SmartWallit: Vaše peněženka nikdy nebyla chytřejší

221bb25971e042538040fe68645ea7c4_large

Server KickStarter plodí jeden zajímavý projekt za druhým. Spousta těchto nápadů souvisí s mobilními telefony, takže upoutají i naši pozornost. Jedním z nich je projekt s názvem SmartWallit, který dokáže díky jednoduchému zařízení naučit vaši peněženku několika novým funkcím. Hlavním cílem je tedy prevence proti ztrátě peněženky – pokud se vaše peněženka a mobilní telefon vzdálí, dají vám to najevo zvukovou informací. Klidně tak může peněženka prozradit, že jste zapomněli mobilní telefon, nebo vás naopak smartphone upozorní na zapomenutou peněženku. Jak to vlastně funguje? Do vaší peněženky vsunete tenkou destičku, která by se měla vejít do peněženky standardní velikosti. Zařízení je spojeno bezdrátovou technologií Bluetooth s vaším mobilním telefonem a skrze speciální aplikaci se obě zařízení dorozumívají. Kromě zvukového upozornění umí SmartWallit Pro ještě zaznamenávat, kdy a kde jste platili – spíše tedy otevřeli peněženku. SmartWallit Pro má totiž na sobě senzor přiblížení a světla, takže snadno pozná, že byla peněženka otevřena.

SmartWallit-Pro-1

SmartWallit-Pro-2

SmartWallit-Pro-3

SmartWallit-Pro-4

Podle tvůrců vydrží toto zařízení na jedno nabití minimálně dva týdny, což je stále únosná hodnota. Cena za SmartWallit v černé barvě startuje na 25 dolarech (cca 500 Kč), finální produkt by pak měl být k dispozici za 60 dolarů (cca 1200 Kč). Toto balení bude k dispozici ve dvou variantách – dva modely SmartWallit Pro, nebo jeden model a peněženka.

http://youtu.be/TdoPdqdUEU4

 

zdroj: kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

gobynote_ico

Spravujte své úkoly s GobyNote

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
2 min. uložit na později

Komentáře (8)