Streamování her s Google Stadia už brzy. Nebude hned ale pro každého

Google Stadia přijde v listopadu

Herní platforma Google Stadia, která byla uvedena v březnu, patří k jednoznačně nejambicioznějším herním projektům, které americký gigant kdy představil. Nabízí multiplatformní hratelnost, jejíž plynulost a grafiku budou obstarávat jen a pouze speciální servery. Přes ně budou hry streamovány do vašeho zařízení, a to jak do televize s Chromecastem, počítače, nebo i na váš telefon. Jaké herní tituly nás čekají, kdy a za kolik, to jsme se dozvěděli díky prezentaci Stadia Connect na veletrhu E3.

Stadia Connect 6.6.2019 – Pricing, Game Reveals, Launch Info & More

Stadia Connect 6.6.2019 - Pricing, Game Reveals, Launch Info & More

Her bude požehnaně

Pokud vás zajímá technická stránka věci, podrobný článek je pro vás připravený. Nyní se pojďme podívat, co bude na startu k dispozici za hry. Googlu se podařilo sehnat alespoň něco snad od každého velkého herního studia a je opravdu na co se těšit. Ve většině případů se jedná o nejúspěšnější série, nebude tak chybět třeba DOOM, Baldur’s Gate, Final Fantasy, NBA nebo Mortal Kombat. Na probíhající konferenci E3 by navíc mělo dojít k představení dalších herních titulů pro tuto službu. Hry v rámci předplatného zdarma, kromě Destiny 2, nečekejte. Google chce tituly prodávat, ne jen půjčovat.

google stadia hry

Na začátku si připlatíte

Pro nadšence, kteří si budou chtít vše vyzkoušet, připravil Google “Stadia Founders Edition”, tedy speciální set pro uživatele-průkopníky. V této edici dostanete Google Chromecast Ultra, limitovanou edici ovladače v modré barvě a tři měsíce předplatného premium verze v ceně. Na začátku totiž bude služba placená, v přepočtu za cca 300 Kč měsíčně. Rozdíl oproti verzi zdarma, která je plánovaná na rok 2020, je kvalita streamování. Zdarma dostanete přístup ke streamu v HD rozlišení o šedesáti snímcích za vteřinu a stereo zvuku. Vyšší kvalita pak bude dosahovat až 4K rozlišení s podporou HDR, a prostorového audia 5.1.

Google Stadia Gamepady

U nás si na Google Stadia počkáme

Platforma Stadia bude spuštěna v listopadu, a to pro nemalý okruh uživatelů. Google se cítí být pevný v kramflecích a kromě USA, Kanady a Velké Británie bude zahrnuto do první vlny i Německo, Francie, Švédsko, Finsko, Dánsko, Itálie, Španělsko, Nizozemí, Belgie a Irsko. I když bylo vynechání České republiky očekávatelné, právě vcelku široký záběr první vlny zní pro nás nadějně. Ostrý start bychom, podle mého názoru, my i se Slovenskem stihnout mohli.

Otázkou zůstává, zda by o tuto službu vůbec byl zájem. To, že je zdarma, určitě pomůže, ale do ostrého startu to určitě bude chtít vyjednat víc, než jen jeden Free to Play titul.  Konkurenci bude mít Stadia dozajista velkou, co se týče konzolí, Microsoft a Sony nebudou chtít být sesazeni z trůnu jen tak a PC hráči na své herní sestavy také nedají jen tak dopustit.

Vidíte ve streamování her budoucnost?

 

Jakub Palata
O Autorovi - Jakub Palata

Dění ve světě technologií sleduju každý den, abys ty mohl jen vygooglit, co tě právě zajímá. A když zrovna nejsem online, nejspíš sedím u Hearthstonu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)