Tesla Model 3: $35 000, dojezd 350 km a dostupnost v roce 2017

model-3-unveil.0

Minulý týden jsme vás informovali o chystané konferenci Tesly. Ta se odehrála v pátek brzy ráno našeho času a byl na ní představen “pouze” nový model 3. Pokud se na začátku nebudeme zmiňovat o specifikacích, musíme poznamenat, že se bude jednat o úspěšný model, který si již stihlo předobjednat více než 130 000 lidí. Podle slov Elona Muska by mělo jít o nejlepší automobil, jenž byste mohli za $35 000 (830 000 Kč) nalézt.

Zrychlení a dojezd za parádní cenu

Už základní verze s pohonem pouze zadních kol by měly být dostatečně dynamická, na 100 km/h zrychlí za méně než 6 sekund. Nejvýkonnější verze s pohonem všech kol by potom měly mít dojezd nejméně 350 kilometrů. To je na elektromobil hodně, základní verze by mohla mít dojezd třeba 400 km. Přítomný zde bude i autopilot známý z předchozích modelů. Rozměry zatím uveřejněny nebyly.

Nový displej, interiér pro 5 dospělých a skleněná střecha

Zajímavá změna se odehrála v interiéru, tomu stále dominuje velký dotykový displej, ale jeho úhlopříčka se oproti modelu S zmenšila ze 17 na 15 palců a změnila se i orientace, ta je nyní na šířku. Do kabiny by se mělo pohodlně vejít pět dospělých osob. Mezi čelním a zadním sklem se bude nacházet pouze sklo, z obrázků to vypadá velice pěkně.

Produkce by měla začít ke konci příštího roku, mezitím Tesla plánuje zdvojnásobit počet jejich servisů a stanic.

Pořídili byste si nový model nebo stále dáváte přednost klasickým automobilům se spalovacím motorem?

Zdroj: Verge

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)