Menu

Slavíme narozeniny: Přinášíme Svět Zítřka a jiné novinky

Svět Zítřka náhledový narozeniny 7 let svět androida
Slavíme narozeniny: Přinášíme Svět Zítřka a jiné novinky
Ohodnoťte článek

Ano, dnes je to přesně sedm let co vás každý den informujeme o novinkách ze světa Androida. Sedmička je natolik magické číslo, že letos to oslavíme trochu jinak, a to spuštěním zcela nového projektu Svět Zítřka. Vlastně nebude jen jeden, ale hned několik :). Svět Androida měl obrovské štěstí a stál u zrodu systému Android v době, kdy většina lidí ani netušila že existuje. Po několika letech se z něj stal jeden z TOP produktů pro chytré telefony, a stejně tak rostl i náš projekt. Od dob, kdy články které nikdo nečetl a které jsme do nocích psali po příchodu z naší běžné práce, uplynulo dlouhých, ale krásných sedm let. Pro ty šťastnější z nás se prvotní zábava stala prací, které se můžeme věnovat na fulltime. Velké díky patří i vám, našim čtenářům, kteří nás svou návštěvností a přístupem motivovali překonávat překážky a tolerovali naše nedokonalosti a přešlapy. Děkujeme. Dneškem to ale nekončí, ba naopak. Vize Svět Zítřka sahá daleko do budoucna, a přestože si dnes představíme mnoho nového, bude se jednat pouze o špičku ledovce.

Svět Zítřka

Jak to bude se Světem Androida?

Většinu z vás jistě napadne tato otázka. Zůstane, přejmenuje se, co vše se změní? Nemusíte se bát, pro Svět Androida to nebude znamenat žádné změny v negativním slova smyslu, ba naopak dostane většího bratříčka (Svět Zítřka), jinak vše zůstává při starém.

Proč nové projekty?

Některé asi napadne, proč zakládat nové projekty, když na těch stávajících je pořád co vylepšovat. To sice ano, ale doba se mění a pokud zde chceme zůstat, musíme se přizpůsobit i my. Jistě jste si všimli, že mnohokrát jsme psali o věcech, které byly zajímavé, ale s Androidem úplně nesouvisely. Je to podobné jako kdyby dobrou uzenou krkovičku prodával zelinář. Nejenom že byste jí tam nečekali, ale pravděpodobně byste se divili co tam dělá :). No a u nás je to stejné. Zjistili jsme, že nové technologie které nás baví se už jen stěží dají spojit s Androidem, abychom o nich mohli s čistým svědomím psát na Svět Androida :).

Na jaké nové projekty se můžete těšit?

První obrázek v tomto článku již mnohé napověděl. Obecně to ale budou projekty spojující Hi-Tech a lifestyle. Doby kdy technologie byly výsadou jen několika inteligentních geeků je už ta tam. Dnes se z technologií stává mainstream a záležitost pro masy, což je jedině dobře. Za nás mají moderní technologie smysl jen tehdy, pokud se je lidé naučí opravdu efektivně využívat. K čemu vám je ultra giga telefon s xy procesory, nadupanou grafikou a spoustou dalších vychytávek, které ale nikdo nevyužije? Přestože většina z vás využívá jen část toho co nabízejí moderní technologie, věříme, že to ve Světě Zítřka dokážeme změnit a ukázat vám, že ten Minority Report, který vídáme v televizi, není otázkou vzdálené budoucnosti, ale už hudbou dneška.

 

Některé projekty už chvíli běží a některé jsme spustiti takřka včera. I když všechny budou spadat do ekosystému Svět Zítřka, každý z nich bude žít svým vlastním životem a mít vlastní doménu. Čeká nás dlouhá cesta, jelikož razíme, že píšeme jen o tom co sami děláme. V mnohých případech se změníme, přizpůsobíme, ale taky expandujeme a budeme nabírat nové posily. Pokud se Ti náš přístup líbí a vzhlédl ses v některém z našich projektů, nepřestávej sledovat Svět Androida (popřípadě Zítřka), brzo vyhlásíme výběrko.

Svět Zítřka je nová značka!

Dlouho jsme přemýšleli a řešili jak správně Svět Zítřka uchopit. Nejprve jsme chtěli být něco ve stylu The Verge, Engadget …, ale pak nám došlo že jediná cesta jsou služby. Ano služby. Svět Zítřka nebude redakcí, přesto že jich bude mnoho vlastnit, ale bude se zaměřovat na služby. Za posledních 7 let jsme se setkali s velkým množstvím technologií a jejich využitím. Realizovali jsme několik školení, nespočet výstav, a to jak pro vás čtenáře, tak pro naše partnery (B2B segment). Ano víme, někteří o těchto našich aktivitách slyší prvně. Je to dáno především tím, že je nás v redakci málo a jelikož se řídíme pravidlem dělat věci pořádně, nebo vůbec (sakra teď jsme nahráli trollům :)), mohli jsme tyto aktivity vykonávat jen pro pár VIP partnerů.

Proč vůbec děláme služby?

Vy nás navenek znáte sice primárně jako redakci, ale redakční činnost tvoří pouze 60% našich aktivit. Je to dáno tím, že nás baví dělat kreativní věci, být u toho, dělit se o informace, motivovat a posouvat lidi dál. A otevřeně přiznáváme, že právě díky těmto službám a proaktivitě, je Svět Androida tam, kde je dnes a v takové podobě jak jej znáte. Právě služby se výrazně podílejí na financování redakční činnosti, která sama o sobě moc výdělečná není. Velké díky patří partnerům, kteří v nás viděli potenciál ještě v době kdy jsme byli neostřílení zajíčci a pomohli nám tak vyrůst. Děkujeme.

Pět nejdůležitějších věcí o Svět Zítřka s.r.o.

  1. spojujeme nejnovější technologie a moderní životní styl
  2. nejsme redakce, ale spoustu z nich vlastníme :)
  3. naší doménou jsou kvalitní služby
  4. vyznáváme štěstí v práci (velké díky Michalovi, že nám ukázal tu správnou cestu)
  5. jsme tak nadšeni do technologií, že mnohdy pak není na chleba

Malé dárečky na závěr

Letos jste si jistě všimli, že na našem webu nevisí žádné PF, jako je tomu všude jinde. Ale nezapomněli jsme, jen jsme si chtěli nechat naše přání v novém roce právě na tuto chvíli, kdy bude mít větší smysl a nebude jen jedno z mnoha. Za Svět Zítřka vám přejeme všechno nejlepší v novém roce, hodně splněných přání ať už jsou jakákoliv, pohody kreativity a pozitivní motivace. Zároveň vám posíláme dva malé dárky.

  • od vydání tohoto článku až do dnešní půlnoci vypneme na Svět Androida reklamy a vy tak uvidíte web, stejně jako ho vidí premium uživatelé
  • z komentářů pod článkem vybereme 5 z vás, které pozveme na přátelské kafe k nám do chytré kanceláře

Pevně věříme, že ekosystém Svět Zítřka je budoucnost, která bude přínosem jak pro naše čtenáře, partnery, ale i pro nás samotné.

Za celý tým Svět Androida, nově Svět Zítřka
Manager a zakladatel projektu
Petr Mišák

Děkujeme za 7 let podpory a těšíme se na novou éru Světa Zítřka

Komentáře

Petr Mišák

Petr MišákAdministrátor

11.1.2017 13:34

sami80: Máte hodně bujnou představivost, takto jsme na to nekoukali, ale proč ne :)
Synus: Díky moc
niva177: Díky moc, s tím Feedly máte určitě pravdu
sinco: I pro nás je to jako kdyby to bylo včera :). Děkujme
jaranan: Díky za upozornění, nejedná se o shodu názvu, ale má to jistou souvislost kterou se zde ale nehodí vysvětlovat. Mohu jen říct, za nás problém není.
uni: Díky za přání i přes vás rozporuplný názor na kvalitu.
yesbook: No jo je to tak :) Pěkný první článek. Díky
robertrob, SeppWinkler: Děkujeme
Mazec: Do určité máry je možné chápat http://www.SvetZitrka.cz, jako agregátor obsahu. Ale jelikož není redakce, bude se na Svět Zítřka automaticky vysosávat z ostatních webu jen to nejzajímavější.

Cenzzor

Cenzzor

z aplikace
11.1.2017 13:57

bruk to napsal uplne presne a myslim si ze za nasza vsechny bez apky proste konci jdu a stahnu si treba dotekomanie… obdobna apka tehle…mrzi me to chodil jsem sem rad at uz precist si neco noveho nebo kritizovat 😊 odpocivej v pokoji SA….

nosac

nosac

z aplikace
11.1.2017 14:38

Nechápu to. Na kde jakou blbost jsou aplikace. A tady to nejde. Tento web jsem navštěvoval kvůli množství zajímavých informací kolem androida a díky aplikaci, jsem Váš web upřednostňoval. Taky jednoduše přehledné s možností stáhnout nejzajímavější články. Chápu že vývoj neco stojí, ale udržení funkce aplikace je náročné? Kvůli novým verzím androidu, nebo vkládání článku do aplikace ? Nejsem vývojář a tak nechápu.

trent

trent

z aplikace
11.1.2017 14:58

S mou nejistotu návštěvností jsem sem psal už dříve, kdy se v komentářích pod jedním článkem objevila informace o konci apky. Tak jsem rád, že nejsem sám, kdo to takto vnímá. Chodit na web mi přijde dost nepohodlné až otravné. Nehledě na to, že se pak človek musí ještě přihlašovat. Otravný zvoneček snad netřeba zmiňovat.
Jinými slovy, z pravidelného čtenáře se stanu o občasným až nahodilým.

Lukáš Štěpánek

Lukáš Štěpánek

11.1.2017 15:23

Gratuluju k 7. výročí a těším se na nové projekty, zejména na domyzitrka a smartfit. Děkuju, že tu jste a zároveň přeji, ať jsou nové projekty minimálně stejně úspěšné jako je Svět Androida.

Dufo

Dufo

z aplikace
11.1.2017 15:30

Nemôžem si pomôcť, ale oznámiť nám dlhoročným užívateľom aplikácie a teda aj, nerád to pripomínam, dlhoročným konzumentom vloženej reklamy, že aplikácia končí, takýmto spôsobom – „len to tak spomenúť“ v nejakom komentári pod článkom na inú tému, to je trochu smutné a myslím, že to šramotí Vašu dobrú povesť. Takým, ktorí si dovolili nečítať tieto komentáre, to dúfam oznámite dajako slušnejšie. Ja nie som ani neschopný,ani lenivý sa dostať k Vášmu obsahu inak, ale Android je tu na to, aby veci uľahčil a zjednodušil, a na to je, (bola) aplikácia…

Streetpunx

Streetpunx

z aplikace
11.1.2017 15:36

Dotekomanie je co se obsahu týče totožná, funkčností je lepší, jediná vada na kráse je, že i přes možnost diskuse, nikdo tam nediskutuje. Tak snad my, kteří nepreferujeme web SA, bychom mohli začít u konkurence. 😋

Tomd

Tomd

z aplikace
11.1.2017 15:57

Dotekomanie má pěknou apku. Doteď jsem ji moc nečetl, prakticky duplicita s tímhle. Co kdo od koho opisuje neřeším. Je fakt, že uživatelů je tam podle nuloveho počtu komentářů asi výrazně méně. Ale to se může s koncem téhle apky rychle změnit. Možná ještě zkusím rss, ale na svět androida ho nepoužívám právě kvůli slušné apce. Na web chodit nebudu jistě. U mne je apka SA jadna z těch na čestné první obrazovce, vedle hodin, počasí, mailu, total comandera atp. Takže za mne smutné a nepochopitelné.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
11.1.2017 16:47

Nejlepší je, že si přečtu článek a už podle názvu očekávám krok vpřed a novinky, které nám, čtenářům, udělají radost. Takže blahopřeji, držím palce.. A pak se mezi komentáři dozvím, že končíte s aplikací. Tohle je dle mého to zásadní a mělo být v nadpisu. Ono to vypadá, že asi není moc důležité, co si myslíme my. Ano, jsem naštvaný, ale také jsem jeden z těch, co měli Vaši aplikaci na hlavní ploše telefonu:-) Zbývá jen doufat, že si to ještě rozmyslíte a nebudu muset volit náhradu.

Petr Mišák

Petr MišákAdministrátor

11.1.2017 17:03

Lukáš Štěpánek: Děkujeme Lukáši.

Pro ostatní komentující, držte se prosím tématu článku.

Streetpunx

Streetpunx

z aplikace
11.1.2017 18:04

Aha, můžete blahopřát a chválit, ale nediskutujte s nám o aplikaci, páč je to mimo téma. Tak to se nepovedlo pane Mišák…

dunco

dunco

z aplikace
11.1.2017 18:11

S Bohem, jsou lepší a kvalitnější weby než jste Vy. Za poslední dva roky jste šli pěkně do kopru 😱. Když čtu některé komentáře tak to hodně smrdí, tím, že vznikly u Vás v redakci 😂😂.

nosac

nosac

z aplikace
11.1.2017 18:15

Doufám že mezi novinkami nebude i to že jednoho dne zjistim že si nebudu moct přečíst uložené články v aplikaci, resp. obrázky, které se stahují z webu.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
11.1.2017 18:29

Nosac: no, když ruší celou app, tak se toho nejspíš dočkáte :-D Jinak, jak pane Mišák, nechcete, aby se tu mluvilo o konci aplikace. Ale Vy jste byl ten, kdo to tu zmínil. Dalo se tedy očekávat, kam povede diskuze, článek nečlánek.

Andysek

Andysek

z aplikace
11.1.2017 19:20

Nerušte aplikaci, vždyť o nás přijdete. Nechcete se o tom bavit a přitom tady jasně vidíte názor čtenářů kteří Vás čtou, sledují, kritizují, hádají se … už léta. Přijdete o to co dělá Váš web živým, o čtenáře…

Milan4exa

Milan4exa

z aplikace
11.1.2017 20:57

Aplikace je velká škoda. Teď budu asi koukat s tou moji na nudne seriály.

Mazec

Mazec

z aplikace
11.1.2017 20:57

Začínám se domnívat, že u internetových stránek je prokazatelnější návštěvnost za určité období. A u aplikace je možná težší prokázat kolik uživatelů, kteří si aplikaci nainstalovali, ji skutečně pravidelně navštěvují.
A z návštěvnosti webových stránek se odráží cena reklamy.
To by vysvětlovalo proč nás v redakci lákají na web místo aplikace… Je to jen můj dojem. Nejsem programátor…

druhá varianta je že tahle diskuze je takový průzkum veřejného mínění a podle počtu záporných hlasů se ta aplikace nakonec nezruší…
Snad se najde nějaká dotace z EU, která tuhle aplikaci zafinancuje…

Petr Mišák

Petr MišákAdministrátor

11.1.2017 20:59

Aplikaci jsme zatím nezrušili, pouze jsme ji odstranili z Google Play. Všichni co jí mají nainstalovanou, těm funguje i nadále. Budoucnost aplikace můžeme ještě probrat, ale ne teď a ne pod tímto článkem.

Mazec

Mazec

z aplikace
11.1.2017 21:01

Milan4exa
To z Vás ta Vaše bude mít radost. Zapněte Nova Cinema…
teď tam zrovna běží „Noci v Rodanthe“ – romantické drama…

Mazec

Mazec

z aplikace
11.1.2017 21:07

Petr Mišák
tak vytvořte prosím nový článek s nadpisem jako např. „Chcete i nadále číst SA v alplikaci?“
A pod tímto článkem budeme diskutovat „legálně“…

Matsuo

Matsuo

z aplikace
11.1.2017 21:12

Kdybych nepoznal tento web nikdy bych se o Android pořádně nezajímal a nedozvěděl se toho tolik, kolik toho teď vím. Děkuji 🙌

uni

uni

11.1.2017 21:16

Dělat aplikaci jako klienta pro web (čistě web jako obsah) je obskurní. Gratuluji redakci za odstřelení.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
11.1.2017 21:16

Mazec: přesně tak. Ale jsem rád, že to většina z nás vnímá podobně a i poslední reakce pana Mišáka má alespoň krapet optimistický nádech.

fotomobil

fotomobil

z aplikace
11.1.2017 21:21

Ano, i já jsem začínal s Androidem spolu s Vámi, používám pouze aplikaci, a byla by velká škoda jí zrušit. Jinak díky za dobrou práci!

Mazec

Mazec

z aplikace
11.1.2017 21:27

Když budu optimista, budu věřit tomu, že do měsíce nás bude redakce SA informovat, že v GP už je „ta“ nová aplikace SA včetně přepínače do Svět Zítřka…

Petr Mišák

Petr MišákAdministrátor

12.1.2017 7:43

Mazec: Pokud zde již upustíte od debaty na téma SA aplikace a budete se věnovat informacím v článku, tak mohu takový článek v dohledné době slíbit.
Matsuo, fotomobil: Je skvělé vědět že jsou naše informace takto užitečné. Děkujeme.

Bruk

Bruk

z aplikace
12.1.2017 7:50

Všichni, co zde řešíme budoucnost aplikace Svět Androida, píšeme regulérní komentáře k článku. Psát sem poznámky, ať se držíme tématu, je zbytečné. Všichni se ho držíme, jelikož obsahem článku je odstavec, který uvádí, co bude se Světem Androida. A hlavně obsahuje nepravdivé informace, jak už jsem jednou psal.
Chci ale poděkovat komentujícím za tipy na jiné aplikace, ať už různé čtečky, tak jiné redakce. Vyzkouším a uvidím. Pořád jsem ale přesvědčen, že je to krok zpět. Je to stejné, jako by mi někdo řekl, že do budoucna bude jeho mobilní číslo zrušené, protože je to drahé, ale vždycky mu můžu zavolat na pevnou linku, poslat mu fax místo smsky a nebo nahrát vzkaz na záznamník.
Udělejte hlasovačku. A nikoliv víkendovou, ale celotýdení, ať mají možnost všichni hlasovat 😉

honzah

honzah

12.1.2017 12:14

diky za tip na dotykomanii, vypada to zajimave. Je zvlastni ze SA nemi zamereny pro mobil, ale resi desktop, to opravdu fanousci androidu velice potrebuji

trent

trent

z aplikace
12.1.2017 12:38

Zvláštní je, že vývoj a provoz jde do stovek tisíc ročně… A dotekomanie to kupodivu zvládá a soudě dle komentářů i s nižším počtem čtenářů.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
12.1.2017 13:46

Trent: napadlo mě přesně to samé :-)) A i já jsem včera ze zvědavosti nainstaloval jejich app, není to zlé.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
12.1.2017 13:48

Bruk: to je dobrý nápad, třeba se toho redakce SA chytne. Byl bych zvědav na výsledek.

Tomd

Tomd

12.1.2017 14:07

Mišák:“Pokud zde již upustíte od debaty…“ – vysloveně vstřícný komentář ke svým čtenářům.
Těžko čekat něco pozitivního. Ale už jsem pochopil proč se tak vztekají. Na webu je ten oslavný článek připíchlý nahoru, takže naopak idální místo pro tuto diskuzi. Ne ovšem pro „managment“ SA, vzhledem k vyznění kometářů.

Mazec

Mazec

z aplikace
12.1.2017 14:09

Mám nainstalovanou i aplikaci Dotekomanie, ale je pravda že v teto aplikaci je každý druhý článek označený „(sponzorovaný článek)“.
Takže se tam nejvíce dočtu o tom že hodinky od nějaké neznamé čínské značky na adrese GearBest.com jsou zase v akci se slevou 5$ atd…
Takže možná mají lepší svěží aplikaci, ale obsah není až tak zajímavý a jak už zde padlo, ani diskuze zde moc nefrčí…

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
12.1.2017 14:19

Mazec: proto jsem Dotekomanii sledoval pouze občas na webu a jejich aplikaci ani neinstaloval. Stačila mi na to bohatě app SA. Jestli byl článek starší, novější, nebo obšlehnutý jsem nikdy neřešil. Bylo mi to jedno. Prostě jsem měl oblíbenou aplikaci, kterou jsem využíval a nepotřeboval hledat alternativu.

Přemysl Vaculík

Přemysl Vaculík

12.1.2017 14:30

Mazec, Petr Rolf: Každý druhý článek není reklama. Ano, máme je, ale držíme se jiné zásady. Článek nemusíte otevírat, proto je to napsané v nadpisu – jsme fér. Díky tomu u nás není celoplošná reklama, reklama v textu, vyskakovací reklama, video reklama a podobně.

Co se týče aplikace a jejího vývoje – zvládáme to, ale chce to úsilí.

kulichoid

kulichoid

z aplikace
12.1.2017 15:10

Cesta od aplikace k webovkám je cesta od 10 k 5. Aby tomu tak nebylo, musí být webovky nadprůměrné. A to Svět zítřka rozhodně není. Takové webovky byly průměrné před deseti lety. :-(

trent

trent

z aplikace
12.1.2017 15:19

Mazec: no možná to je odpověď, proč si mohou dovolit aplikaci a její provoz za stovky tisíc ročně. Ale zase když se teď rozjede hromada jiných stránek… To by mohla ta inzerce něco hodit, ne? :-D

Bostav71

Bostav71

12.1.2017 15:51

Čtenáři SA jděte do zadele s nějakou aplikací, chci si přečíst komentáře k článku „Slavíme narozeniny: Přinášíme Svět Zítřka a jiné novinky“ a kvůli Vaší nesmyslné diskuzi tu vlastně žádná diskuze není …….
Měl by tu zasáhnout moderátor komentářů !

Tomd

Tomd

z aplikace
12.1.2017 16:53

Bostav71: No kdyby někdo z moderátorů neprozretelne neprozradil záměr ukončit aplikaci, tak by se tu takováhle diskuze nerozjela. Ale ke cti SA musím napsat, že jsem si nikdy nevšiml, ze by nepříjemné komentáře mazali. Tak nevím jaký zasah si představuješ?

Streetpunx

Streetpunx

z aplikace
12.1.2017 17:02

Bostav71: A jaké komentáře by jsi asi četl? „Všechno nejlepší a dalších 7 let s webem…“

Petr Mišák

Petr MišákAdministrátor

12.1.2017 17:27

Vypadá to, že i přes náš pozitivní přístup a vůli reagovat, se hrstka komentujících rozhodla za každou cenu prosadit flame a zahltit diskuzi ostatním čtenářům. Většinou necháváme diskuzím volný průběh a jen výjimečně zasahujeme.

V tom to případě nám ale nedáváte jinou šanci a jakýkoliv další komentář mimo téma článku, bude vyhodnocen jako spam.

anatair

anatair

z aplikace
12.1.2017 20:46

Všechno nejlepší😃

epalko32

epalko32

14.1.2017 15:38

Dobry den,
no co uz….zivot je zmena a mozno ta inovacia bude suprova, k comu Vam drzim palce. No viac by ma potesilo, keby sa konecne vratila Paŕba na vikend, pred casom ste mi napisali ze ma len malu prestavku no a ta uz trva takmer 4 mesiace, a obavam sa ze ju ani neplanujete vratit , celkom faj a potichu ste ju zrusili.
Info o novinkach ci uz mobilov alebo inej techniky je urcite prinos, a ja to vylepsenie kvitujem, ale aj zabava ma vela do seba a Paŕba bola v zabave takou čerešnickou na torte, robili ste ju len vy , aj preto bol vas veb zaujimavejsi ako ostatne. VRAŤTE JU PROSIIIIM !!!

RSS (komentáře k článku)