Springpad – poznámky, kam se podíváš

Springpad2

Existuje mnoho aplikací na psaní poznámek, jedna umí to a druhá zase tohle. Sám jsem jich vyzkoušel několik (Evernote, Note Everything, GTasks…), ale žádná mě nezaujala tolik jako Springpad. Ať už to je díky příjemnému uživatelskému prostředí, možnostmi synchronizace nebo jednoduchosti při psaní poznámek všeho druhu.

Úvod

Po spuštění aplikace se nám zobrazí úvodní obrazovka, díky které se můžeme do aplikace buď přihlásit s již existujícími účty (Twitter, Google apod.) nebo vytvořit úplně novou registraci.

Úvodní obrazovka

Já jsem zvolil registraci pomocí Google účtu, kdy po nezbytném vyplnění mailu a hesla uvidíte už samotnou aplikaci s již předdefinovanými složkami. Ty si pak můžete sami podle libosti různě upravovat, vytvářet nové a lze si i zvolit jejich barvu.

Po přihlášení

 

Přidání poznámky

Přidat poznámku není vůbec složité a jak vidíte, vybírat si můžete z mnoha možností. Navíc po rozkliknutí položky “Add by Type” máte k dispozici další kategorie poznámek a že jich není málo. Kromě obligátních Notes a Tasks si můžete do svých poznámek přidat knihu, seznam na nákup atd. Možností je nepřeberná řada a vybere si určitě každý.

Přidání první poznámky

Hezké je, že ke každé vytvořené poznámce lze ještě vložit přílohu ve formě jiné poznámky, obrázku a audio nahrávky. Vytvořil jsem na ukázku dvě testovací poznámky. Jedna je klasická, kam jsem vložil i přílohu v podobě obrázku. V druhém případě se jedná o Check list, kde si můžete splněné úkoly pohodlně odškrtnout. Navíc si je můžete nechat i skrýt tak, aby v seznamu zbytečně nepřekážely.

Poznámka

Příjemnou vlastností je také přidání filmu, který chcete vidět, případně hudebního alba, které si chcete koupit. Můžete si totiž nechat vyhledat daného interpreta a vy si jen označíte album, po kterém toužíte. Pro naše účely jsem si vybral novou desku Coldplay Mylo Xyloto a poznámka se vytvoří prakticky sama včetně příloh a odkazů k zakoupení alba na iTunes nebo Amazonu.

Coldplay

Možnosti sdílení

Samotné poznámky si můžete přímo z aplikace nechat připnout na plochu, abyste je měli přímo na očích. Samozřejmostí je reminder, díky němuž na poznámky nikdy nezapomenete. Na Springpadu se mi hodně líbí možnosti sdílení poznámek. Můžete si je poslat ve formě sms/mms, bluetooth, pomocí čárového kódu a mnoha dalších možností. Navíc má Springpad i rozšíření pro Chrome, takže poznámky budete mít vždy po ruce a synchronizace probíhá téměř okamžitě.

Možnosti sdílení

 

Závěrem

Pro někoho může být nevýhodou absence češtiny a do jisté míry i složitější přidání poznámky.Na druhou stranu má ale Springpad pěkné uživatelské prostředí, lze přidávat mnoho druhů poznámek, dokáže vytvořené poznámky filtrovat a je zadarmo. Za vyzkoušení každopádně stojí a kdo ví, třeba u něj už i zůstanete.

hi 124 6
Springpad
Springpad
Verze 2.4.2 (28. 10. 2011)
Velikost 1,7 MB
1.6+

Zdarma

 


František Kučera
O Autorovi - František Kučera

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)