Menu

Oblečte svůj Android do stylu Sony Xperia (návod)

Sony_Xperia_Z5
Oblečte svůj Android do stylu Sony Xperia (návod)
Ohodnoťte článek

Testovací projekt japonské společnosti Sony „Concept for Marshmallow“ poodhalil celou řadu zajímavých nových funkcí, které by spolu s aktualizací na Android 6.0 Marshmallow měla dostat modelová řada Sony Xperia. Jednou z největších novinek má být upravený launcher, který proti stávající verzi přináší mnoho funkcí navíc.

Zkuste nový styl Sony Xperia na svém telefonu!

Protože se launcher povedlo vypreparovat a portovat, může si ho otestovat prakticky každý, kdo má zájem. Jedinou podmínkou k tomu, aby takzvaný „xMarshmallow Concept Launcher“ fungoval, je operační systém Android 5.1.1 Lollipop nebo novější.

Beta verze byla testována na telefonech Sony Xperia Z1, Z2, Z3 a Z5, ale měla by fungovat na jakémkoliv smartphonu, byť samozřejmě mohou existovat výjimky. K instalaci a používání nebudete na Androidu 5.1.1 potřebovat práva roota. K dispozici je ale ještě jedna verze, která pracuje na zařízeních Androidem 5.0 a vyšším, nicméně ta práva roota vyžaduje.

Launcher obsahuje známé animace, dok a nastavení ikon, asi nejvíce však potěší, že je prakticky kompletně lokalizovaný do češtiny.

V nastavení domovské obrazovky aplikace rovněž podporuje změnu ikon pomocí balíčků, které jsou k dispozici v Obchodě Play. Stačí jen otevřít nastavení launcheru a vybrat požadovaný balíček.

Pokud si chcete na závěr týdne vyzkoušet něco nového, instalační balíček APK je k dispozici zdarma pod odkazem níže.

Jak to funguje v praxi, můžete vidět v následujícím videu.

Na co se můžete těšit?

Soudě ze zběžného otestování na telefonu Google Nexus 4 se systémem Android 5.1.1 Lollipop můžeme tvrdit, že se jde o plnohodnotný launcher s řadou možností přizpůsobení. Ve výchozím nastavení je úvodní obrazovka podobná stylu a filozofii MIUI, kde tlačítko pro vstup do seznamu aplikací nahrazuje rychlé vyhledávání. Po klepnutí na toto tlačítko jsou kromě funkce vyhledávání připraveny například seznamy nejčastěji používaných a doporučených aplikací.

Pokud by vám tento způsob nevyhovoval a raději byste používali standardní pojetí práce s aplikacemi, můžete to změnit v nastavení launcheru v sekci Rozvržení obrazovky. Kromě toho lze v nastavení ovlivnit například velikost a vzhled ikon, zobrazovat názvy aplikací v dokovací oblasti, nebo upravit grafický efekt při přechodu mezi obrazovkami.

Jak nainstalovat xMarshmallow Concept Launcher?

  1. Instalační balíček si stáhnete podle toho, jakou máte verzi Androidu (pro 5.1.1 a vyšší bez roota/pro 5.0 a vyšší s rootem).
  2. S verzí pro Android 5.0 je nutné flashnout stažený soubor přes recovery. Před tímto krokem doporučujeme provést zálohu.
  3. Verzi pro Android 5.1.1 rozbalte a balíček APK zkopírujte do telefonu.
  4. Zkontrolujte, zda máte v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů (sekce Zabezpečení-Neznámé zdroje).
  5. Spusťte stažený balíček a proveďte instalaci.
  6. Stiskněte tlačítko Domů a zvolte aplikaci Xperia – domů.
  7. Při opakování této akce můžete zvolit tento launcher jako výchozí – stačí v tomto případě využít volbu Vždy.

Další informace o tomto projektu najdete v příslušném vlákně fóra XDA Developers, kam autor prakticky každý den uvolňuje novou verzi.

V komentářích pod tímto článkem se můžete podělit o své dojmy a zkušenosti s instalací, používáním a možnostmi aplikace xMarshmallow Concept Launcher.

Zdroje: Android Authority, Xperia Blog, Phone Arena, Xperia Themes, Android Community.

Komentáře

Tester0126

Tester0126

5.2.2016 20:04

Ne!

rokyshit

rokyshit

z aplikace
5.2.2016 20:09

Proboha proč bych to dělal.Jeden velkej hnus fialovej.

Streetpunx

Streetpunx

z aplikace
5.2.2016 20:31

Tak to je fakt nepřehlednej a nefunkční děs. Raději zpět k Nova Launcheru. :-)

Faktuzorigamaxik

Faktuzorigamaxik

5.2.2016 20:53

Proč by to někdo proboha dělal ? :( Udělat tenhle krok mi přijde stejně odporné, jako se celý den nemýt a jít do společnosti …

coyd

coyd

5.2.2016 21:03

Taky mi unika smysl instalovat si do mobilu tenhle des :)

mimar48

mimar48

z aplikace
5.2.2016 21:59

Možnost úprav prostředí k obrazu svému je super, ….
… ale tohle vážně ne.

Samozřejmě proti gustu…

JAZZMAN

JAZZMAN

z aplikace
5.2.2016 22:49

Proč by to probůh někdo dělal?

LubiCzech

LubiCzech

5.2.2016 23:48

„Dunco“ – vysvětli prosím …

Lubik

Lubik

6.2.2016 1:24

Tohleto same bylo pred nekolika dny na xperia.cz.Kazdopadne tento web kazdy nesleduje,tudiz je dobre,ze je to i zde.Akorat mechapu proc neldo tento launcher zhazuje a rika ze je to hnus.Je to.klasickej laumcher jako ma kazdy sony,tudiz nijak zalagovanej a zadne omalovanky.Akorat tenhle ma vice moznosti nastaveni.A nezabira x mb.Ja ho nedavno zkousel s kombinaci ikon glass a nemuzu proti tomuto launcheru rict pul slova…hezkej,stabilni,rychlej a zdarma.

Fuerte

Fuerte

z aplikace
6.2.2016 8:55

super :-) mega rychly jednoduchy ..me se treba libi hodne :-)zadne debilni barvicky proste krasne cisty elegantn jednoduse nastavitelný…taky nezabira vubec skoro zadne misto a nevybiji tel jako jine launchery … jako jeden z mala nejvice podobny stock androidu…moznost menit ikony je vyborne… :) konecne neco pekneho oproti tem „korejskym“ launcherum které vypadaji otresne

lggl

lggl

z aplikace
6.2.2016 10:59

Vyzkoušel jsem funguje hezky svižně. Faktuž ty se myješ když vylezeš z kanálu a jdeš na nádraží na krabičák 😃

Karel Kilián

Karel Kilián externista

6.2.2016 11:53

Já to nainstaloval na Z3, vrátil jsem se z moderního stylu ke klasice a musím konstatovat, že ten launcher se povedl :)

Abdul_Hasan

Abdul_Hasan

6.2.2016 13:16

Autoři aplikace mě pobavili, co je na bordelu na obrazovce ve stylu MIUI či iOS moderního?

Fuerte

Fuerte

z aplikace
6.2.2016 13:54

abdul souhlasím ten moderní styl je taková čína ale jinak je super jako nahrada za stock hlavne od samsungu ktery je fakt skaredy …

aluky

aluky

24.2.2016 21:11

Vždycky jsem byl fanoušek aplikací od Sony a tenhle launcher je prostě paráda…jenom je hrozná škoda, že ikona otevírající app drawer je na QHD displeji docela nehezky rozmazaná…je holt vidět, že Sony ještě žádný QHD telefon nemá…škoda

honzah

honzah

25.2.2016 8:59

Kdyz buh stvoril zemi, tak presne tohohle se obaval.

RSS (komentáře k článku)