Menu

Mezi Facebookem a Snapchatem to vře. Zuckerberg chce Snapchat zničit

Zuckerberg
Mezi Facebookem a Snapchatem to vře. Zuckerberg chce Snapchat zničit
Ohodnoťte článek

Mark Zuckerberg se zajímá jen o několik věcí: Svou rodinu, virtuální realitu, živý přenos videa a také o to, aby zničil Snapchat. Takhle nějak by se dala v krátkosti popsat prezentace na konferenci F8.

Facebook kopíruje Snapchat? Nedělá mi to starosti, říká Zuckerberg

První kapitolou je uvolnit produkty, na které jsou lidé zvyklí, komentuje Zuckerberg spuštění animovaných selfie masek a filtrů. Ty vypadají téměř stejně jako na Snapchatu. Je to v podstatě takový základ. V budoucnu tyto selfie masky a filtry chtějí rozšířit. Facebook aplikace by se měly stát takovou první mainstreamovou platformu pro rozšířenou realitu.

Mike Schroepfer F8 2017

Snapchat se postaral o popularizaci selfie fotek s rozšířenou realitou, postrádá ale místo, kde by mohli vývojáři vytvářet své nástroje, nové efekty a interaktivní zážitky. To chce právě změnit Zuckerberg u Facebooku a svolává vývojáře, aby mu pomohli doslova zničit Snapchat.

Nové funkce, které v posledních týdnech můžeme u aplikací Facebooku vidět už jsou v plánu poměrně dlouhou dobu a směřují právě k platformě, která má lidi spojit s rozšířenou realitou. Technologie rozšířené reality je nicméně stále na počátku své cesty, zatím není jisté, kdy se například dostane i na spojení s virtuální realitou. To bude v budoucnu určitě jedna z dalších cest, vzhledem k tomu, že společnost koupila v roce 2014 firmu Oculus, výrobce brýlí pro virtuální realitu.

Myslíte si, že rozšířená realita je správným krokem u sociálních sítí?

Zdroj: techcrunch.com.

Komentáře

teslapc1

teslapc1

19.4.2017 21:38

Takže panáček planuje z fb aplikaci udělat ještě vetší molochy než jsou dneska .

eladmeh

eladmeh

z aplikace
19.4.2017 21:45

fuck face

astromedia

astromedia

19.4.2017 22:27

Ten posledni obrazek vypada skoro jako z CTOs, to bude jeste zajimava budoucnost :D

Martin P.

Martin P.

20.4.2017 9:12

Základ je asi v tom že FB není snapchat a snapchat není FB…. …je to asi jako tvrdit že G+ je mrtvá síť. Ano z pohledu pubertáků a marketérů který chtějí podparou tam tlačit reklamu ano. Z pohledu nástroje na konkrétní komunikaci ne.

Už teď má Fb problém že jeho Lite aplikace si lidé instalují ve více zmích než by chtěl protože mobilní SW je neskuteční bloadware.

Petr Čácha

Petr Čácha

20.4.2017 10:20

Martin P.
Bohužel tyto kraviny již cpou i do FB lite :( Uvažuji, že přestanu používat FB úplně. :/ G+ začíná vypadat mnohem zajímevěji

Martin P.

Martin P.

20.4.2017 12:02

To Petr Čácha 20.4.2017 10:20:…. Tak nejsem si vědom, že v FB Lite bylo nějaké xxx MB „vylepšení“ , video se mi také nepřehrává samo. Základ události, komentáře , textový messenger jdou a to je hlavní.

Viber, snapchat, telegram, WhatUp sem doteď nepoužil protože pro IM komunikaci volím prostředek co má ten se kterým se chci bavit a MS, Google a FB zatím vždy stačil.

RSS (komentáře k článku)