezacinatekakinkat

12.2.2015 12:09

Vláďa 77:_ Už samotná zkušenost, že sis nechal ohodnotit své IQ vypovídá o tom, že reálná hodnota bude přibližně poloviční. A jelikož si rád zachovám svou důstojnost, odmítám se s jednoduššími jedinci dále bavit.

Vláďa 77

Vláďa 77

12.2.2015 17:24

Faktuzmezacinate…:

Nenechal, bylo mi měřeno nezávisle na mém rozhodnutí. Už jako dítě jsem měl vyšší hodnoty a před nástupem na matematickou jsem musel projít testy psychologické poradny. Jenže to ty, tykev nemůžeš znát.
Reálná hodnota poloviční. Ha ha ha…
No to už svědčí o tvé úrovni IQ.
IQ se totiž mění jen nepatrně na základě zvoleného typu testů, jenže kdo má IQ tykve, tomu to těžko někdo vysvětlí.
Já se bavím se všemi jedinci, ale u tebe je mi jasné, že ty jsi nejchytřejší na celém světě “všeználek”. Když si tedy tak skvělý a nejchytřejší můžeš mi prozradit proč jsi si zvolil přezdívku jako největší vymaštěnec a ještě s koncovkou “kakinkat”?
Kdyby jsi si dal “se..te” tak by to asi bylo lidštější.
Takhle to, ale vypadá, že si hraješ na ubožáčíčka směšňoučkého a trapňoučkého, opravdu jak buzik, sorry.
Jestli si takovej borec, tak odpovíš a napíšeš pravdu a nebudeš se opět za něco schovávat. Tak co?

Netopyr

Netopyr

12.2.2015 18:49

Faktuzmezacinatekakinkat: Tak lidi, co si nechaj změřit IQ, maj podle tebe výslednou hodnotu dělit dvěma, protože jsou vlastně poloviční dementi? Chlape (teda tímhle oslovením si u tebe vůbec nejsem jistej), navštiv nějakýho doktora nebo nehul tak silnej matroš. Tvoje snaha okouzlit veřejnost svojí technickou erudicí se fakt míjí účinkem. Jen je tu lidem z tebe zle. Nebo ti jde zrovna o tohle? Stále prudit?

Vláďa 77

Vláďa 77

12.2.2015 20:20

Netopyr:

Dík, já už fakt nevím jak tyhle jeho výplody komentovat.
Kdyby byl normální a tak vzdělaný jak nám tu všem tvrdí nebo se snaží vnutit, tak by takovej blábol snad ani nemohl vypustit, kdyby jen nad tím trošičku logicky uvažoval.
No jo, já zkušenost s trávou ani ničím podobným nemám, tak holt tohle nechápu, jak funguje mozek s opiáty či halucinogeny. Asi chvilku ví co píše, pak cvak a už neví co píše.

Trent

trent 0

13.2.2015 13:42

Tak vy se tu do něho pouštíte a na začátku při tom bylo jen to, že pronesl tvrzení, že normální člověk si sdílení polohy vypne(souhlas) a hangouts deaktivuje. Ani s tím problém nemám. Na sms mám aplikaci třetí strany, která prosté umí sms lépe a hangouts nikdo v mé sociální síti nepoužívá. A to většina z těchto lidí má právě telefon s androidem a v oblasti současných technologií to začátečníci určitě nejsou.

Netopyr

Netopyr

13.2.2015 17:36

Trent: …tak si přečti všechny jeho příspěvky, ne jen ten první a pochopíš. K tématu, sdílení polohy jsem taky vypnul, ale Hangouts používám (stejně jako Whatsapp, Messenger nebo ICQ). Na sms mám jinou aplikaci. Za celou dobu používání jsem nepozoroval žádné nadměrné vybíjení baterie, jak Faktu popisuje (testováno aplikací PowerTutor). Pár mých známých komunikuje přes Hangouts také nemají žádný problém.

Vláďa 77

Vláďa 77

13.2.2015 20:40

Trent:

Ten den měl asi tak 50 příspěvků v různých článcích, kam se člověk podíval. Ani jeden příspěvek ten den nebyl k tématu, ale mimo mísu. Asi se fakt zhulil. Všechny tu opruzoval. Tak jsme se pro změnu pustili do něj my.

Trent

trent 0

13.2.2015 22:58

Tak si ale přečtěte vaše neadekvátní reakce. On napíše něco s čím nesouhlasíte a vy se do něj hned pustíte.
Netopýr” ” to jsou zase kecy…”
Vláďa: “ten blb faktuz…”
To také nejsou komentáře k tématu. Proto se ptám, máte to zapotřebí?

Netopyr

Netopyr

14.2.2015 15:38

Trent: Máme. Taky nepíšeš k tématu.

RSS (komentáře k článku)