Menu

Sony Xperia Z5 Premium: telefon z lepší společnosti (recenze)

Sony Xperia Z5 Premium titul 1
Sony Xperia Z5 Premium: telefon z lepší společnosti (recenze)
Ohodnoťte článek

V rámci loňského veletrhu spotřební elektroniky IFA2015 si pro nás společnost Sony připravila překvapení. Namísto očekávaných dvou modelů telefonu Xperia Z5 totiž v Berlíně představila Xperie Z5 hned tři. Tím třetím byl telefon Sony Xperia Z5 Premium, který jako první přišel s displejem o 4K rozlišení, ale zaujal například také použitím konstrukce z oceli. Po recenzích Xperie Z5 a zmenšené Z5 Compact jsme se rozhodli vám přinést test také tohoto vrcholného produktu mobilní divize společnosti Sony, i když v o něco kratší verzi než v plnohodnotné recenzi.

Obsah recenze

Balení bez překvapení

Pokud byste od balení telefonu, jehož cena přesahuje 20 tisíc Kč, očekávali nějaký luxus či nadstandardní kus příslušenství, budete zklamáni. Dávno pryč jsou doby, kdy patřilo Sony k jedněm z nejštědřejších výrobců a k telefonům přibalovalo nejen ochranné fólie na displej ale například také NFC tagy. V balení telefonu Sony Xperia Z5 Premium naleznete vedle telefonu samotného už jen sadu základních manuálů, nabíječku a USB kabel.

Sony Xperia Z5 Premium balení

Design a konstrukce: Déjà vu

V oblasti designu se Sony Xperia Z5 Premium oproti svým méně prémiovým sourozencům příliš neposunula. Vlastně celá řada nejvybavenějších Xperií z pohledu designu již nějakou dobu přešlapuje na místě a za poslední 3 generace těchto smartphonů by se inovace daly spočítat na prstech. Vraťme se ale zpět k testovanému telefonu Sony Xperia Z5 Premium, který je na první pohled prakticky identický s běžnou Xperii Z5. Největší rozdíl zde, vedle velikosti samotného telefonu, představuje zadní strana. Zatímco Xperia Z5 i její menší derivát přišla s novinkou v podobě skleněných zad s matným povrchem, verze Premium si zachovává lesklá záda.

Sony je známé tím, že nedává důvěru známým krycím sklům Gorilla Glass, ale používá vlastní řešení tvrzeného krycího skla. Rozdíl v odolnostech jednotlivých typů tvrzených skel sice posoudit příliš nedokážeme, Sony však můžeme pochválit za kvalitní oleofóbní vrstvu, díky níž prst po displeji klouže velmi lehce a z obou lesklých ploch lze snadno odstranit otisky a nečistoty. I tak jsou však záda standardní Xperie Z5 z našeho pohledu mnohem praktičtější. Pro test jsme měli k dispozici zlatou verzi, pokud se však rozhodnete pro chromovou variantu, připravte se na to, že záda telefonu bude tvořit dokonalé zrcadlo.

Další velkou změnou, která však není na první pohled vidět, je změna materiálu rámu. Zatímco běžná „zet pětka“ používá hliník, vrcholná varianta se může pochlubit rámem z oceli. Úhlopříčka displeje zde pak poporostla na 5,5″, a to, spolu s použitím těžší ocele způsobilo, že telefon patří k aktuálně nejtěžším na trhu. Na jeho 180 gramů jsme si však poměrně rychle zvykli.

Sony Xperia Z5 Premium záda 2

Jinak opravdu dobrý dojem z prémiového smartphonu kazily široké rámečky okolo displeje. Pro srovnání – konkurenční Huawei Mate 8 je větší pouze o 2,7 mm na výšku a 4,8 mm na šířku, oproti telefonu Sony Xperia Z5 Premium však nabízí obří, 6″ displej. Vzhledem k větším rozměrům a hranatým tvarům se pak telefon nedá příliš dobře ovládat jednou rukou. Někoho by však mohlo potěšit uchycení pro poutko v rámečku telefonu a vyryté logo Xperia nevypadá také vůbec zle.

Sony Xperia Z5 Premium logo

Příliš se nám ani nezamlouvalo vyřešení odstínění antén za pomoci plastových rohů na vnějším rámečku. Celkově se nám však design telefonu Sony Xperia Z5 Premium zamlouval, i když musíme uznat, že jeho zlatá varianta je velmi výrazná a každému se do vkusu rozhodně netrefí. Naštěstí je zde na výběr ještě zmíněná chromová a poměrně decentní černá verze.

Xperia Z5 Premium barevné varianty

Fungující čtečka otisků a nedosažitelná tlačítka hlasitosti potřetí

Ani u telefonu Sony Xperia Z5 Premium výrobce nezapomněl na čtečku otisků prstů zabudovanou v tlačítku napájení. Také zde pak čtečka funguje velmi spolehlivě a ano i zde nám malinko vadilo, že pro odemknutí telefonu se musí tlačítko nejdříve stisknout a poté ještě přiložit prst pro odemknutí. Jinak si však na výborně fungující čtečku nemůžeme stěžovat.

Použití čtečky otisků si můžete prohlédnout například na videu, ve kterém účinkovala běžná Xperia Z5, použití čtečky je však stejné i v případě Sony Xperia Z5 Premium.

Naopak velmi stěžovat si (opět) budeme na hloupě umístěnou kolébku pro regulaci hlasitosti. Zejména tlačítko pro ztišení se nalézá velmi nízko, kvůli čemuž je obtížně dosažitelné a při snižování hlasitosti tak reálně hrozí, že vám telefon z rukou vypadne. K pohodlí při regulaci hlasitosti zde nepřispívají ani vyšší rozměry a hmotnost přístroje. Alespoň, že Sony stále ještě nezanevřelo na dvoupolohové tlačítko spouště fotoaparátu.

Sony Xperia Z5 Premium tlačítka bok

4K v mobilu a tradičně skvělý zvuk

Hlavní novinkou, kterou na sebe telefon Sony Xperia Z5 Premium strhl pozornost je displej s až absurdním 4K (UHD chcete-li) rozlišením. To znamená, že použitý IPS displej o úhlopříčce 5,5″ nabídne dosud nevídanou jemnost obrazu 806 ppi (pixelů na palec). Takto vysokou jemnost nemá lidské oko šanci rozpoznat.

Problematice jemnosti displejů a nejen té jsme se věnovali ve článku „Jak vybrat mobilní telefon #4: Displej„.

Sony Xperia Z5 Premium displej 1

Pokud se obáváte negativního dopadu extrémně vysokého rozlišení displeje na baterii, tak se obáváte zbytečně. Displej telefonu Sony Xperia Z5 Premium totiž ve 4K režimu pracuje pouze u výrobcem zvolených aplikací, jako Galerie nebo při přehrávání videa prostřednictvím předinstalované aplikace. Po zbytek času funguje displej ve FullHD režimu. Rozdíl mezi oběma režimy fungování poznáte snad jen u prohlížení fotografií a videí skrze integrované a dodatečně nainstalované aplikace.

Například fotografie, zobrazené přes originální aplikaci a tím pádem ve 4K nabídnou nejen úžasně jemnou podívanou, ale také skvělý kontrast i živé barvy. Fotografie, zobrazené přes jinou aplikaci ve FullHD tedy mírně ztrácejí, špatně však na displeji rozhodně nevypadají. Důvodem hezčí podívané ve 4K režimu však není ani tak samotné rozlišení displeje, jako spíše dodatečná softwarová úprava od Sony, která zvýší kontrast a zvýrazní barvy. Rozdíl mezi 4K a FullHD na displeji telefonu Sony Xperia Z5 Premium po značném přiblížení si můžete prohlédnout níže. Zbylé vlastnosti displeje jsou srovnatelné s běžnou Xperií Z5, a to včetně čitelnosti na slunci.

Tradičně skvělý pak byl zvukový výstup skrze 3,5mm jack. Sony může být právem hrdé také na svou hudební aplikaci a celou řadu softwarových vylepšení v čele s jednoduchým, ale dostatečným ekvalizérem. Dobře funguje i režim ClearAudio+, který automaticky upravuje zvuk dle aktuálně poslouchané skladby. U tohoto režimu však velmi záleží také na používaných sluchátkách. A opět tradičně velmi dobré jsou také hlasité reproduktory.

Hardware na úrovni

Odhlédneme-li od displeje s vysokým rozlišením a větší úhlopříčkou, nabízí Sony Xperia Z5 Premium prakticky identickou výbavu jako běžná Xperia Z5. To však rozhodně není nic, za co by se telefon měl stydět. Výbava totiž zahrnuje například vysoce výkonný chipset Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32GB interní úložiště nebo baterii o kapacitě 3430 mAh. Kombinace daného chipsetu a dostatečně velké operační paměti pak zaručuje, že s výkonem nebudete mít problém ani v těch nejnáročnějších hrách.

Specifikace telefonu Sony Xperia Z5 Premium

 • Displej: 5,5'', IPS LCD, 2160 x 3840 px
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 810
 • RAM: 3 GB RAM
 • Fotoaparát: 23 MPx
 • Úložiště: 32 GB
 • Baterie: 3 430 mAh

Kompletní specifikace telefonu Sony Xperia Z5 Premium naleznete v našem katalogu Android zařízení.

Výdrž na baterii nezklame, ale ani nepřekvapí

Telefon Sony Xperia Z5 Premium jsme bohužel měli možnost si zapůjčit na pouze velmi omezenou dobu a tím pádem jsme nestihli provést všechny standardní testy výdrže na baterii. Při běžném, méně náročném užívání nám však telefon vydržel 2 dny na jedno nabití. Při náročnějším využití lze počítat s výdrží 1 až 1,5 dne. Nabití z 15% na plnou kapacitu originální nabíječce trvalo lehce přes 2 hodiny.

Xperia Z5 Premium výdrž

Systém: blesk je jeho pomalejší brácha

Sony patří k výrobcům, kteří si dávají na optimalizaci systému opravdu záležet a nejinak je tomu i v případě telefonu Sony Xperia Z5 Premium. Systém běžel po dobu testu maximálně svižně a nesetkali jsme se ani s náznakem záseku. V telefonu se sice zatím stále nachází „pouze“ Android 5.1.1 Lollipop a na Marshmallow se stále čeká, uživatele však může těšit alespoň fakt, že systém působí velmi svižně a nabízí celou řadu vylepšení, mezi které patří například:

 • miniaplikace,
 • schémata,
 • záznam obrazovky (video),
 • povedený přehrávač hudby,
 • vydařená správa napájení,
 • služba pro vyhledávání a uzamčení telefonu a další.

Zvlášť vyzdvihnout pak musíme aplikaci Lifelog, která nejen že dokáže zaznamenávat vaši fyzickou aktivitu, ale také sleduje, jak spíte a co s telefonem děláte. Dozvíte se zde tak například, jak dlouho jste na telefonu hráli hry, poslouchali hudbu či sledovali videa nebo kolik fotografií jste za den pořídili.

Systém telefonu si pak můžete blíže prohlédnout na videu s běžnou Xperií Z5, i v tomto ohledu se totiž jedná o prakticky identické produkty.

Fotoaparát stále lehce za konkurencí

Fotoaparát telefonu Sony Xperia Z5 Premium se chlubí vcelku zajímavými parametry, mezi něž patří například snímač s rozlišením 23 MPx a technologií fázového ostření nebo objektiv o světelnosti f/2.0. Nechybí ani možnost natáčet videa o rozlišení až 4K při snímkovací frekvenci 30 FPS nebo 1080p při až 60 FPS.

Sony sice patří mezi přední výrobce fotografických čipů, jeho vlajkové modely však v oblasti fotografií za konkurencí paradoxně mírně zaostávají. Může za to především nedokonalý software fotoaparátu. Zejména jeho automatika občas špatně vyhodnotila danou scénu, což mělo za následek nepříliš povedený snímek. Celkově jsou fotografie z telefonu dobré, ale v ničem zvlášť nevynikají.

Chaotická aplikace

Aplikace fotoaparátu je sice přímo nabušená nejrůznějšími funkcemi, často je to však na úkor její celkové použitelnosti. Setkáváme se zde také s řadou nelogičností. Kdo z vás by například hledal možnost natáčení 4K videa pod kolonkou „aplikace“?

Základním režimem fotoaparátu je SuperAuto. Za zmínku stojí i další režimy, jmenujme například:

 • Ručně, který umožní detailnější volbu scény.
 • 4K video.
 • TimeShift video.
 • Plynulé Panorama.

Fotografie

Video

Závěr – Sony Xperia Z5 Premium

Telefon Sony Xperia Z5 Premium na našem trhu seženete za cenu okolo 23 tisíc Kč, což není zrovna málo. Troufáme si však tvrdit, že ani samotné Sony neočekává, že se z telefonu stane prodejní hit.

Graf ceny produktu Xperia Z5 Premium poskytuje server Heureka.cz

Jedná se totiž o velmi specifický produkt, který rozhodně není určen masám. Tuto „prémiovku“ si totiž nekoupí běžný uživatel, který chce za své peníze dostat to nejlepší, ani člověk, pro kterého je na prvním místě styl. Ne, tento telefon si koupí někdo, kdo se chce v první řadě odlišit a mít něco, co jen tak někdo nemá a přitom mu příliš nezáleží na ceně daného zařízení. Z tohoto úhlu pohledu dává smysl i zařazení do nabídky velmi nápadné zlaté a chromové verze tohoto telefonu.

Finální verdikt: Sony Xperia Z5 Premium je bezesporu povedený telefon, z pohledu emocemi nezkaleného úsudku však základní Xperii Z5 nikam příliš neposouvá a navíc je i výrazně dražší než ona základní varianta. Pokud však spadáte do výše popsané kategorie uživatelů a vyšší cena vás neodradí, koupě tohoto telefonu litovat určitě nebudete.

Klady

+ Nekompromisní hardwarová výbava.
+ Prémiové zpracování i materiály.
+ Nádherný displej.
+ Velmi dobře fungující čtečka otisků prstů.
+ Nadprůměrný fotoaparát s hardwarovou spouští.
+ Skvěle odladěný systém s řadou vylepšení.
+ Zvýšená odolnost IP68.

Zápory

– Vysoká cena.
– Velké okraje okolo displeje.
– Vysoká hmotnost.
– Špatně umístěná kolébka hlasitosti.
– Lesklá záda.

Za zapůjčení děkujeme společnosti Sony.

Komentáře

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
20.2.2016 6:23

To je tedy super trend, šplhat se s cenovkou nad 20tis. Jinak, na tu hmotnost bych si tedy osobně rychle nezvykl. Stačí mi občasné použití Huawei G7(163g) a ve srovnání s mou P7 už je to opravdu dost citelný rozdíl.

lggl

lggl

z aplikace
20.2.2016 6:56

Petr Rolf. Dokud to budou lidi kupovat tak budou telefony (vlajkové lodě) neustále zdržovat. Zkuste uhádnout která značka nastavila tento trend. Jinak z5 za tu cenu bych si nekoupil. Díky redakci za recenzi.

matys

matys

z aplikace
20.2.2016 7:16

fakt nechapu tu vasi politiku. vsechno by jste chteli zadarmo nebo co nejlevnej ale kazdy v praci rve ze chce zvisit plat. Pokud kazdy podnik bude prodavat s minimalnim zarobkem tak si lidi v tech zas…anych fabrikach nikdy nevydelaj korunu navic. Bohuzel to je vas ceskej zvyk furt na neco remcat.

j.svoboda

j.svoboda

z aplikace
20.2.2016 7:26

Opet tlacitka na displeji a pod nim prazdny ramecek. Nechci takove telefony.

rokyshit

rokyshit

z aplikace
20.2.2016 7:29

A čím zaujme Samsung.Vzhled furt stejný.Zpracování též.A o nástavbě Touchwiz radši ani psát nebudu.Furt lepší Sony než Samshit.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
20.2.2016 7:33

Matys: však ti nikdo v pořízení a dotování nebrání;-) Mě to naštěstí už přešlo.

dunco

dunco

z aplikace
20.2.2016 7:36

Díky, za recenzi, sice trochu zfušovaná, ale lepší než nic. Už se těším na komentáře, to bude zábava.
JorEl:jaké chyby? Fotoaparát a průšvih, kde jsi na tom byl, to pouze zde mají s ním problém. Zkus si natočit video tímto foťákem třeba při jízdě na lyžích a posereš se jakou má stabilizaci obrazu, kam se hrabe Samsung.Sony jako jedno z prvních začalo používat kombinaci skla a kovu,teď se dá říci, že ostatní se používáním těchto materiálů pouze opičí. A to bylo řečí jak je sklo a kov na prd. A až vyzkoušíš rychlost telefonu v praxi tak se poděláš z jeho optimalizace. A cena, ta byla snad u Samsungu nižší? Telefon se dá již koupit za daleko méně než zde uvádí. Nejdřív vyzkoušej a pak teprve pomlouvej.

dunco

dunco

z aplikace
20.2.2016 7:41

Redakce :komentáře se nějak divně řadí 😂.

Luis

Luis

z aplikace
20.2.2016 7:45

Jsem šťastným uživatelem Z3 compact a design Sony se mi moc líbí. Samsung dnes má každý druhý a nevidím na tom nic zajímavého.

JorEL

JorEL

20.2.2016 7:59

Je to prostě pořád stejné Sony se stejnými chybami jako u předchozích modelů. Ani vte4inu bych nad ním neuvažoval a sáhl po S6, nebo něčem podobném. Tohle kromě nesmyslné ceny nemá čím zaujmout. Design kterým Sony unudilo i ty nejvěrnější fandy, já už další Sony taky nekoupil, od Z1 se prakticky nic nezměnilo, bohužel konkurence je dnes jinde. A to nemluvím o největším průšvihu kterým je fotoaparát. Mají na to, ale mezi tu elitu prostě nepatří a je to jenom jejich vina.

Jirka Sandal

Jirka Sandal

z aplikace
20.2.2016 8:17

Ta Z5 je dobra len nudny ten samy design. a hrubka prehnana hlavne na z5 compact… Bateria slaba,a zbytocne rozliseni displeje.

Deneden

Deneden

20.2.2016 8:51

Tak to ovládání hlasitosti je mega stupidita, už jen kvůli tomu bych si to nekoupil a o rozlišení displeje nemluvě, úplná zbytečnost. Jinak pořád stejné Sony, žádné změny.

rokyshit

rokyshit

z aplikace
20.2.2016 9:00

Říká někdo kdo 2K 4K nikdy neviděl.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
20.2.2016 9:19

Vladimír Březina: dobrý koment:-)

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
20.2.2016 9:22

Redakce : litá Vám tu čas a tím pádem je řazení příspěvků zmatené, chtělo by to nejspíš napravit;-)

Mseby

Mseby

20.2.2016 9:27

Je určitě dobře že to 4K je jen v některých aplikacích. Desing se mi u mého mobilu (Xperia Z3 Compact, a obecne u Sony) dost líbí, jenom nechápu proč neudělali menší rámečky (aspon jako zminena Z3 Compact). To tlačítko pro ovládání hlasitosti se neovládá vyloženě hrozně, ale nad vypínacím tlačítek by to bylo na 100 % lepší.

Vladimír Březina

Vladimír Březina

20.2.2016 9:46

Teda napsat olejofobní a ještě to zvýraznit, to už je vážně trochu moc :)
Co se telefonu týče, vypadá to spíš jako cvičení na téma „co umíme poskládat“, byť v podání Sony to vypadá spíš na něco ve smyslu „jak udělat kolem normálního displeje co největší tělo“, protože to je kategorie, v níž Sony tradičně exceluje. Jinak ale nevyčnívá v ničem. Samozřejmě až na displej, ale dávat na úhlopříčku, na níž je i 2K naprostá idiocie, 4K, no radši to ponechám bez komentáře. Cenu bych neřešil. Kdo to chce zaplatit, tak to zaplatí, kdo ne, koupí jinde. Navíc když to vezmu kolem a kolem, telefony jsou teď levnější, než kdy jindy. Každopádně se není čemu divit, že je na tom mobilní divize Sony tak, jak na tom je. Myslím hospodářsky.

JorEL

JorEL

20.2.2016 10:56

Dunco: fotoaparát, na to, že pochází z jejich dílny nedosahuje tak dobrých výsledků jako když ho použije konkurence, Samsung fotí lépe. Sony možná točí lepší viedea, ale osobně mě zajímá foto, kde mělo Sony vždy rezervy, s mojí Z3c jsem si něco užil. Jinak kombinaci skla a kovu Samsung okoukal od iphonu 4, který s ním tak jako první přišel. Mám Sony foťák, fotí bravurně, ale v telefonech je to horší, konec.

dunco

dunco

z aplikace
20.2.2016 11:06

JorEl :tak hlavně, že už víme co kde Samsung okoukal. Už stařičký Z bylo ze skla a kovu,. Nevadí kup si S7 za 30 000 a nebo A5 nebo A3 kde zaplatíš dardu za hovno 😱. Mě je to už u zadku, momentálně mám Honor7 a jsem naprosto spokojen. Akorát mi vadí debilní kecy lidí co Sony viděli akorát na obrázku. Já mám aspoň mnohaletou praxi s telefony Sony a ty co jsem si koupil fungovaly na jedničku. Samozřejmě některé modely se jim nepovedly, proto jsem se jim také vyhnul😁.

TeltroN

TeltroN

z aplikace
20.2.2016 11:34

Nemám problém s cenou přes 20k. Alespoň to nemá každý trouba. I když i sem tam se objeví nějaký zoufale co si telefon za takové peníze koupí na splátky 😀
… ale za tohle fakt nee

ouroboros

ouroboros

20.2.2016 11:49

Stale stejne chyby (siroky ramecek, fotak, mezera pod domovskejma tlacitkama,prestrelena cena) – pro me nezajimavy pocin a to jsem velkej fanda sony.

Vašek Švec

Vašek Švec externista

20.2.2016 11:55

Vladimír Březina Chybička se vloudila, díky za upozornění, opraveno :)

dunco

dunco

z aplikace
20.2.2016 12:18

JorEl : promiň, ale zřejmě Ti dělá potíže psaný text, tak si to přečti ještě jednou co jsem napsal a hezký zbytek dne.

JorEL

JorEL

20.2.2016 12:54

Dunco: jak jsem psal mé poslední Sony bylo Z3 compact a když jsem zkusil Z5 věděl jsem, že se vlastně nic nezměnilo. Nevím kde si přišel na to, že si budu kupovat S7, kdybych chtěl Samsung tak sáhnu po S6 která je dnes za babku a mimochodem fotí také lépe než Sony :-) Tvá úvaha nad tím co si koupit je taky zcestná, sám používáš Honor, takže o čem se tady vůbec bavíme….

TeltroN

TeltroN

z aplikace
20.2.2016 13:05

V čem bylo Sony nej jsou kamery. VŠE ostatní spis lepší průměr. Mezi špičku digitální fotografie se chtěli natlacit ale pohoreli. Jejich telefony od Arc S už nejsou nic moc. Poslední kolekce Z, je zvenčí Huj a uvnitř hnůj.
Jako příklad lze právě použít právě foto modul Sony, který mám třebas v Note 4. Note fotí s těžkou konkurencí daleko daleko líp, než když stejný modul použije Sony do svého telefonu. Ocas typu dunco bude mlit porad sve, ale tak to prostě je. Co ujde je odladění systému.

doubt2doubt

doubt2doubt

z aplikace
20.2.2016 14:35

Note 4 fotí nahovno protože Sračkung neumí udělat postrocessing, vlajkové lodi Sony fotí o poznání lépe než Sračkung bez ohledu na použité senzory.

Sračkung neumí udělat hezkou fotku na první namáčknutí, většina fotek z Note 4 i S6 leze hnusných.

Sony je na tom o dost lépe.

optimas

optimas

z aplikace
20.2.2016 14:38

j.svoboda tak si kup samsung s předpotopním tlačítkem a nepruď tady. Tvoje názory nikoho nezajímají, protože jsou lidé co tenhle systém tlačítek vítají.

dino

dino

z aplikace
20.2.2016 14:55

celou dobu jsem hen četl komentáře. ..a myslel že se nezúčastnm komentu…ale nejde to. Na začátek zdůrazňuji…že se focení věnuji a dokážu posoudit kvalitu fotek. Telefon jsem vždy kupoval s okem fotografa. U Sony Z3 Compact jsem byl velmi spokojený. ..parádní stroj….ale když jsem dostal do ruky Samsung s6…fotky má o level výše…a řadím ho mezi top fotomobil. Když jsem týden tomu prodaval s6 (koupil jsem si edge) koupil ho profesionální fotograf. ..který nejdříve uvažoval o Lg a Iphonu…domluvili jsme se že nezávazně skusi s6… po natočení videa a pár fotkách byl absolutně spokojený. ..a děkoval že jsem mu ušetřil prachy (už byl připraven koupit iPhone) … včera mi psal email…kde vychvaloval kvalitu fotek….ale přece se se stačí i podívat na net co píšou lidi. … a v slepem testu získala s6 65procent a roznesla konkurenci. A jesi tady nějaký amatér píše bludy o tom že Sony fotí lépe. …jenom se strapnuje a mlátí hlavou o zeď. .. Akdo chce si koupí s6 už za 9000 a má co se týče focení nej stroj….to je pro mě nejdůležitější kritérium. ..a umím ho posoudit…někdo další umí posoudit jiné aspekty. Já píšu o tom čemu rozumím.

dunco

dunco

z aplikace
20.2.2016 15:01

dino :ok, ale chtělo by to spíše porovnat Z5 a S6, Z3 Compact je už trochu starší model 😀.

lggl

lggl

z aplikace
20.2.2016 15:03

Dino já fotím zrcadlovkou. Ale vy budete jistě profesionál. Když tak dejte odkaz na vaše webové stránky a já vám dám svůj jsem na fotografie pořízené mobilním telefonem zvědaví dobře?

rokyshit

rokyshit

z aplikace
20.2.2016 15:03

Profesionální fotograf používá foťák.A ne sračkovej telefon.

Petr Rolf

Petr Rolf

z aplikace
20.2.2016 15:09

Pravda je , že Sony se ohledně fotoaparátu chvástá krapet neadekvátně v porovnání s konečným výsledkem. A toto platí již pár let.

doubt2doubt

doubt2doubt

z aplikace
20.2.2016 16:12

Video má nejlepší iPhone, Sony fotí o řád lépe než Sračkung.

Dino ty vylhaný historky jsou ještě průhlednější než Faktuzovo.

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

20.2.2016 17:06

Ten nadpis :D :D :D :D :D Já umřu :D :D :D :D

Mseby

Mseby

20.2.2016 17:13

Už jsme se báli, že neprijdeš. :) :)

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

20.2.2016 18:57

Mseby: To víš, humor to je moje :-D Redakce má u mě +1 za sarkasmus :D

Fuerte

Fuerte

z aplikace
21.2.2016 8:52

kdyz jsem porovnaval fotky z s6 a z5 tak se muzu jen smat ..protoze s6 fakt nefoti lepe spise hur a kdyz jsem porovnal s xperia Z1 tak jsem presvedceny ze si samsung za recenze necha asi fakt platit protoze fotky nejsou o nic lepsi ..bodejt by byly kdyz je to fotocip ze stejne tovarny..za sera bez blesku tyhle telefony foti marne vsechny..:D

Richy

Richy

21.2.2016 14:01

Mobil vlstním a ceny 22K nelituji. Když jsem četl tuto recenzi, musel jsem se opravdu smát. Používal jsem mobily s volume v horní části mobilu a ted mam tenhle a změnu jsem ani nezaregistroval. Pak ten obrázek nahoře FullHD vs 4K je také směšný. Na obou obrázcích je fotka ve FullHD kvalitě a není divu, že tam není rozdíl, protože Premium na FullHD obrázky nereaguje. Pokud tam dáte fotku ve 4K spektrum barev se rozšíří dvakrát v obou osách a obraz získá úplně jiný rozměr. Vuhled je naprosto luxusní, i kdyby jste zavřeli oči a nedívali se na to tak ten pocit je prostě luxusní, plast vůbec necítíe. Procesor je kvalitní, necítím přehřívání ani náhodou. To co říká autor je směšné a neodborné, omýlá fráze z ostatních webů placený Samsungem a Applem.

Luzda

Luzda

21.2.2016 14:01

Zajímalo by mne jak si poradí s videem z koncertu :-D Zdali se to vyplatí si ho kupovat. Hlavně že točí videa pitomých tramvají, pokud mám vyzkoušet kvalitu vide a reproduktoru,myslím že nic lepšího na test není než koncerty

dunco

dunco

z aplikace
21.2.2016 18:13

Luzda :jo všichni natáčíme koncerty sašku😂.

orgasmic

orgasmic

23.2.2016 2:37

dino: Co takhle se naučit pravopis? Číst se to po Tobě nedá, ty profesionále :D

inthoxic87

inthoxic87

4.3.2017 16:25

Zdravim vsechny…
Tak predne je umisteni tlacitek hlasitosti jen a jen o zvyku!!!
Kdo chce hledat chyby,vzdy nejakou najde…A je jedno,jestli se jedna o „chybu“,ktera vadi vsem nebo konkretnimu jedinci!!!Me osobne zase strasne vadi tlacitko pod displejem u samsungu nebo taky ctecka otisku na zadni strane u huawei
Uprimne netusim,jak dlouho redaktor testoval z5,ale asi ne dost dlouho…
Ja mam z5 premium uz bez mala rok a nemam si v celku na co stezovat…
Mam i z1 compact,mel sem i z3 v ruce a podle me super stroje…
Ze by appka fotaku byla u z5 premium nejak preplacana nebo neprehledna,urcite neni!!!
Fotky porizuje rychle,v rezimu super auto se mi ani jednou nestalo,ze by telefon spatne vyhodnotil scenu,nikdy jsem nic nemusel fotit dvakrat a snimky jsou neskutecne ostre i pri zvetseni uz porizene fotky…Ukazky fotek 4k a fullHD,ktere jsou vyse,jsou uplne mimo!!!
Jak uz nekdo podotknul vyse,foto ve 4k by vypadalo uplne jinak!!!jasnejsi a kontrastnejsi barvy,hloubka snimku a ostrejsi detaily
Iphony se s tim rozhodne nemuzou merit ani nahodou!!!A galaxy note jak by smet!!!
Nwm jak je na tom galaxy s7,ale neholduju „plavani s davem“,takze bych urcite nebral samsung,ktery ma kazdy debil a na ktery jsou reklamy na kazdem druhem rohu!!!
Sony naproti tomu sve produkty nikomu necpe a neutraci za reklamy…Proc???Nepotrebuje to!!!
Valna vetsina ze „zdejsich kritiku“ videla z5 nebo z5 premium tak maximalne na fotce a nebo ho drzeli tak cca 10 minut nekde v prodejne,ale uz tady pisou,jak je to porad stejny telefon uz od z1 a jak je vsechno ostatni lepsi…Ze se sony neadekvatne chvasta fotakem uz par let???A kde presne se s nim chvasta???Na svych vlastnich webovkach??? :D :D :D
Pro bezne pouzivani je fotak z5 premium az az…Dokonce i pro tisk na vetsi format…
DINO: A jestli je tu nejaky profesionalni fotograf,ktery porizuje fotky mobilem (at uz jakymkoli),tak u takoveho bych si nenechal udelat ani prukazove foto!!!A uz vubec ne galaxy s6!!!To mas zeleny zakal nebo vlci mlhu,ze pises o s6 jako o top fotomobilu???Takovy blabol :D :D :D
Btw DUNCO: nn,vsichni si natacime jedouci tramvaje a podobne chujoviny…Ale koncerty,na ktere se clovek dostane treba jen jednou za zivot si nikdo nefotime ani nenatacime!!! :D :D :D
Omg co kouris,ze poustis do eteru takove hovna???
JOREL: Se z3 compact jsi byl spokojen???Ty jsi asi taky poloslepy,kdyz podle tebe neni mezi z3 a z5 rozdil ve fotkach!!!Mozna tak mezi z1 compact a z3 compact…Tam se fotak az na moznost videa ve 4k nezmenil…Ale z5 je uz nekde uplne jinde!!!
Pokud bude admin tak hodny a pisne mi maila,velice rad mu poslu nejruznejsi fotky porizene z5 premium k uverejneni pro tuto diskusi…V ruznych dennich dobach,pri ruznem osvetleni,venku i uvnitr…
A pak uvidime,jestli je na tom sony a konkretne z5 tak,jak tady nekteri tvrdi…
Ztm PEACE

RSS (komentáře k článku)