Menu

Spolujízda BlaBlaCar startuje: Svezte se do práce i do Chorvatska

blablacar aplikace
Spolujízda BlaBlaCar startuje: Svezte se do práce i do Chorvatska
Ohodnoťte článek

Služeb od obyčejných lidí pro obyčejné lidi za pomocí chytrých aplikací stále přibývá. Už se můžete bezpečně ubytovat u někoho doma skrze AirBnb, přenocovat zdarma a kulturně se obohatit díky Couchsurfingu a vyhnout se taxíkům pomocí Uberu. Dnešním dnem na český a slovenský trh vstupuje oblíbená služba BlaBlaCar, která se soustředí na dálkovou spolujízdu. Jak funguje a podaří se vám ušetřit na dopravě?

BlaBlaCar ušetří peněžence i životnímu prostředí

BlaBlaCar funguje již v mnoha zemích a soustřeďuje se na dálkovou spolujízdu. Nejedná se o žádné taxi nebo napodobeninu Uberu, BlaBlaCar nemá zajistit řidiči výdělek jako takový a rovněž vás nesveze na přivolání kdekoli po městě. Spolujízda se domlouvá s konkrétním řidičem i několik dnů dopředu a jedná se o převoz na delší vzdálenosti, například frekventovaná trasa z Ostravy do Prahy, jízdy na festivaly nebo kamkoliv jinam.

členové_BBC_image_foto

Nižší náklady na benzín a společnost při jízdě

Řidič si stanoví při zadávání cesty svou cenu, která mu sníží náklady na benzín. Vy se na základě jeho hodnocení, profilu a právě stanovené ceny můžete rozhodnout, zda se do vašeho cílového města svezete s konkrétním řidičem nebo si vyberete jiného. Výhodou je oboustranná komunikace předem – přesně víte, s kým budete auto pár hodin sdílet.

Jízdomat se spojil s BlaBlaCar

Možná je vám služba již povědomá skrze Jízdomat, který funguje na podobném principu. Dnešním dnem se obě společnosti spojily a existovat bude už pouze oblíbený BlaBlaCar. Stávající uživatelé ale mohou své profily snadno přenést do nové aplikace.

Výhodou pro uživatele volící si tuto formu přepravy jsou menší náklady řidiče na cestu, kterou by podnikl tak či onak a společnost. Případný spolujezdec může ušetřit oproti vlakové nebo autobusové dopravě, vždy však záleží na řidičem stanovené ceně. Pro ženy navíc funguje i možnost zvolit si ryze ženskou posádku auta.

Svezte se díky aplikaci i do Chorvatska

Pokud se navíc budete chtít vydat autem i za hranice, nic vám v tom nebrání. BlaBlaCar funguje prozatím ve 22 zemích s 25 miliony uživateli a všude na stejném principu. Můžete se tak v období letních dovolených svézt například i do Chorvatska. Samotná Android aplikace je přehledně zpracovaná a samotného vedení účtu i registrace jsou zdarma. Vyzkoušíte novou službu?

BlaBlaCar - spolujízda autem
BlaBlaCar - spolujízda autem

zdroj: tisková konference, tisková zpráva

Komentáře

Martin P.

Martin P.

13.1.2016 16:10

Zajímavé je, že jako klienty nás Jízdomat před touhle změnou „nevaroval“. Hmm asi aby jme neutekli ? Ale je vlastně kam ?…

Upřímně, případné poplatky za booking, nám co nabízejí spolujízdu, by vyřadili cca 80% potencionálních pasažérů z Jízdomatu v ČR.

Spolujízdy se tu v ČR mohou tvářit, že nejsou studentkou službou. Ale skladba cestující je realita, kterou PR nezvrátí. Nejme v Německu, kde je třeba normální, že spolujízdou jede i ing co rozhodně může jet za své medvědem. U nás se jednalo primárně o ušetření, případně jízdu v termín, kdy autobus\vlak nemůže sloužit. Nepočítám úchyly, co jezdí jen pro zábavu.

Blabla je aktuálně náhradou či nástupcem Jízdomatu xx let krok zpět. Pro pravidelnou spolujízdu nevhodné. To by potvrzovalo, že primárně sází na provize za sjednání dálkových jízd. Ikdyž zastropované, tak čím delší jízda tím víc provize.

Jenže když důraz na dálkové jízdy, tak proč třeba neumožňuje změnit měnu na € ?
Zadávání pravidelných jízd je úmorná ruční práce. Šablony to nemá ?!
Migrace uživatelů z JZD do Blabla byla polovičatá. Nepřeneslo to již vypsané jízdy, to je asi to nejcennější pro bývalé uživatele ! Na JZD bylo podívejte se na starém JZD jak to máte vypsané. Spousta lidí se již vyjadřovala, že k starým jízdám se nemohou dostat.. Tedy celé znovu ?

Napadá někoho nějaké pro ČR použitelná online mobilní náhrada jako Jízdomat ? Nebo budeme čekat na to už spolujízdu tu uvolní Waze (Google) ?…

Stileth

Stileth

z aplikace
13.1.2016 16:20

Pro ČR a SR bych asi prozatím doporučil spolujazdu na serveru somvprahe.sk
Je to sice primárně cíleno na Slováky v Praze, ale myslím že po domluvě se správcem stránky by se to dalo přeměnit na něco jako byl jizdomat a velká česká i slovenská města jsou už dnes.

Martin P.

Martin P.

13.1.2016 16:32

TO Stileth odběratel z aplikace dnes v 16:20 :… Opravdu takové jednoduché stránky, nebo nějaká stránka na FB nemůže Jízdomat nahradit.

Stileth

Stileth

z aplikace
13.1.2016 22:18

To jistě ne, ale pořád lepší než platit provizi ne?

Martin P.

Martin P.

14.1.2016 8:57

To Stileth odběratel z aplikace včera v 22:18 :…

Spíš je otázka stojí to za to ?…

Důvodem existence Jízdomatu byla především efektivita s ní se vázala velká uživatelská základna.

Pokud na Jízdomat se dívám jako na nástroj. Tak špatnou\nedostatečnou\neefektivní náhradu není problém najít, jsou jich desítky. …každý nástroj lze použít jako kladivo…
I lístečky s inzeráty na nástěnce obchodního centra jsou také „alternativa“ . Ale efektivita je mizivá.

Náklady na komunikaci ( SMS, hovory, mobilní připojení ) mohou u pravidelné spolujízdy na kratší vzdálenosti se blížit nějakému procentu ceny té spolujízdy. Tedy pokud někdo posuzuje afektivitu a nějakou mez užitečnosti je to na hranici.
Je prostě rozdíl spolujízda přes čtvrtinu Evropy, kterou plánujete i nějaký měsíc dopředu. A každodenní spolujízda pod 2€.

honzas17

honzas17

z aplikace
14.1.2016 12:35

Katastrofa. Blabla je nepoužitelná fraška. Nedokážu pochopit, jak se tvůrci Jízdomatu mohli takhle nechutně zaprodat a zradit tak všechny spokojené uživatele. Nutnost vyplnit 75 znaků k jízdě? Vtipné specifikování velikosti zavazadla? Schvalování každého prdu Blabla týmem? Nemožnost zadat cenu? O pravidelných jízdách ani nemluvím…pokud někdo víte o rozumné alternativě (nepočítám fb stránky), podělte se :)

RSS (komentáře k článku)