Menu

StreetAlert: upozorní vás na požáry v okolí

Brněnští studenti včera spustili službu, která sleduje výjezdy jihomoravských hasičů. Aplikace dokáže upozornit uživatele v nejbližším okolí nahlášené krizové události.

Informace o zásazích totiž služba StreetAlert přebírá z webových stránek. Program především dokáže podle zveřejněných informací určit přibližnou polohu události, ať už jde o požár, nebo například o únik nebezpečného plynu. Pro uživatele s chytrým telefonem vybaveným systémem Android je tak nově k dispozici speciální aplikace, která upozorní jen ty, kteří se nachází v nastavené vzdálenosti. Občas dokonce varuje ještě dřív, než dorazí jednotky požární ochrany.

Více informací se dočtete na webu projektu www.streetalert.cz, služba byla pilotně spuštěna jen pro Jihomoravský kraj.

StreetAlert
Thran
Verze0.1.1 (9. 11. 2012)
Velikost136 kB
2.2+


Zdarma

 

Tato zprávička byla zaslána čtenářem portálu SvetAndroida.cz (Ondřej Veselý) pomocí formuláře Napište vlastní zprávičku o Androidu. Děkujeme!

(Zpracoval: Jan Dolejš)

Vyhrajte Nexus 7 nebo jeden ze super telefonů/tabletů v anketě Android roku 2012. Hlasovat můžete zde.

 

Komentáře

DavesMan

DavesMan

15.11.2012 15:11

No, panečku. Tomu říkám chytrý nápad. Bylo by hezké mít to z oficiálních zdrojů (což by pak musela být patrně oficiální aplikace IZS). Možná by to zachránilo životy a zdraví.

Kazan

Kazan

15.11.2012 16:46

Kluci mrknem kde je nakej fajrak a pojedem se mrknout :)

rychlost informaci

rychlost informaci

17.11.2012 11:25

napad dobry, ale bohuzel zverejnovani zasahu na webu je vetsinou kolem 20min. po vyjezdu, takze celkem k nicemu. (drive to byvalo rychlejsi) ….

RSS (komentáře k článku)