Telefony Galaxy S6 a S6 Edge začínají dostávat aktualizaci na Nougat

Telefony Galaxy S6 a S6 Edge Nougat

Čekání na Nougat aktualizaci pro starší vlajkové modely Samsungu je téměř u konce. Telefony Galaxy S6 a S6 Edge začínají dostávat po celé Evropě aktualizaci na Android 7. Brzy se dostane i na Česko.

Pro telefony Galaxy S6 a S6 Edge je Nougat poslední velkou aktualizací

Samsung tak splnil „pravidlo“ udržet vlajkové modely aktualizované alespoň na dva roky. Telefony Galaxy S6 a S6 Edge měly z krabice ještě Android 5.0.2 Lollipop. Pokud se u Androidu 8 nějak razantně nezmění způsob aktualizace telefonů, bude Nougat pro tyto telefony poslední oficiální verzí. Nicméně díky tomu, jak jsou tyhle telefony u uživatelů oblíbené, bude u komunity pokračovat neoficiální podpora ještě dlouhé roky.

galaxy-s6-edge-nougat

Ale zpět k oficiální aktualizaci na Nougat. Tu získávají již majitelé telefonů ve Švýcarsku, Itálii nebo Německu. Další státy budou postupně přibývat. Velikost aktualizace je zhruba 1 350 MB. Mezi novinky v Nougat aktualizaci pro Samsung Galaxy S6 a S6 Edge patří například vylepšení UI nebo notifikací, které můžeme vidět i u Galaxy S7, nicméně všechny funkce zde nebudou.

Prozatím nevíme, kdy přesně se aktualizace dostane do dalších regionů. Samsung aktualizaci vypouští ve vlnách. U nás může být třeba zítra, nebo také až za dva měsíce.

Přišla vám už aktualizace na Nougat u Galaxy S6 nebo S6 Edge?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)