Menu

Pozor na kopie Super Mario Run. Můžou obsahovat malware

Super Mario Run
Pozor na kopie Super Mario Run. Můžou obsahovat malware
Ohodnoťte článek

Majitelé iOS zařízení už můžou hrát Super Mario Run od 15. prosince. My s Androidem si na tuhle první oficiální Mario hru pro telefony musíme ještě nějaký čas počkat. A právě toho čekaní zneužívají různí podvodníci, kteří vydávají pochybné kopie, nyní se dokonce objevily takové, které v sobě obsahují malware.

Super Mario Run pro Android zatím nevyšel

Stávalo se to v minulosti a stávat se to bude i v budoucnosti. Pokud se čeká na nějakou hru, která je hodně medializována, začnou se dříve nebo později objevovat kopie. Kopie Super Mario Run jsou nyní obzvlášť nebezpečné, obsahují totiž malware Marcher, který se následně na pozadí snaží získat citlivá data uživatelů, jako jsou například údaje k bankovnímu účtu, emailu nebo sociálním sítím.

Nyní na chvíli zpět k Super Mario Run. Samotná hra je zdarma, nicméně většina obsahu je otevřena až po zaplacení 10 dolarů. A právě toho využívá Marcher. Snaží se uživatele přesvědčit k nákupu obsahu hry, nicméně pokud zadáte údaje kreditní karty v kopiích této hry, velmi pravděpodobně skončí údaje v rukách hackerů.

Je velmi těžké poznat, které kopie obsahují malware. Tudíž nejlepším řešením je být trpělivý a nestahovat žádné pochybné APK soubory. Jakmile oficiálně hra vyjde na Android, tak se to určité dozvíte, protože toho bude plný internet. Dokonce vás může upozornit i přímo Google. Stačí si upozornění odkliknout v Google Play.

Super Mario Run
Super Mario Run
Vývojář: Nintendo Co., Ltd.
Cena: Zdarma+

Těšíte se na Super Mario Run?

Zdroj: wonderhowto.com

Komentáře

Orbit09

Orbit09

z aplikace
12.1.2017 6:55

Kopie kterékoliv hry můžou obsahovat malware.

Bostav71

Bostav71

12.1.2017 10:16

TylerManifesto

TylerManifesto

z aplikace
12.1.2017 11:33

porad nekompatibilni 🙅

Craftmanek

Craftmanek

z aplikace
12.1.2017 12:42

Stejně ta hra je kravina xD maria jsem naposled hral v pěti a od te doby mě to nelaka…

kulichoid

kulichoid

z aplikace
12.1.2017 14:05

V Google Play jsou desítky her, které mají v názvu Mario a fungují na podobném principu. Nelze nikdy poznat, zda některá neobsahuje malware.

RSS (komentáře k článku)