Sony představilo SmartWatch 3 – sportovní hodinky s GPS a Android Wear

sony smartwatch 5

Nabitý den na veletrhu IFA 2014 pokračuje. Sony představilo třetí generaci svých chytrých hodinek SmartWatch. Stačí rychlý pohled a je jasné, že ty, kteří hledají klasický vzhled a doplněk k obleku, SmartWatch 3 příliš nenadchnou. Sportovní nadšence by ale mohly. Hodinky jsou vodotěsné a běží v nich systém Android Wear.

Sony smartwatch 3 1

Stejně jako ostatní wearables má i novinka od Sony v zásobě řadu senzorů, sloužících k měření fyzické aktivity. Akcelerometr nebo gyroskop nejsou již ničím novým. Naštěstí mají SmartWatch 3 navíc GPS modul, který při jízdě na kole či běhu přináší mnohem více informací. Zpětně si můžete celý běh projít na mapě a podobně. Stejně jako Sony SmartBand, budou i nové SmartWatch spolupracovat s aplikací a platformou LifeLog, jakýmsi osobním digitálním deníčkem.

sony smartwatch 3 4

Zařízení má 1,6 palcový displej s rozlišením 320 × 320 pixelů a Sony slibuje dobrou čitelnost na slunci. Baterie by měla přežít dva dny, což je oproti předchůdci méně. Musíme ovšem uznat, že předchůdce používal jinou technologii displeje a disponoval méně funkcemi. Díky přítomnosti 4GB úložišti a již zmíněné GPS můžete vyrazit za sportem zcela bez chytrého telefonu, a přesto nebýt ochuzeni o hudbu nebo data z běhu. Cena byla stanovena na 229 euro (6 300 Kč). Dostupné budou na podzim ve čtyřech barevných variantách. Nejprve černé a limetkové, později růžové a bílé.

sony smartwatch 3 2

Fotky z místa:

IMG_0660_result

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)