Menu

Spravujte své úkoly s GobyNote

Z překladu slova “smartphone” jako “chytrý telefon” se dá tušit, že by tato zařízení, kromě telefonování a psaní/čtení textových zpráv, měla sloužit k tomu, abychom byli o něco chytřejší. Jedním ze způsobů, jak toho můžeme dosáhnout, je uchovávání přehledu svých úkolů a povinností v mobilu.

K tomu může posloužit nová jednoduchá a intuitivní aplikace GobyNote od vývojáře, vystupujícího na XDA fóru pod přezdívkou GobyLeung. GobyNote umí spravovat různé druhy poznámek a dokonce nabízí widget na plochu, abyste už nikdy nezapomněli na seznam svých úkolů, čekajících na vyřízení. V některé z budoucích aktualizací se navíc připravuje synchronizace s Úkoly Google (Google Tasks).

GobyNote

GobyNote

Sám autor ke své aplikaci napsal: “GobyNote je projektem, na kterém pracuji ve volném čase, a dávám ho k dispozici zdarma. Je určen k organizování a sledování všeho, co potřebujete mít na paměti: úkoly, poznámky, diář, peněženku a “odškrtávací” seznam.

Ukázková data, která jsou v aplikaci po nainstalování, můžete odstranit v nastavení. Pokud se vám tato aplikace zalíbí a chtěli byste podpořit tento projekt, můžete zakoupit placenou, která odemyká všechny funkce.”

Další informace můžete získat v příslušném vláknu XDA fóra, kde autor reaguje na připomínky a podněty uživatelů.

Shopping List

Shopping List

To-do

To-do

Notes

Notes

My Diary

My Diary

Wallet

Wallet

Checklist

Checklist

Today

Today

Folders

Folders

GobyNote se uživatelům zjevně líbí – soudě dle hodnocení v Android Marketu, kde zatím dostal 4,8 bodů z 5 možných.

GobyNote Free Todo
GobyGoby
Verze1.1 (10. 1. 2012)
Velikost2,1 MB
2.1+


Zdarma


24,24 Kč

Zdroj: XDA Developers, XDA fórum

 

Komentáře

M.I.K

M.I.K

23.2.2012 9:36

Škoda, že existuje spoustu aplikací na úkoly, ale málokterá spojuje kalendář i úkoly – líbí se mi možnosti vidět agendu, kde mám události i úkoly pohromadě a nemusím se tak dívat na dvě místa (i když třeba gtasks nedávno události z kalendáře přidal).

Stepaan

Stepaan

23.2.2012 9:52

Zase jeden z řady poznámkovníků/úkolovníků. Tenhle alespoň vypadá pěkně. Proč ale někdo neudělá nějakej, kterej půjde krásně použít crossplatformě (hezký multijazyčný slovo ;-) )?

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

23.2.2012 10:00

To: M.I.K
Naprosto s Vámi souhlasím! Také by se mi nějaký takový program hodil :)

Kazan

Kazan

23.2.2012 10:01

me by stacil jen zapisnik na plochu jako je v miui ten widget nebo ve windows gadget na plochu vypada to jako utrzek papiru :/ ale neco peknyho na marketu zatim nalezam jen takove paskvily :/

skrz

skrz

23.2.2012 10:19

Kalendář a úkoly spojuje aplikace Jorte (osobně využívám pouze kalendář, na větším displeji je mnohem lepší, než standardní gCal).

Libb76

Libb76

23.2.2012 10:26

Touchdown, jediný problém je vysoká cena a nutnost (nejsem si jistý, jestli by to jelo i s něčím jiným) Exchange

Vogeles

Vogeles

23.2.2012 14:58

Evernote se mi osvědčil. Multiplatformní. Má i PC a web aplikaci. Dokonalé pro všechny typy poznámek… kreslené, hudební nahrávky, strukturovaný text, checklisty, fotky s popisem… a podpora v jiných programech (Twitter, Pulse aj.)

jhe

jhe

23.2.2012 15:52

ad Karel Kilián:
na ploše mi běží Agenda Widget – zobrazuje data z kalendářů i různých úkolovníků, takže úkoly i schůzky z kalendáře jsou v jednom widgetu na jedné ploše a na úkoly používám GTasks…
Vše běží jak má a zobrazuje se jak má… :-)

Yeerka

Yeerka

26.3.2012 17:00

Mám GS2 teprve pár dní a na Androida si teprve zvykám. Diář je absoulutně nejdůležitější nástroj, ale hlavmě jeho schopnost mi připomenout, že mám něco udělat. Všechny kalendáře z Android marketu, které jsem zkusil, to sice umí, ale oznámí mi událost krátkým zvukem. Když ho přeslechnu, mám smůlu. Předtím jsem měl NOKIA 5800 a tam se událost v kalendáři hlásí hlučně, vytrvale a opakovaně, takže pár let už jsem nikam nepřišel pozdě. Víte někdo, který nástroj typu “kalendář” to umí?

Karelk

Karel Kiliánexternista 25

27.3.2012 10:15

To: Yeerka
Dobrý den,

možná by Vám mohl vyhovovat Business Calendar. Jeho “zadarmová” verzi jsme recenzovali cca před rokem zde: https://www.svetandroida.cz/business-calendar-free-vymente-kalendar-za-lepsi-201106
Plná-placená verze pak nabízí i uživatelsky definovatelné upomínky.
BTW: zvuk kalendáře by snad měl jít změnit i ve výchozí aplikaci. Patrně to bude někde v nastavení (pod tlačítkem Menu) v sekci Nastavení připomenutí. Zkuste si nastavit jako tón třeba písničku – Samsung by to (snad) měl umět nativně.

RSS (komentáře k článku)