Spekulace: Samsung Galaxy S IV bude mít 4,99palcový displej a grafiku PowerVR

sg4_ico

Příští vlajková loď Samsungu je před svým oficiálním představením vždy zdrojem a inspirací pro celou řadu více či méně podložených spekulací, zaručených i zcela smyšlených informací. Přebrat se v kupě nejrůznějších údajů a potvrdit či vyvrátit relevanci informace, nebývá právě jednoduché, proto vám další várku přinášíme s upozorněním na začátku: všechno může být i úplně jinak!

Nuže, zatím poslední informace o Samsungu Galaxy S IV, který by měl spatřit světlo světa v prvním pololetí tohoto roku, vychází z plakátu, který měl Samsung vystavený na svém stánku během letošního CESu. Je na něm vyobrazen vývoj displejů Super AMOLED – úhlopříčky, rozlišení a hustoty obrazových bodů/jemnosti displeje – od roku 2010. Na obrázku sice není přímo řečeno, kterého telefonu se jednotlivé parametry týkají, nicméně, jak podotýkají redaktoři serveru Hi-Tech@Mail.ru, “člověk nemusí být génius, aby poznal, o jaká zařízení se jedná”.

Plakát, který měl Samsung na svém stánku na CESu Plakát, který měl Samsung na svém stánku na CESu

  • 3,97palcový displej s rozlišením 800 x 480 bodů (WVGA) – to je Galaxy S (květen 2010)
  • 4,27palcová obrazovka se stejným rozlišením – jasný Galaxy S II (únor 2011)
  • Zařízení s obrazovkou o velikosti 4,8 a 5,5 palců, představená ve 2. a 3. čtvrtletí 2012, to nemůže být nic jiného než Samsung Galaxy S III a Galaxy Note II.
  • Posledním v řadě je 4,99palcový displej s jemností 440 dpi. Asi nemusíme pochybovat o tom, jakému zařízení dá Samsung svůj zatím nejlepší displej. Zajímavé ovšem je, že jako termín uvedení tohoto displeje je prezentováno první čtvrtletí tohoto roku, což by znamenalo, že by nová vlajková loď Samsungu nemusela být představena v dubnu či květnu, jak se očekávalo, ale možná již v únoru nebo březnu.

Podle dalších zpráv Galaxy S IV nebude mít grafiku Mali, která byla součástí Galaxy S II, Galaxy Note, Galaxy S III i Galaxy Note II, ale PowerVR – tedy následovníka grafiky ze Samsungu Galaxy S. Taková změna směru se ale zdá být poněkud podivná, protože grafiku PowerVR používá ve svých mobilních zařízeních hlavním nepřítele Samsungu – společnost Apple, která má dokonce ve firmě Imagination Technologies 10% podíl.

Porovnání výkonu grafiky PowerVR Porovnání výkonu grafiky PowerVR

Zdroj: Hi-Tech@Mail.ru.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)