Spekulace: Galaxy Note 3 přijde ve 2 verzích – se SuperAMOLEDem a LCD

Samsung-Galaxy-Note-3-concept-11

A je to tu zase! Samsung Galaxy Note 3 sice ještě nebyl oficiálně představen, přesto už se o něm na internetu objevilo spoustu spekulací a je velmi zajímavé sledovat, co se nakonec potvrdí. Podle korejského Daum by měl tento tabletotelefon přijít ve dvou verzích. Lišit se budou technologií displeje – SuperAMOLED vs. LCD. A důvod, ptáte se? Údajně výrobní kapacity. Společnost Samsung používá displeje se SuperAMOLED technologií ve spoustě svých přístrojů a hlavně pak ve vlajkové lodi Galaxy S4. Ta se prodává skutečně hodně a logicky tak užírá velké množství výrobních kapacit. Nemalý podíl na tom má také výroba OLED televizorů.

Otázkou zůstává, kolik zákazníků by si pořídilo tento přístroj s LCD, když SuperAMOLED displeje jsou chloubou Samsungu. Příkladem může být model Galaxy S4 Active, který dostal LCD displej, zatímco “klasická” verze S4 disponuje SuperAMOLEDem. Jihokorejský výrobce vlastní 3% podíl společnosti Sharp, která se výrobou LCD displejů zabývá, a tak se přímo vybízí spekulace, že by Samsung použil LCD této společnosti.

Samsung-Galaxy-Note-3-concept-11

Zprávy o hardwaru se zatím nemění, a tak se pojďme podívat, co si zatím od třetího telefonního Notu slibujeme.

Co by měl mít přístroj pod kapotou?

  • displej: 5,99″ SAMOLED Full HD displej
  • procesor: 8jádrový Exynos Octa 5420 nebo Snapdragon 800
  • paměť: 3GB RAM
  • OS: Android 4.2.2/4.3
  • fotoaparát: 13 MPx

A kdy bude Note 3 představen? Zatím se nejvíce mluví o akci IFA 2013 v Berlíně, která startuje v září. Jako obvykle očekáváme akci Samsung Unpacked a skvělou prezentaci nového modelu.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)