Psaní na mobilním telefonu bude ještě snazší. Swype přechází do verze 2

Swype klavesnice

Jestliže jste dlouholetými uživateli Androidu, možná si vzpomenete na dobu, kdy jedinou klávesnicí, podporující psaní tahem, byla Swype. Uživatelé, kteří ji tehdy chtěli používat, se museli přihlásit do privátního beta testování. Pak se tato alternativní klávesnice objevila v Obchodě Play, kde se v průběhu času dočkala několika aktualizací – naposledy v červenci přišel update na verzi s číslem 1.9.1. Mezitím se konkurence taktéž naučila psaní tahem prstu a odsunula Swype tak trochu na vedlejší kolej.

Včera večer vydali vývojáři zásadní update s číslem verze 2.0, které by mělo naznačovat, že v aplikaci byly provedeny velké změny.

Swype — Now Even More Powerful and Personalized

Swype -- Now Even More Powerful and Personalized

Co přináší Swype 2.0?

Na otázku z podnadpisu nám nejrychleji odpoví oficiální seznam provedených změn.

  • Klávesnici se stovkami smajlíků.
  • Nový “obchod” s prémiovými tématy, včetně nových pro příznivce Star Treku.
  • Nové jazyky a vylepšená podpora čínštiny.
  • Lepší automatická korekce.
  • Různé opravy a vyřešené pády aplikace.
Swype 2.0 nabízí témata ze Star Treku Swype 2.0 nabízí témata ze Star Treku

Kromě toho by Swype 2.0 měla nabídnout i automatické dokončování slov, přičemž v některých situacích prý má umět napovídat i víceslovné fráze. Další zajímavou funkcí je prediktivní vstup čísel, který umožní jednoduše klepnout na libovolné klávesy, které mají čísla jako sekundární znaky, a Swype nabídne návrh ve formě čísel. Například po zadání “ejqp” navrhne klávesnice “03:10”, nebo “swpp” bude nabízet “$ 200.”

“Obchod”, ve kterém je možné nakupovat prémiový obsah, je v obou verzích klávesnice, tedy jak té, která je zdarma, tak i placené. Jednotlivé postavy ze Star Treku přijdou na 1,99 dolarů, celý balík 19 postav na 6,99 dolarů.

Swype Keyboard Trial
Swype Keyboard Trial

Zdroje: Android Police, Phandroid, Talk Android, Android Central, Droid Life.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)