Sony Xperia M4 Aqua: voděodolné osmijádro se 2 GB RAM (první pohled)

Xperia-M4 Aqua titul

Společnost Sony na barcelonském veletrhu MWC 2015 právě představila novou generaci dostupného, voděodolného smartphonu Xperia M4 Aqua. Oproti předešlé generaci se novinka dočkala vylepšení prakticky ve všech směrech. Můžeme se tak těšit na schopný hardware, zabalený do konstrukce, odolné vůči vodě i prachu, vyvedené v klasickém Xperia designu. Dle tvrzení samotného Sony se jedná o telefon bez kompromisů, který přináší funkce vrcholné řady Z v dostupnějším provedení a v tomto segmentu nemá konkurenci. Posuďte sami do jaké míry je toto tvrzení pravdivé…

Solidní střední třída

Displej u nové Xperie M4 Aqua poporostl na úhlopříčku 5″ a jeho rozlišení činí dostatečných 1280 x 720 bodů. Výkon telefonu dodává 64bitový, osmijádrový chipset Qualcomm Snapdragon 615 s jádry Cortex-A53 taktovanými na 1 respektive 1,5 GHz. Grafický výkon dodá čip Adreno 405. Potěšující je také údaj o velikosti operační paměti RAM, ta má kapacitu dostatečné 2 GB. Pro uživatelova data je připraveno interní úložiště 8 nebo 16 GB rozšířitelné o paměťové karty microSD. Nechybí ani podpora LTE sítí. Slibně zní také informace o hlavním fotoaparátu. Ten má rozlišení 13 MPx se světelností F2.0 a citlivostí ISO 3200, obsažena je také funkce Superior Auto, která by měla nabídnout co nelepší fotografické výsledky a maximálně snadnou obsluhu díky schopnosti rozpoznat až 52 různých scenérií a situací – například fotografování za horšího osvětlení či v protisvětle. Xperia M4 Aqua myslí také na stále populárnější selfie, je proto vybavena čelním 5MPx fotoaparátem se super širokoúhlým 88° objektivem. Telefon bude již z výroby obsahovat předinstalovaný Android 5.0 Lollipop.

Použitá baterie má kapacitu 2400 mAh. To na jednu stranu není úplně lichotivá hodnota, na stranu druhou je společnost Sony dobře známá výbornou optimalizací spotřeby energie spojenou s povedeným režimem STAMINA. Díky tomu by telefon měl zvládnout 2 pracovní dny případně v režimu Ultra STAMINA, ve kterém se funkce smartphonu omezí na minimum, by měl telefon vydržet v provozu až 10 dní.

Konstrukce vzdorující vodě i prachu

Jak jsme již zmínili, Xperia M4 Aqua disponuje vodě i prachu odolnou konstrukcí konkrétně pak dosahuje ratingu IP65 a IP68 a dle výrobce tak vydrží ponor do hloubky až 1,5 metru po dobu 30 minut. Zajímavostí a praktickým detailem je také fakt, že jak microUSB tak ani 3,5mm jack konektor není chráněn krytkou, která může být při každodenním používání poměrně na obtíž. Rozměry telefonu činí 145,5 x 72,6 x 7,3 mm a hmotnost 140 g.

Xperia M4 Aqua by měla být dostupná od jara 2015 za cenu 299 € (přibližně 8 200 Kč).

Videopohled

Sony Xperia M4 Aqua – první pohled

Sony Xperia M4 Aqua - první pohled

Fotogalerie

Jak se vám Sony Xperia M4 Aqua líbí?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)