Menu

Používáte sociální síť Google+? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

pouzivate-socialni-sit-goog
Používáte sociální síť Google+? (Víkendová hlasovačka a diskuze)
Ohodnoťte článek

Když Google 28. června 2011 spouštěl svou sociální síť Google+, byl zpočátku vstup možný jen na pozvánky. O ty byl veliký zájem, protože každý chtěl vědět, co vyhledávací gigant postavil proti dodnes dominujícímu Facebooku. V prvních dvou týdnech se zaregistrovalo deset milionů lidí, do měsíce od spuštění pak číslo narostlo na 25 milionů. Čísla vypadala nadějně a často zaznívaly otázky, zda se “červené sociální síti” podaří porazit tu “modrou”.

Takto vypadala sociální síť Google+ v roce 2011

Takto vypadala sociální síť Google+ v roce 2011

Nová sociální síť přinesla kruhy pro seskupování kontaktů pro sdílení. Nechyběla integrace Hangouts pro skupinové videohovory a Fotografie s docela solidní paletou nástrojů pro úpravu fotografií. Média, uživatelé a dokonce i někteří zaměstnanci společnosti však došli k závěru, že “Plus” vypadá jako Facebook křížený s Twitterem. Tedy že nepřinesl nic vysloveně nového.

Stránka SvětAndroida.cz v roce 2011

Stránka SvětAndroida.cz v roce 2011

Vzestup a pád Google+

Po bezmála šesti letech je hodnocení úspěšnosti tohoto projektu poněkud ošemetné. Jistě se najdou uživatelé, které právě tato síť oslovuje a tráví na ní každý den. Srovnání s Facebookem ale ukazuje, že Google žádnou díru do světa neudělal. Občas dokonce zaznívají hlasy, že Google+ je sociální sítí duchů. Mnoho uživatelů si zde totiž založilo své účty jen proto, aby se podívali, jak Google+ vypadá a funguje, nicméně po několika návštěvách ji již aktivně nepoužívají. Nenašli tam nic, kvůli čemu by se měli vracet.

Google původně protlačoval svou sociální síť doslova všemi dostupnými prostředky. Svázal s ní například možnost přihlášení na portál YouTube. Protože ale ani tato poměrně radikální opatření nepřinesla kýžené výsledky, postupně od této myšlenky ustoupil. Pochopil, že sice může dotlačit uživatele k založení účtu, ale nedonutí je, aby jeho síť používali.

Google+ v roce 2016

Google+ v roce 2016

Vyhledávací gigant udělal řadu chyb hned v prvních krocích. Neměl jasný plán, jak dostatečně odlišit svou službu od Facebooku. Jeho sociální síť nenabídla žádnou “killer feature”, která by uživatele Facebooku přiměla přejít, nebo alespoň používat obě sítě vedle sebe. Svou roli sehrála i nerozhodnost, místy až zmatenost v jednotlivých krocích, kdy Google přidával a následně odebíral funkce, aby je později opět přidal.

Sečteno a podtrženo: sociální síť Google+ je dnes považována především za prostředí pro geeky a technologické nadšence. Většina lidí tu nenajde své přátele, nekomunikují tu zájmové skupiny, prostě není tu skoro nic z toho, co hledají a nacházejí uživatelé na Facebooku.

SvětAndroida.cz na Google+

SvětAndroida.cz na Google+

Používáte sociální síť Google+?

Dostáváme se k otázce pro toto kolo Víkendové hlasovačky a diskuze: používá ještě někdo sociální síť Google+?

Odkaz pro hlasování z aplikace.
V diskuzi pod článkem se můžete rozepsat třeba o tom, proč podle vás sociální síť Googlu neuspěla. Kde vidíte její největší nedostatky? A co naopak nabízí navíc proti konkurenci? Nebo máte opačný pohled a vidíte její potenciál? Zkuste svým komentářem přesvědčit ostatní, aby ji alespoň vyzkoušeli!

Hlasovačka z minulého týdne

V minulém kole Víkendové hlasovačky a diskuze jsme se vás ptali, zda vypínáte na noc telefon. Fakt, že současné mobilní telefony už téměř nikdo na noc úplně nevypíná, potvrdil i výsledek naší ankety – činí tak jen 9 % respondentů.

Jak čtenáři hlasovali?

Jak čtenáři hlasovali?

Nejsilnější skupina, konkrétně 39 % hlasujících, mobil nejen nevypíná, ale dokonce ani nepřepíná do tichého či jiného speciálního režimu. 51 % čtenářů nechává telefon zapnutý, ale aktivuje na něm nějaký režim, omezující možnost vyrušení. 29 % respondentů aktivuje tento režim manuálně, 22 % se o něj stará automatika.

Komentáře

Maladava

Maladava

28.1.2017 7:12

Používám

Tereza Slaninová

Tereza Slaninová

28.1.2017 8:07

Nemám žádnou jinou soc. Síť než Google+, který stejně nepoužívám. Je opravdu zbytečný, takže se přes něho jenom přihlašuju, ale jinak nic.

Avenged

avenged

z aplikace
28.1.2017 8:33

z 90% jen na přihlašování…

Přemysl Vaculík

Přemysl Vaculík

28.1.2017 8:45

Tak na taková tvrzení to chce koule, a pořádné. Srovnávat Google+ s Facebookem bylo možné v začátku, kdy ještě ani uživatelé netušili, co tam budou dělat. Nyní je dostatečně specifikována a nesrovnával bych ji s jinou sociální síti. Každá se profiluje dostatečně.

Facebook – přátelé a „přátelé“, případně spolužáci a kontakty z minulosti
Twitter – rychlý přísun informací ze všech oblastí
Google+ – zájmové skupiny v oblastech technika, vývoj, geek věci, zejména fotografie a další

G+ nabízí hlavně přednosti pro fotografy (amatérské i profesionální). Twitter nenabízí nic v této oblasti a Facebook? Ať tam nasdílíte fotku třeba z toho nejdražšího foťáku na světě, tak po úpravách ze strany Facebooku to vypadá jako focené „bramborou“.

Až se příště rozhodnete do podobných textů, tak k tomu pusťte nezaujatou osobu. Toto není hlasovačka, jako spíš osobní názor jednoho redaktora. Šéfredaktor to neměl ani vypustit v této podobě. Nabídka ankety pro čtenáře má obsahovat objektivní text, ne s ním ovlivňovat samotné názory a hlasování…

Imrealmvp

Imrealmvp

z aplikace
28.1.2017 8:49

Přemysl Vaculík +1

Petr Cymorek

Trip

z aplikace
28.1.2017 9:14

Ne. Jenom abych mohl dávat komentáře na GP.

Libor Foltýnek

Libb

28.1.2017 9:22

Přemysl Vaculík: Dovolím si nesouhlasit. Jsem fotograf a kryplení obrázků na FB mě netankuje. Kdo chce, se podívá na můj web a komu to na FB stačí, není stejně cílovka.
Na druhou stranu, G+ postrádá jednu důležitou věc: lidi. Co je mně platné, když se tam fotka zobrazí lépe, ale uvidí ji jen jiní fotografové? Já potřebuji, aby moje fotky viděla děvčata, kamarádky těch, které jsem fotil a také se pak případně ozvala :) To se na G+ prostě nestane. Skupiny pro zprostředkování focení na G+ mají, když jsem se naposledy díval, max. stovky členů. Moje skupina na FB má přes 17000 a žije.
Pravdou je, že IT témata jsou aktivnější na G+, ale s tím focením jste se prostě seknul. Pokud chci vystavovat fotky, hodím to na nějaký web na to specializovaný a nebo si přečtu návod, jak fotky před vložením na FB upravit. A beru to jen jako upoutávku.

Pavel Filip

Filipes

28.1.2017 9:27

Máte naprostou pravdu, že kdyby Google nás do toho nenutil kvůli přihlášení do jiných aplikací či služeb, určitě by měl dle mého o polovinu méně uživatelů, né-li o 2/3.No ono vůbec, když to tak sledují tak i já raději využívám různé aplikace od jiných vývojářů než od tohoto giganta , protože ve grafickém prostředí si vždycky připadám jak v základní škole. Je to barevně nudný ale hlavně ty přibldlý malůvky krajin a okolní reality – no prostě hnus. V konkurenčním společnosti když něco vyvynou tak to jde s dobou, ale hlavně využívají reality a potřeby současnosti. Pestrobarevnost či možnost měnit pozadí či grafiku umějí 100% líp. I se musím přiznat k tomu 😀 že i vyhledávač od seznamu je mi příjemnější a leckdy i umí najít lepší možnosti . Možná je to jen můj osobní názor a nikomu ho nenutím, ale aspoň říkám pravdu.

Libor Foltýnek

Libb

28.1.2017 9:40

Filipes: ještě bych zmínil, že zatímco Facebook je víceméně konzistentní celou dobu existence (jo, byly nějaké změny, ale malé), tak G+ vypadá jinak snad pokaždé, kdy se tam přihlásím

Jiří Havelka

trent

z aplikace
28.1.2017 10:20

A já si myslím, že by se Přemysl Vaculík měl starat především o Dotekománii. Zatím jsem se nevšiml, že by v těch pár komentářích, co tam jsou, pouštěl moudra někdo z redakce SA, případně se opíral do autorů článků.

Martin Mikulík

Martin Mikulík

28.1.2017 10:21

Já používám G+ jen přihlašování do aplikací. Tady zaznělo, že kdyby Google tuto funkci neměl, měl by výrazně méně lidí. Nezaujatě ale musím říct, že Facebook je v tomto daleko horší. Bez registrace nelze prohlížet profily a tak nutí lidi k registracím jen proto, aby zhlédli jednu stránku. Co se týče aplikací, u G+ jsem ještě nenarazil na to, že by nějaká aplikace nutila využívání G+. Je to vždy jen jedna z možností přihlášení. Oproti tomu je spousta aplikací, kde se bez Facebookového účtu nelze zaregistrovat a aplikaci používat. Pochybuji, že by Facebook byl tam kde je, kdyby se k nečlenům nechoval tímto nechutným způsobem.

Drtic65

drtic65

28.1.2017 10:27

Facebook nepoužívám vůbec, Twitter taky ne, G+ jsem začal používat nedávno kvůli komunitě k androidímu mariáši.

XCrow

XCrow

z aplikace
28.1.2017 10:44

Z G+ se stalo takovy doupe geeku vsech moznych odvetvi. Tezko rict, jestli je to spatne, nebo dobre. Mne to tak vyhovuje. Chodim tam pro informace a pokec vseho co se tyce IT, telefonu, filmu a hlavne tam slusne funguje komunita Ingress. Zabiji to samotny google svym neustalym az nelogickym experimentovanim v dost zasadnich funkcich, nebo spis pridavani a odebirani funkci. Ted naposled asi nikdo moc nepochopil zruseni zakladani udalosti ve web verzi a ponechani v aplikaci. WTF? proc?:) Pritom prave sprava udalosti byly dle me hodne solidni propracovana funkce.

Rendy

Rendy

z aplikace
28.1.2017 10:55

Na mobilu se tu nedá hlasovat (kdy bude nová mobilní aplikace?) používám občas, má nevyužitý potenciál.

Palolm

palolm

28.1.2017 11:12

Toto je ale riadne scestné tvrdenie. Vôbec s tým nesúhlasím. G+ je iný druh sociálnej siete. Je dosť špecificky. Nie je pravda že skupiny nekomunikujú. Sám som v niekoľkých a komunikácia je dosť intenzívna. Osobne ju vnímam ako technickejšie zameranú a prehľadnejšiu. FB je skôr na zábavu. G+ využívam intenzívnejšie ako FB. A mám tam veľa priateľov. Toto tvrdenie je teda dosť pritiahnuté za vlasy. To môžete napísať aj o Twitteri či instagrame. FB ani zďaleka nie je všemohúci.

Pavel_Bezak60

Pavel_Bezak60

28.1.2017 11:12

Na g+ chodím 1x denně. Občas he tam více zajímavých článků než na facebooku.

Marián Kyral

mkyral

28.1.2017 11:24

Tak když už mi Google svého času vnutil g+, tak na něj občas mrknu. Twitter mám taky jen z donucení, tehdy zrušili rss a abych mohl dál sledovat těch pár účtu, tak jsem si musel zařídit konto. Pak už mám jen Flickr, ale ten hlavně jako záloha fotek někde za oceánem :-D

Jinak se sociálním sítím vyhýbám. Nemám potřebu celému světu sdělovat, co jsem měl k obědu a kdy jsem si naposledy prdnul :-D

Martin Maiksnar

majxik09

28.1.2017 11:44

G+ pouzivam kazdy pracovni den v praci, a ne ze bych tam prokrastinoval :) ale G+ nabizi v ramci G Suite socialni sit pro firmy, takze par tisic uzivatelu bude pochazet z tohoto zdroje. (Takze nejen IT, Fotografove :) )

Cardic

cardic

28.1.2017 11:47

G+ je sračka

Милан4еха

Milan4exa

28.1.2017 13:14

Rendy probud se!…… nebo si byl koma?

Kulichoid

kulichoid

z aplikace
28.1.2017 14:51

G+ nepoužívá nikdo z mých známých a svoje zájmové skupiny mám na Fb. Co se týče kvalitní prezentace fotek či odborných témat, tak jsou pro mě stále nejlepší konkrétní webovky.

Tomd

Tomd

z aplikace
28.1.2017 18:35

Rendy: Proč (ne)vypnout aplikaci Svět Androida? – https://www.svetandroida.cz/aplikaci-svet-androida-201701

Ja_som

ja_som

28.1.2017 19:42

trent ale Přemysl má pravdu, nezvládaš kritiku svojho obľúbeného SA? Tak ju ignoruj. G+ je niečo iné ako FB a nemyslím si, že je možné ich zrovnávať…

palolm súhlasím…

František Šitler

sitler

29.1.2017 10:00

G+ je dobra na profi/zajmove komunity. Mam ji radsi, protoze tam nejsou hloupa decka co i do komunit cpou nesmysle typu fotky snidane.

Olifant32

olifant32

z aplikace
29.1.2017 10:10

už dva roky nepoužívám, teda jen jako alternativu přihlašování.

Pavel Mach

Pavel Mach

29.1.2017 18:40

Přemysl má pravdu, srovnání zavádí.
Kvalitní komunitu lze soudit podle obsahu, nikoliv podle členů. Nicméně Google se na G+ fakt vyřádil
V patičce webu máte stats fans FB 30k, G+67k :) Co si pod tímto článkem mám o tom myslet?

Jiří Havelka

trent

z aplikace
30.1.2017 8:28

ja_som: kritiku zvládám velmi dobře. Naopak zde mohu působit i za morouse, kterému se zde stále něco nelíbí. Ale současně se mi nelíbí, když se tu redaktor konkurence naváží do autora. Nevypadá to moc dobře.
Nikde jsem nesrovnával fb a g+. Víceméně mi přijdou obě naprosto k ničemu.

Martin Prokop

Martin P.

30.1.2017 12:41

Velké plus téhle sítě spočívá ve větší odbornosti a tím že není zaplavena komerčním odpadem.

žádné sponzorované příspěvky, stupidní skupiny, žádné nabízení rádoby celebrit, neotravují tam puberťáci , prostě super.

El Key

El Key

30.1.2017 13:06

Jediný problém sítě google+ je google, který je schopný soustředit do týmu nejlepší lidi s úžasnýma nápadama, ale pak je nechat aby to všecko dok*rvili neuvěřitelným způsobem.

El Key

El Key

30.1.2017 13:08

XCrow přesně tak.

RSS (komentáře k článku)