Qualcomm přidá podporu 5G sítí do většiny svých budoucích čipů

snapdragon 5g

Telefony s podporou 5G sítí začínají pomalu vstupovat na trh, ovšem zatím se jedná o vlajkové lodě nebo minimálně telefony vyšší střední třídy. Jak to ale bude v budoucnu? Qualcomm oznámil, že jeho Snapdragony 6xx a 7xx budou v roce 2020 podporovat 5G sítě a dostanou tak tuto technologii do levnějších zařízení.

Tuto zprávu největší výrobce čipů na světě odhalil na veletrhu IFA. První čip, který bude vybaven 5G modemem bude nový Snapdragon z řady 800, k jehož představení dojde na konci letošního roku. Další čip, který v sobě bude mít zabudovaný modem bude Snapdragon 700 a přijde v prvním čtvrtletí roku 2020. Kromě této řady se ho dočká také Snapdragon řady 600, který dorazí ve druhém čtvrtletí roku 2020.

First 5G data connection with the Snapdragon X50 5G modem

First 5G data connection with the Snapdragon X50 5G modem

Samsung nedávno představil čip Exynos 980, který v sobě má jako první čip na světě 5G modem. Tento čip je vyroben pomocí 8nm technologie a nechybí mu podpora LPDDR4x RAM nebo rychlého úložiště UFS 2.1. Základem čipu jsou dvě jádra Cortex-A77 a dalších šest jader Cortex-A55 na frekvenci 1,8 GHz. O grafický výkon se postará grafický čip Mali-G76 MP5. Uvidíme, na kolik budou sítě nové generace využitelné v Česku. Výstavba prvních vysílačů by u nás měla započít během roku 2020, tak se nechme překvapit, zda 5G modemy v nových Snapdragonech využijeme již od začátku.

Těšíte se na příchod 5G sítí?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)