Menu

Služba Google One představena: Výhodnější tarify v Google Disku

Google Disk nepatří mezi drahé cloudové úložiště, za 59 Kč měsíčně máte k dispozici 100 GB. Pokud jste si chtěli koupit více, tak je k dispozici 1 TB dat za 299 Kč měsíčně. To se ale brzy změní. Představila se totiž služba Google One, kde jsou k dispozici výhodnější tarify, ale i další bonusy.

Služba Google One nabídne i podporu Google a bonusy pro uživatele

Úložiště Google Disk může být trochu zmatené, protože do tohoto cloudového úložiště se počítají i fotografie a videa z Google Fotky či příliš velké emaily. Takže když si předplácíte Google Disk, nejde jen o jednu službu. Nyní s Google One to je trochu jasnější. V budoucích měsících bude postupně nahrazovat všechny tarify u Google Disku, které nepatří do G Suite.

Nemusíte se bát, Google Disk zůstává stále ve stejné podobě, o žádné soubory nepřijdete. Google One je spíše rebrand tarifů pro produkty a služby Google. Přináší však výhodnější ceny a další bonusy. Tarif 1 TB se kompletně odstraňuje, místo něj přijde 2TB dat za stejnou cenu 299 Kč měsíčně. Dále se také přidala možnost vybrat si 200GB úložiště, pokud už vám třeba nestačí základních 100 GB. Ta bude stát 2,99 dolaru měsíčně, v přepočtu s DPH tak cca 99 Kč.

sluzba google one google disk

Nové plány také nově můžete sdílet mezi členy rodiny. Dále se přináší novinka z G Suite účtů, kdy se budou moct uživatelé spojit s odborníky Google v případě nějakého problému. Dále uživatelé v budoucnu budou dostávat různé speciální akce a bonusy.

Služba Google One se postupně bude uvolňovat v následujících měsících. Na oficiální stránce se momentálně můžete přihlásit k emailovému upozornění, kdy vás Google upozorní, jakmile budou nové tarify a novinky dostupné v Česku.

Google Drive
Google Drive
Developer: Google LLC
Price: Free+

Jak se vám líbí nové tarify s 200 GB a 2 TB? Jakou kapacitu si momentálně předplácíte?

Zdroj: blog.google

 

Komentáře

Libb

Libb 77

15.5.2018 8:56

To je fajn, něco mezi 100GB a 1TB chybělo a celový skok tam je velký. Škoda, že to není i pro G Suite, těch 100GB mně začíná být malinko těsných :)

Trooper77

Trooper77 0

16.5.2018 12:23

jj, souhlas. Mám 100GB a už přestávají stačit a 1 TB je už zbytečně moc za zbytečný peníze. 200GB je pro mě akorát. Možná i 500GB by mohli zavést – tak třeba za 150,- :-)

Tomogo

Tomogo 8

18.5.2018 13:14

Je to dobře, ale my co používáme 128GB SD kartu a domácí server s 5TB, tak nám může být tohle ukradené. Nicméně to zalepení díry 0.1TB a 1TB je super a + pro Google.

RSS (komentáře k článku)